CYKLISTIKA

Druhý závod Valašského MTB poháru se pojede v Semetíně

V sobotu 27. června se v Semetíně na Vsetínsku pojede druhý letošní podnik z Block Valašského MTB poháru. Start i cíl všech závodů v cross country je v bajkovém a rybářském semetínském areálu. Trať je zčásti postavená na tréninkových trailech a je zpevněná umělými překážkami.

Pořadatelé vypsali kategorie od srážedel až po veterány a veteránky. Prezentace pro dětské kategorie probíhá mezi 9. hodinou a 10. hodinou. Pro kadety, kadetky, juniory, juniorky, muže a ženy mezi 11. hodinou a 12. hodinou. Startovné pro děti, kadety a juniory je 150 Kč, pro dospělé kategorie 200 Kč.

Start závodů pro odrážedla, přípravku, předžáky, mladší žáky a starší žáky je od 10.15 hodin. Od 13.30 hodin si postupně zazávodí kadeti, kadetky, juniorky, junioři, muži, muži veteráni, ženy a ženy veteránky.

DOSTIHY

Ve Slušovicích v sobotu startuje dostihová sezona

První letošní dostihové odpoledne se uskuteční v sobotu 27. června ve Slušovicích. Pořadatelé vypsali celkem 9 dostihů. Z toho 6 rovinatých, 2 steeplechase a 1 proutěné překážky. Začátek je ve 14 hodin. Poslední dostih se poběží od 18 hodin.

 ,,Od 22. června jsou povolené akce pro 1000 účastníků. Proto by úvodní letošní dostihy mohlo sledovat až 700 diváků. Zbytek jsou přímí účastníci jako vodiči koní, trenéři, rozhodčí, dostihová komise, veterináři, zdravotní služba, ostraha, zavaděči a další obslužný personál,“ informuje jeden z pořadatelů Zdeněk Karlach.

TENIS

Prvenství ze zlínského turnaje Vršava Cup putuje zásluhou Jaromíra Vičańa do Zašové 

Nečekaného hrdinu měl mezinárodní tenisový turnaj padesátníků Vršava Cup 2020 ve Zlíně.

Na zlínské antuce jednoznačně dominoval Jaromír Vičan. Reprezentant Zašové si ve druhém podniku Senior’s Tour, 2020, jehož se zúčastnilo 19 tenistů, v základné skupině poradil s Josefem Táborským z Vyškova a Luboslavem Turzou (Ilava). V pavouku pak ve čtvrtfinále překonal Brňana Petra Handlíře, semifinále udolal Josefa Hnaníčka (Štítná nad Vláří) a ve finále zdolal nasazenou turnajovou jedničku domácího Dušana Machalu.

,,S Handlířem, kterému se nedařil servis, jsem byl v delších výměnách lepším hráčem. S Hnaníčkem jsem prohrával už 0:5. V dalším průběhu zápasu se mi podařilo vyrovnat na 5:5. Poté šel Hnaníček do vedení na 6:5. Nakonec o osudu semifinálového duelu rozhod tiebreak. V něm jsem ale odvracel mečbol,“ prozradil Jaromír Vičan.

 Tenistovi ze Zašové se dařilo také ve finále. ,,V souboji o první místo jsem na tom byl fyzicky líp, než Machala. V utkání jsem dobíhal Dušanovy kraťasy a ve výměnách jsem udělal míň nevynucených chyb, než můj zlínský soupeř. Dařily se mi také prohozy,“ potěšil skalp favorita i turnajový triumf v krajském městě Vičana. 

 Ve Zlíně uspořádali také Soutěž velké útěchy (o 9. místo). V ní ve finále Slovák Miloš Michel z Bytče porazil Jana Nahodila z Valašských Klobouk 6:3.

Ve finále Soutěže malé útěchy (o 13. místo) Rostislav Gažák (Kunčičky u Bašky) pokořil Luboslava Turzu (Ilava) 6:3.

VÝSLEDKY HLAVNÍ SOUTĚŽE VRŠAVA CUP VE ZLÍNĚ 2020:

Čtvrtfinále: Dušan Machala (Zlín) – Josef Táborský (Vyškov) 6:1, Miroslav Petružela (Daskabát u Olomouce) – Michal Friedrich (Otrokovice) 6:2, Jaromír Vičan (Zašová) – Petr Handlíř (Brno) 6:3, Josef Hnaníček (Štítná nad Vláří) – Anton Oškrobaný (Považská Bystrica) 7:6.

Semifinále: Machala – Petružela 6:4, Vičan – Hnaníček 7:6.

Finále: Jaromír Vičan – Dušan Machala 6:2.                                   

TENIS

V sobotu se bude v Brumově hrát druhý letošní turnaj ATP Valašska

V sobotu 27. června se bude v Brumově hrát druhý turnaj tenisových amatérů ATP Valašska 2020. Zúčastnit se ho můžou hráči nad 18 let, kteří nejsou minimálně sedm let registrováni v žádném tenisovém klubu. V areálu Topas Clubu se na čtyřech antukových kurtech sejde zhruba 20 tenistů. 

Mezinárodní turnaj začíná v 9 hodin. Prezentace probíhá mezi 8.15 až 8.45 hodinou. Startovné je 300 Kč. Rozhodující duely a to oba semifinálové zápasy a finálové utkání se budou hrát mezi 13. a 16. hodinou.

Největšími favority na turnajové prvenství jsou Martin Plášek z Luhačovic, Jan Kostka z Valašských Klobouk, Jiří Machara (Štítná nad Vláří – Popov) a Martin Kačáni z Trenčína.  

TRIATLON

Petr Vabroušek obsadil v Oceláckém triatlonu bronzovou příčku

Petr Vabroušek (Titan Trilife Zlín) obsadil třetí místo ve 2. ročníku Oceláckého triatlonu. V Ostravě dosáhl na trati složené ze 450 metrů plavání, 21 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, výsledného času 57:22. Závod vyhrál v čase 56:19 Pavel Pešek z Litomyšle, před Davidem Jílkem (Zábřeh, 57:01).

 ,,V Ostravě jsem měl možnost přesně po roce zazávodit si při cyklistice s povoleným draftingem,“ užíval si pobyt na severu Moravy Petr Vabroušek.

Ten po solidním výkonu v plavání naskakoval v prvním depu na kolo na pátém místě.

,,Na začátku cyklistiky jsem však počkal na Lukáše Krpce a s ním jsme se brzy dotáhli do čelní skupiny. Před závěrečným během jsem ve druhém depu dokonce seskakoval z kola jako první. V běhu jsem se potom pohyboval až do třetího kilometru na čele společně s Pavlem Peškem a Davidem Jílkem. V závěru jsem ale zvolnil tempo a spokojil se s třetí příčkou,“ prozradil Vabroušek.

Další reprezentant zlínského klubu Titan Trilife Roman Špičák skončil díky času 1:02:16 čtrnáctý a Petr Vidlička z Rožnova pod Radhoštěm bral za čas 1:02:48 patnácté místo.

Na severu Moravy se dařilo také regionálním ženám. Vítězství mezi nimi vybojovala hlavně díky skvělému plavání Adéla Anderlová (1:04:55), na bronzové pozici doběhla Monika Anderlová (obě Titan Trilife Zlín, 1:10:17). Mezi ně se vklínila druhá v pořadí Kristina Fryzová (SK Oceláci Ostrava, 1:07:22).