„Bohužel při obranném bloku jsem později dopadl přímo na nohu spoluhráče. Důležitější je týmový úspěch, navíc si nevybavuji, kdy jsem naposledy obstaral vítězný gól," pousmál se sympatický 25letý házenkář, jenž tak místo oslav s týmem mířil na rentgen do nemocnice. „Naštěstí to není odrazová noha a nic není zlomené. Uvidíme, jak se budou vazy hojit, už to nebolí, ale trénovat ještě nemohu."

Na začátku jste ale vedli už o sedm branek. Proč ta nervydrásající koncovka?

Nasekali jsme nějaké chyby, sami znejistěli, a zejména v postupném útoku nám to moc nešlo, chyběla úvodní lehkost. Nakonec jsme vydřeli šťastné dva body, což je důležité. Jičín letos nemá nijak oslnivou fazonu, už toho dost porozdával. Splnili jsme roli favorita.

Jak jste spokojen s rozehranou sezonou?

Zatím ano. Zpět je škoda porážek na Dukle i v Lovosicích. Umíme zahrát i lépe, loni jsme u nich vyhráli, ale tentokrát se nám to nepoivedlo. Holt nemůžeme vyhrávat pokaždé.

Na čem je třeba během reprezentační přestávky zapracovat?

Asi na vyrovnanosti výkonů. Stabilizace ale bude spíše o hlavě a sebevědomí, které nyní máme. Věřím, že to bude jen lepší.

Příští středu sehrajete přátelák ve Frýdku-Místku. Je to dobře?

Nejspíš nás trenéři chtějí udržet v tempu. Asi je dobře jen netrénovat, navíc Frýdek je kvalitní tým. Nesmíme polevit.

Tabulka se rozdělila na prvních pět a zbytek. Čekal jste to tak brzy?

Soutěž je vyrovnaná, ale už nyní je jasné, kdo asi bude pomýšlet na boje o titul a kdo jen na boj o postup do interligy pro desítku nejlepších. Pevně věřím, že výkonnost potvrdíme a do play-off půjdeme opět nejhůře z druhé pozice. Čelo je vyrovnané, musíme v každém zápase bojovat.

Po přestávce vás čeká na rozjezd pikantní duel s Brnem. Prověří vaši formu?

Věřím, že nám pauza nic nevezme. I Brňanům se hodně daří, očekávám pěkný zápas s naším vítězným koncem. Doma nejsme zvyklí rozdávat, navíc chodí hodně fanoušků, které nechceme zklamat. Rád bych byl na utkání již připraven.

V létě jste úspěšně dokončil magisterské studium v Olomouci. Už pracujete?

Ano, v září jsem dodělal státnice oboru tělesná výchova a sport a nyní již na zkrácený úvazek dělám tělocvikáře na škole v Zubří. V kombinaci s trénováním starších žáků u nás v klubu jsem maximálně spokojen. Kluci mi dělají radost, vedeme Zlínskou ligu, na turnajích končíme v popředí.

Máte tedy ambice do budoucna trénovat i muže?

Zatím po pravdě ne. Stále hraji a rád bych ještě v extralize nějaký pátek působil. Zatím mi sedí více pracovat s mládeží. Uvidíme za pár let, nikam nespěchám. (úsměv)