BASKETBAL

Valašské Meziříčí se zraněnými pivoty Janíkem a Blažkem porazilo Podolí. Nováček z Kroměříže prohrál s lídrem soutěže SA Brnem o jeden bod

Region – Ve víkendových duelech druhé ligy basketbalistů si regionální kluby připsaly pouze jednu výhru. Po 11. kole je v tabulce Valašskému Meziříčí na druhé příčce, Kroměříži patří osmé místo.

V 10. kole Valašské Meziříčí podlehlo celku SA Brno 85:87. ,,V duelu dvou nejlepších mužstev naší skupin druhé ligy jsme téměř celý zápas vedli. V průběhu utkání se nám však zranili oba klíčoví pivoti Blažek a Janík a hosté toho ve čtvrté čtvrtině využili k obratu ve skóre. V zápase s největším aspirantem na postup do první ligy jsem ale s přístupem hráčů a výkonem mužstva spokojený. Ke skalpu silného soupeře nám totiž chybělo trochu štěstí,“ uvedl po zajímavém střetnutí trenér Valachů Petr Nachtmann.

Kroměříž prohrála s týmem Renocar Podolí 61:75. ,,První polovinu utkání jsme se bez podkošové opory Kalouska nedokázali prosazovat v útoku. Nedařila se nám střelba. Ve třetí čtvrtině jsme ale náskok soupeře stáhli na pět bodů. Ve čtvrté části už bylo Podolí zase lepší,“ uznal kouč klubu z Hané Vojtěch Šibor.

V 11. kole valašskomeziříčský kolektiv i bez rozehrávače Denka udolal Renocar Podolí 82:77. ,,Zápas, jehož vývoj jsme od začátku do konce kontrolovali, rozhodli Tadeáš Janík a Jakub Blažek. Oba ale limitoval vyvrtnutý kotník. Bez nich bychom ovšem duel nad čtvrtým celkem soutěže nevyhráli. S hlavními našimi tahouny jsme si v třetí čtvrtině vypracovali až dvacetibodový náskok. Ten soupeř korigoval, až když nám ubývaly síly,“ potěšil důležitý skalp Petra Nachtmanna.

Kroměřížské mužstvo utrpělo těsnou porážku od SA Brno 64:65. ,,Do souboje s vedoucím týmem tabulky jsme nastoupili s velkým respektem. Na začátku střetnutí jsme moc nevyužívali rychlý protiútok.  S přibývajícími minutami jsme se ale díky agresivní obraně rozehráli a v poslední minutě jsme snížili náskok Brňanů na jednobodový rozdíl. Na obrat ve skóre už to ovšem nestačilo,“ mrzela smolná ztráta Vojtěcha Šibora.

Výsledky 10. a 11. kola:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SA BRNO 85:87 (27:25, 43:40, 70:64)

Body Valašského Meziříčí: Blažek 20, Janík 19, Denk 16, Palyza 12, Kašpar 9, Václavek 5, Riemer 4.

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – RENOCAR PODOLÍ 61:75 (20:27, 28:44, 45:62)

Body Kroměříže: Hlobil 15, Pavlů 11, Šindler 9, Bisaha 6, Vavruša 6, Kadlec 6, Kubík 5, Vybíral 3.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – RENOCAR PODOLÍ 82:77 (22:14, 41:29, 63:47)

Body Valašského Meziříčí: Janík 22, Blažek 21, Stodůlka 15, Kašpar 10, Jurda 7, Riemer 5, Václavek 2.

SLÁVIA KROMĚŘÍŽ – SA BRNO 64:65 (13:25, 30:36, 49:56)

Body Kroměříže: Hlobil 18, Pavlů 13, Bisaha 10, Kadlec 9, Vavruša 6, Vybíral 3, Kalousek 3, Suchánek 2.

HOKEJ

Vsetínu se v duelech v Litvínově a Plzni povedly nadstavby zápasů. Zlín udolal Havlíčkův Brod

Region – Hokejovým extraligovým juniorům začala druhá část sezony. Vsetín ve skupině o pořadí v play off v pátek prohrál v Litvínově 4:3. Na severu Čech však bral alespoň bod za zvládnuté dodatkové samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil Tomáš Ondračka.

,,Utkání začínalo až před jednadvacátou hodinou a skončilo těsně před půlnocí. My jsme v něm od čtvrté minuty neustále dotahovali jednobrankový náskok domácích. Bohužel na čtvrtou trefu Litvínova, o kterou se postaral v 56. minutě Viedemann už jsme odpovědět nedokázali,“ informovala za vsetínský klub Helena Hegeďová.

V sobotu se Valaši museli smířit s porážkou na ledě Plzně 0:3. ,,Na stadionu favorita jsme neproměnili spoustu šancí. Velkou překážkou byl domácí brankář Kolář. Toho překonal až v devětadvacáté sekundě nadstavby Lukáš Jindra. Proto jsme si také z Plzně přivezli jeden bod,“ prozradila Hegeďová.

Ve skupině o 13. – 24. místo hraje Zlín a ten má za sebou dva rozdílné duely.

V pátek berani podlehli Hradci Králové 1:5. V souboji s Královéhradeckým týmem zlínský celek nezachytil začátek střetnutí a v 17. minutě prohrával 0:4. Potom se domácí sice zlepšili, ale to stačilo pouze na korekci skóre na 1:5. O jediný gól Zlína se postaral až ve třiapadesáté minutě Kočica.

