ATLETIKA

Radkovi Šíblovi vyšla v Přerově vyčkávací taktika. Lucii Friedlaenderovou třetí místo překvapilo

 Region – Radoslav Šíbl vybojoval stříbrnou pozici ve 39. ročníku Běhu 17. listopadu v Přerově. Fryštačan hájící barvy Ekodrillu Zlín se na Hané v devítikilometrovém závodu prezentoval časem 30:57. Tomáš Blaha z AK Kroměříž byl o sekundu pomalejší a skončil třetí. Zlínský Martin Hečko (Valachbajk Team, 33:24) bral za čas 33:24 šesté místo. Vyhrál David Pelíšek z Fortexu Moravský Beroun (30:10).

 ,,Střídavě travnatá a silniční trať s malým převýšením mi vyhovovala. Proto jsem v Přerově startoval posedmé za posledních sedm let,“ svěřil se Ladoslav Šíbl.

Fryštacký krosař se úvodní dva kilometry udržel na čele s Davidem Pelíškem. Potom už zůstal reprezentant Moravského Berouna vpředu sám ,,Tempo bylo vysoké a tak jsem od třetího kilometru zvolil vyčkávací taktiku. Zrychlil jsem, až když mě na šestém kilometru dostihl Tomáš Blaha. Tento záměr mi vyšel,“ potěšilo druhé místo Šíbla.     

V závodu žen se zviditelnila Lucia Friedlaenderová z klubu Mattoni Freerun Zlín, jež obsadila díky času 38:18 bronzovou příčku. Kroměřížská Veronika Brázdová (Sýkora Running, 41:40) doběhla jedenáctá. Zvítězila Tereza Ďurdiaková z Olympu Brno (34:32), před Zuzanou Kročovou (SK Hranice, 38:11).

,,Na Hané jsem neměla velké ambice, protože v Přerově to byl na mě rychlý závod. O to víc mě zisk třetího místa překvapil. Do posledních metrů jsem se dokonce držela na druhé pozici,“ usmívala se v cíli Lucia Friedlaenderovou.

Běžkyně ze Zlína ovšem uznala, že to byl těžký závod. ,,Zejména v některých úsecích trati, kde foukal nepříjemný vítr. Nicméně devítikilometrový běh jsem si užila. Jenom škoda, že mně v závěru chyběly síly, abych odrazila atak Zuzany Kročové,“ trochu přece jenom zamrzelo Friedlaenderovou.        

 ATLETIKA

 Tomáš Blaha měl v Jedovnici menší krizi, přesto na Blanensku s velkým náskokem zvítězil

 Kroměříž – Tomáš Blaha ovládl 22. ročník Běhu za jedovnickým kaprem. Reprezentant kroměřížského atletického klubu dosáhl v 10,9kilometrovém závodu, který byl Memoriálem Jiřího Kovaříka, času 36:22. Stříbrný Lukáš Soural z Univerzity Brno v cíli za ním zaostal o pětasedmdesát sekund. Třetí skončil v čase 38:27 Martin Kleibl z AK Kuřim.

 Blaha byl na Blanensku suverénní a od ostatních soupeřů se brzy snadno odpoutal.  ,,Závod se běžel kolem Jedovnických rybníků a byl rozložený do dvou okruhů,“ prozradil atlet AK Kroměříž.

 ,,Na trati jsem se od začátku snažil držet vysoké tempo. Ve druhém kole jsem však měl menší krizi a také jsem do cíle málem odbočil dříve, než jsem měl. Brzy jsem si to ale uvědomil a potom už jsem si v pohodě až do konce na první příčce hlídal dostatečný náskok,“ užíval si prvenství v Jedovnici Tomáš Blaha.

 ATLETIKA

 ONěmec týmu se v Ostravě dařilo. Starobělské Lurdy vyhrál v traťovém rekordu Vojtěch Podjukl  

 Prusinovice – Prusinovický tým ONěmec.cz si zaknihoval další úspěch. Jeho běžci patřili k nejlepším ve 4. ročníku Starobělských Lurdů. Prvenství v Ostravě v 3,2kilometrovém závodu vybojoval časem 11:16 dvacetiletý Vojtěh Podjukl. Tomáš Navrátil skončil čtvrtý (11:41) a Pavel Dvořák pátý (11:54).

 ,,Byl to můj první start ve Starobělských Lurdách a hned z toho bylo vítězství. Navíc jsem pro mě v neznámém prostředí o čtrnáct sekund překonal loňský traťový rekord Tomáše Macečka,“ radoval se Vojtěch Podjukl.

 ,,Na zábavné trati se mi líbila dlouhá cílová rovinka,“ přiznal dále mladý krosař.

 Ten však měl ve druhé polovině závodu krizi. ,,Naštěstí mě dopředu hnali skvělí diváci,“ děkoval v cíli Podjukl.  

 Dařilo se také Martině Novotné. Ta v ostravském Bělském lese mezi ženami obsadila v čase 15:43 čtvrté místo.

 ATLETIKA

 Ondřej Němec v Podzimním běhu Červenkou vystupňoval tempo

 Prusinovice – Ondřej Němec z AK Kroměříž dominuje kategorii šedesátníků ve Velké ceně vytrvalců Olomouckého kraje. Vytrvalec z Prusinovic vyhrál už 26 letošních závodů.

