Jenže přesně taková je reálná situace po devíti odehraných kolech nejvyšší soutěže házenkářů. Zubřané budou zítra od 18 hodin s Brnem hrát i o to, aby se vrátili do první šestky tabulky.

Valaši, kteří po zisku mistrovského titulu v létě citelně oslabili, se zatím v nové sezoně tak trochu hledají a střídají dobré zápasy se slabšími. Oproti tomu Brňané, kteří loni hráli ve skupině o sestup a skončili třetí od konce, vlétli do nové sezony jako uragán a jsou největším překvapením soutěže. „Daří se jim od prvního kola a především mají vyrovnané výkony. Prohráli vlastně jen v Lovosicích a tam se moc vyhrávat letos určitě nebude. Brno má velmi silný a kompaktní celek, víme dobře, že nás čeká těžké utkání," říká trenér Gumáren Zubří Jiří Mičola.

Zuberský tým se v týdnu musel otřepat z porážky, kterou uplynulou sobotu v minulém kole utrpěl v Karviné (27:29). „Tam jsme zase doplatili na naši bolest, která se nás drží od začátku sezony. Opět jsme tam měli jeden hluchý úsek, ve kterém jsme nedali branku, a naopak soupeři se dařilo a udělal si rozhodující náskok. Sice se pak kluci ještě dokázali zvednout a bojovali až do konce, ale snížení na konečné dva góly přišlo až v závěru a více jsme nestihli. Právě v tomto se musíme zlepšit a stoprocentně se koncentrovat," zdůrazňuje zuberský kouč, jenž bude moci počítat s kompletním kádrem. Proti lídrovi tabulky bude muset Zubří podat nejméně takový výkon jako například v domácím vyhraném utkání se silnými Hranicemi. „Hráči si musí zažít, že už za ně nikdo nevezme zodpovědnost v klíčových chvílích zápasu. Na tomto musíme stále pracovat," uvědomuje si Jiří Mičola.