ATLETIKA

Tomáš Navrátil vybojoval v Hornické desítce ve Frýdku-Místku čtvrté místo

Kroměříž – Reprezentant AK Kroměříž Tomáš Navrátil vybojoval čtvrté místo ve 33. ročníku mezinárodního městského běhu Hornická desítka, když dosáhl v závodu dlouhém 10 kilometrů rozloženém do tří okruhů, času 32:11.  Další kroměřížský atlet Tomáš Blaha skončil ve Frýdku-Místku v čase 32:35 devátý. Blaha navíc vyhrál kategorii čtyřicátníků.

Zvítězil Tibor Sahajda ze Slovenska (30:06), před Tomášem Lichým z TŽ Třinec, který byl o dvaatřicet sekund pomalejší. Bronzovou příčku obsadil v čase 31:06 další slovenský běžec Jozef Urban.

Na start hlavního závodu, v němž se první polovina každého okruhu běžela proti větru a druhá část každého kola naopak po nábřeží po větru, se postavilo 731 běžců a běžkyň.

,,Na Hornickou desítku mám z loňského roku, kdy jsem v ní skončil na druhém místě, dobré vzpomínky,“ vysvětloval svoji účast na severu Moravy Tomáš Navrátil.

Ten chtěl také letos dosáhnout na dobrý výsledek. ,,Startovní pole bylo na poslední chvíli ochuzené o dva zraněné kvalitní běžce. Proto jsem na startu věřil, že se umístím do pátého místa,“ přiznal kroměřížský vytrvalec.

Navrátilovi se to povedlo a spokojený byl i s výsledným časem. ,,Slovák  Sahajda a Tomáš Lichý byli od začátku suverénní. Já jsem dva kilometry běžel s Jozefem Urbanem a Robertem Míčem z Univerzity Brno. Urban se nám ovšem vzdálil a později jsme s Míčem na trati spolupracovali. Od konce druhého okruhu už jsme začali spolu bojovat o čtvrtou příčku. Na ni jsem se definitivně posunul v průběhu devátého kilometru,“ popsal rozhodující momenty atlet z Hané Tomáš Navrátil.

ATLETIKA

V listopadovém Běhu na 2 míle od startu dominoval favorit Svatopluk Janečka. Mezi ženami suverénně triumfovala Julie Červinková

Zlín – Velmi dobrými podzimními časy se prezentovali nejlepší atleti v listopadovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Zajímavostí v krajském městě byl start třiadvacetiletého Marka Mihajlova z Makedonie.

Závod mužů vyhrál největší favorit Svatopluk Janečka ze Zlína, který v Přílukách dosáhl na rovinaté trati dlouhé na 3,2 kilometru, času 10:29. Druhé místo obsadil v čase 11:04 Jiří Kovář z AK Zlín, třetí doběhl Andrej Višněvský z pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín (11:09).

,,Od startu se běželo v ostrém tempu. Úvodních 800 metrů jsem byl v čele společně s Kovářem a Višněvským. Potom jsem se od svých největších soupeřů odpoutal a náskok na první pozici jsem až do cíle pořád mírně navyšoval. Rychlé tempo jsem se snažil udržet až do konce závodu,“ byl se svým vystoupením na přílucké dvoumílové trati spokojený Svatopluk Janečka.

V závodu žen se v nádherném listopadovém počasí sešla velmi kvalitní konkurence. Zvítězila teprve sedmnáctiletá Julie Červinková z AK Zlín (12:14), před klubovou kolegyní Terezou Hromadníkovou (13:33). Bronzová skončila Zuzana Fišerová (Kolokroužek Zlín, 14:17).

Také jedenáctý letošní zlínský Běh na 2 míle byl specifický v tom, že se v něm na základě koeficientu Českého atletického svazu hodnotil také nejlepší výkon, v němž byl rozhodující poměr věku a výsledného času. V tomto měření sil brali prvenství šestačtyřicetiletý zlínský Svatopluk Janečka (10:29) a 71letá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:31).

V Přílukách si na 800metrové trati zazávodily rovněž děti. Závod kluků ovládl jedenáctiletý Tobiáš Tlusták ze Zlína (3:02). V kategorii holek získala zlatou příčku 10letá Kristýna Křupalová z Lípy (Kolokroužek Zlín, 3:13).

FUTSAL

V pátek přijede do Uherského Hradiště Sparta Praha. V hledišti se očekává 300 bouřlivých diváků

Uherské Hradiště – Atraktivního soupeře v pátek hostí prvoligoví futsalisé Bazooky Uherské Hradiště. Na Slovácko přijede Sparta Praha. Utkání v uherskohradišťské sportovní hale začíná ve 20 hodin.