 V 1. ročníku Podzimního běhu Červenkou v podniku dlouhém 10,9 kilometru mezi šedesátníky bral prvenství za čas 46:54. Stříbrný v Července u Litovle byl v cíli o pětasedmdesát sekund pomalejší Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav, třetí příčku si do Moravského Berouna odvezl Václav Svak (50:20).

 ,,Po nečekané porážce v přerovském běhu 17. listopadu, kde jsem skončil druhý za Jaromírem Šrámkem ze Šumperku, jsem si chtěl v Července spravit náladu. V rovinatém závodu rozloženém do tří okruhů jsem začal volněji. Když jsem se v průběhu čtvrtého kilometru dotáhl na největšího soupeře Ladislava Špacíra, tak jsem už věřil, že závod vyhraju. Tempo se mi od pátého kilometru dařilo ještě vystupňovat,“ upozornil na klíčové momenty jednašedesátiletý běžec z Hané Ondřej Němec.                    

 ATLETIKA

Zlínský seriál dvoumílových běhů má v sobotu před sebou poslední letošní závod

Zlín – Poslední závod z celoroční série Běhů na 2 míle se koná v sobotu v Přílukách. Start dvanáctého podniku letošní sezony je v 9 hodin na tradičním místě v oblasti průmyslové zóny před budovou Madal Bal.

3,2 kilometru dlouhý závod, který se poběží po asfaltové silnici, je rozložený do dvou rovinatých okruhů. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorií. Poměřit síly může i mládež a na zkrácených tratích mají možnost zazávodit si také děti.

,,Jako vždy jsme připravili zajímavý doprovodný program a každý účastník bude v cíli odměněný teplým lívancem se skořicí. Všechno zakončí závodnická tombola,“ zve na start co nejvíc zájemců jeden z pořadatelů Andrej Višněvský.

Ten zároveň ujišťuje, že běhu v Přílukách se nemusí nikdo obávat. ,,Na startu se sice objeví někteří špičkoví atleti a atletky. V příjemném prostředí a hlavně v přátelské atmosféře si k nám však chodí zasportovat i amatérští běžci různého věku. V průběhu roku se u nás objevila spousta nadšenců ještě žákovského věku, ale i několik běžců a běžkyň starších ročníků. Například 82letí matadoři Vladislav Knebl (Toma Otrokovice) a Alois Láznička (SKOB Zlín), nebo 71letá Anežka Janečková z AK Zlín stále dosahují na výborné časy,“ upozorňuje Višněvský.

 Letos se doposud do zlínských běhů na 2 míle do hlavního závodu aktivně zapojilo rekordních 264 atletů. Z toho bylo 157 mužů a 107 žen. V dětských kategoriích poměřilo síly 35 kluků a 33 holek.

Po jedenácti podnicích je na tom v mužích nejlíp Bronislav Matouch (Jisva Zlín), který nasbíral 1346 bodů. Ženám jednoznačně kraluje se ziskem 810 bodů Anežka Janečková z AK Zlín.

HOKEJ

Junioři Zlína závěr základní části nezvládli. Berani budou po prohře s Třince hrát pouze ve skupině poražených

Zlín – Zlínští extraligoví hokejoví junioři závěr základní části nezvládli. V 19. a 20. kole základní části uspěli pouze v Přerově a to jim k postupu do skupiny vítězů nestačilo. V dalším průběhu sezony tak berani budou pokračovat v části poražených. Ale i v této soutěži se bude bojovat o čtyři postupová místa do play off.  

V pátek Zlín prohrál s Třincem 1:3. Domácím se povedl začátek střetnutí. Už ve 4. minutě našel Sebera před třineckou bránou volného Dobiáše a ševci vedli 1:0. To však byl poslední vstřelený gól beranů v zápase. Ve zbytku duelu se totiž v koncovce prosazovali už jenom hosté, kteří po brankách Adámka, Krzaka a Konderly obrátili výsledek ve svůj prospěch. Severomoravané byli úspěšní i v nástavbě, když v dodatkových samostatných nájezdech se o rozhodující trefu postaral Filip Krzak.

 ,,Úvodních deset minut jsme měli velkou převahu. Zlomila nás však 11 minuta, kdy Slezané po smolné tečované ráně vyrovnali na 1:1. Ve zbytku střetnutí už jsme se nedostali do tempa,“ přiznal forvard domácích Sebastian Fajkus. 

 V sobotu Zlín vyhrál v Přerově 4:2. Nezvládl však nádstavbu a to ho stálo postup mezi dvanáct nejlepších celků.

,,Na Hané jsme byli celý zápas lepší. Dobře jsme bruslili, a proto jsme Přerov nepouštěli do šancí,“ informoval Fajkus, který se ve 40. minutě postaral o třetí vstřelený gól beranů.   

Výsledky 19. a 20. kola:

PSG BERANI ZLÍN – TŘINEC 1:3, (1:1, 0:2, 0:0 N – 0:1)

Branka Zlína: Dobiáš.

PŘEROV – PSG BERANI ZLÍN 2:4 (0:0, 2:3, 0:1 N – 1:0)

Branky Zlína: Jarošek 2, Weintritt, Fajkus.

Zlín: Huf, Kořének – Jarošek, Hamrlík, Jaroněk, Bednařík, Pavlas, Talafa – Kočica, Hefka, Pröschl, Weintritt, Lekeš, Podešva, Handl, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera, Robert Sedláček.