V sobotní partii zlínské mužstvo zdolalo Havlíčkův Brod 5:3. Dramatický duel rozhodl až závěr střetnutí. V sedmapadesáté minutě hosté Vaňousem korigovali stav na 4:3. Poté celek v Vysočiny odvolal brankáře Krále. Pětašedesát sekund před koncem základní hrací doby ale Weintritt trefil ze střední třetiny odkrytou havlíčkobrodskou bránu a tím pečetil vítězství Zlína. Domácí se radovali také v nadstavbě. V ní vyhráli díky Kozubíkovi samostatné nájezdy. Zlínské mužstvo tak ze zápasu vytěžilo čtyři body.

Skupina o pořadí v play off:

LITVÍNOV – VSETÍN 4:3 (1:0, 1:2, 2:1 – N 0:1)

Branky Vsetína: Petriska, Lukačka, Jenáček, Ondračka.

PLZEŇ – VSETÍN 3:0 (1.0, 1:0, 1.0 – N 0:1)

Branka Vsetína: Jindra.

Vsetín: Málek, Sachr – Ondračka, Zeman, Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Zetocha, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Vašenka, Petriska, Frimel, Frydrych.

Skupina o 13. – 24. místo:

PSG BERANI ZLÍN – HRADEC KRÁLOVÉ 1:5 (0:4, 0:1, 1:0 – N 0:1)

Branka Zlína: Kočica.

PSG BERANI ZLÍN – HAVLÍČKŮV BROD 5:3 (1:2, 2:0, 2:1 – N 1:0)

Branky Zlína: Weintritt 2, Fajkus 2, Hefka, Kozubík.

Zlín: Huf, Kořének – Jarošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Talafa – Kočica, Hefka, Bachánek, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Robert Sedláček, Fajkus, Sebera.

HOKEJ

Zlínští dorostenci skončili po základní části extraligy na třetím místě

Zlín – Dvěma zápasy zakončili základní část extraligy hokejoví dorostenci Zlína. V tabulce Východní skupiny skončili na třetí příčce.

Zlínský tým nejprve vyhrál na ploše Techniky Brno 3:0. Poté berani doma zvítězili nad Warriorsem Brno 7:2.

,,Duely se soupeři ze spodní poloviny tabulky jsme nepodcenili. Obě utkání jsme si užívali. Mužstvo předvádělo bojovný hokej. V obou utkáních byl hlavní oporou podobně jako doposud v celé sezóně gólman Patrik Hamrla. Vyzdvihnout musím i autora hattricku proti Warriorsu Šimona Frömela a také střelce rozhodujících branek v dodatkových nájezdech Jana Hoferka a Adama Lacigu. Všichni to jsou kreativní hráči, kteří mají šikovné ruce,“ chválil celý kolektiv kouč Zlína Tomáš Jankovič.

Výsledky kola 17. a 18. kola:

TECHNIKA BRNO – PSG BERANI ZLÍN 0:3 (0:0, 0:0, 0:3 – 0:1)

Branky Zlína: Laciga, Lavička, Burián, Hoferek.

PSG BERANI ZLÍN – WARRIORS BRNO 7:2 (2:1, 3:0, 2:1 – 1:0)

Branky Zlína: Frömel 3, Šimášek, Mojžíš, Ramert, Čapka, Laciga.

Zlín: Hamrla – Nábělek, Šimášek, Sýkora, Burián, Šindelek, Čapka, Hoferek – Chludil, Tomeček, Ševčík, Jakub Čechmánek, Mojžíš, Laciga, Ramert, Frömel, Kráčalík, Jakeš, Lavička, Jecho, Gerych, Matušů.

STOLNÍ TENIS

V Nedašově pořádají 10. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise

Nedašov – 10. ročník Mikulášského turnaje ve stolním tenise pořádají v sobotu v Nedašově. V místním kulturním domě se bude na čtyřech stolech hrát dvouhra. První zápasy tradičního předvánočního podniku na Valašsku začnou ve 13 hodin. Rozhodující souboje o celkové prvenství budou k vidění mezi 16. a 18. hodinou. Očekává se účast kolem třicítky hráčů a hráček.

Vítězství v roce 2017 v mužích vybojoval Filip Řehák, který ve finále porazil ve třech setech Ladislava Nováka. Turnaj žen vyhrála Monika Mikušková. Stříbrnou příčku obsadila Anežka Fojtíková, třetí skončila Monika Řeháková.

TENIS

Ve Zlíně se bude hrát tenisový Turnaj mistrů. Favoritem je domácí Dušan Machala

Zlín – Tenisový Turnaj mistrů se bude v sobotu hrát ve Zlíně. V krajském městě se v nové hale na Vršavě sejde v kategorii Open dvanáct nejlepších českých amatérů nad padesát let. Na programu bude i soutěž v kategorii Jašek Cup. V ní se představí osm tenistů. Na čtyřech antukových kurtech se oba turnaje budou hrát vyřazovacím systémem na jeden vítězný set.

,,Očekávají se zajímavé souboje. Vždyť v kategorii Open má Dušan Machala před druhým Miroslavem Petruželou náskok pouhých šesti bodů. V Jašek Cupu vede Cyril Krajčír před Karlem Křenem jenom o sedm bodů,“  upozorňuje ředitel celého okruhu Jan Nahodil.

Oba podniky Master začnou úvodními duely v 9.15 hodin. Rozhodující semifinálová utkání a finálové zápasy budou k vidění mezi 14. a 16. hodinou.