,,Hosté jsou společně s Chrudimí a Teplicemi dalším z aspirantů na zisk titulu. Zatím se jim v elitní soutěži daří. Předvádí útočný futsal a dávají hodně branek. Jejich největšími oporami jsou reprezentační gólman Libor Gerčák a aktuálně nejlepší tři střelci elitní české soutěže Michal Seidler, Tomáš Drahovský a Kristijan Grbeša ,“ představil silného soupeře předseda domácího klubu Dušan Rokyta.

Jeho tým se ovšem zvučného protivníka nebojí. ,,Pokud zahrajeme dobře v obraně, pohlídáme si důrazné akce Sparťanů a bude se nám dařit přechod do útoku, tak bychom měli Pražany potrápit. Těm by mohla dělat problémy také naše bojovnost. Rovněž spoléháme na podporu bouřlivých domácích fanoušků. Těch by se mohlo v plném hledišti sejít zhruba 300,“ těší se na zajímavý duel Rokyta.

HOKEJBAL

Malenovice se chtějí rozloučit s podzimem výhrou nad Kyjovem

Malenovice – Poslední podzimní duel odehrají v neděli druholigoví hokejbalisté Malenovic. Do jejich Lopik arény přijede celek Kyjova. Zápas začíná v 13.30 hodin.

,,Hosté mají sestavu poskládanou z mladých hráčů. Jejich herní styl je postavený na běhavém hokejbalu. Slabší jsou ale v defenzívě. Největší oporou Kyjova je forvard Matěj Fraňo, který také hostuje v extraligových Sudoměřicích,“ podělil se o základní informace o nebezpečném soupeřovi bek a hrající kouč Čamlíků Martin Novák.

Jeho mužstvo chce první část soutěže zakončit výhrou. ,,K tomu by nás měla dovést taktika postavená na nátlakovém hokejbalu. Proto chceme od začátku utkání Jihomoravany zavřít v jejich obranném pásmu,“ plánuje trenér týmu z předměstí Zlína.

Zkušený obránce také ví, jak z utkání vytěžit tři body. ,,Rozhodovat bude naše produktivita. Šance si vytvářet umíme. Bude ovšem záležet, kolik jich proměníme,“ kalkuluje Novák.

Ten by měl mít k dispozici tradiční podzimní sestavu. ,,Chybět budou dlouhodobě zranění Medřický a Svozil. Otazník visí nad startem Kuličky, který je pracovně zahraničí,“ vypočetl absence Martin Novák.

Kouč ale neprozradil, koho postaví do brány. ,,Gólmani Polišenský a Zálešák se téměř pravidelně střídají. Kdo bude chytat v neděli, se rozhodnu až podle jejich momentální formy těsně před zápasem,“ uvedl ještě hrající trenér Čamlíků.

TRIATLON

Helena Kotopulu vyhrála Český pohár v dlouhém triatlonu. Její sezonu však kromě triumfů doprovázely zranění a technické problémy s kolem

Zlín – Další povedenou sezonu má za sebou triatlonistka Helena Kotopulu, která vyhrála Český pohár v dlouhém triatlonu.

,,V letošním roce jsem se zúčastnila všech osmi závodů. V pěti z nich jsem zvítězila,“ informovala reprezentantka zlínského klubu Titan Trilife.

,,Tím nejpovedenějším byl srpnový Pilman ve Žďáru nad Sázavou, kde jsem si v porovnání s rokem 2017 zlepšila výsledný čas. Dařilo se mi také v zářijovém Klasik duatlonu v Příbrami. V středních Čechách mě nejvíc potěšilo, že jsem pomohla mateřskému klubu ovládnout Český pohár týmů. Naopak nejvíc zabrat mi dal květnový Krušnoman duathlon. Toho jsem těsně po Ironmanu v Texasu protrpěla a musela jsem si v něm sáhnout až na dno sil. Letos mě potkala také první diskvalifikace v kariéře. V pardubickém Czechmanovi mi praskl řetěz na kole. Nepříjemný byl rovněž pád z kola při červencovém Challenge Prague a následný otřes mozku a naražený čtyřhlavý stehenní sval. V srpnovém Slovakmanovi jsem sice vybojovala první pozici, ovšem podnik v Piešťanech o okolí po zranění v Praze také hodně bolel,“ přiznala Kotopulu.