VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

V závodech horských kol se v poslední době zviditelnili Pavel Žák, Jan Procházka, Petra Holznerová a Radka Pospíšilová. Triatlonová a duatlonová forma se pořád drží Heleny Kotopulu. Zajímavý program se chystá o víkendu, kdy se v neděli pojede 11. ročník Zlínské padesátky.  

25.9.2018
SDÍLEJ:

Závod horských kol Kašavský Bajk-Kap 2018.Foto: Ludmila Polišenská

ATLETIKA

Sobotní desetikilometrový běh na Valašsku startuje na fotbalovém hřišti v Janové

Janová u Vsetína – Desetikilometrový běh z letošní série Valachia Run se koná v sobotu. Ten zaštiťuje hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek a vsetínský starosta Jiří Růžička. Start hlavního závodu je v areálu fotbalového hřiště v Janové u Vsetína ve 12 hodin. Prezentace probíhá mezi 8 a 11.30 hodinou. Poměřit síly je možné ve čtyřech mužských a třech ženských kategoriích. Startovné je do 23. září 200Kč, poté 250Kč.

,,Na začátku trať povede z fotbalového hřiště v Janové po cyklostezce směrem na Hovězí. Za dřevěným mostem přes řeku Bečvu se odbočí vlevo a poběží se po pěšině po druhém břehu řeky zpět k obecnímu úřadu v Janové. Potom se pokračuje po cyklostezce směrem na Vsetín. Na točně u splavu bude obrátka a pak se stejnou cestou poběží zpět do cíle,“ popsal trať jeden z organizátorů Libor Procházka.        

CYKLISTIKA

Jan Procházka jel v Napajedlech polovinu závodu na čele s Pavlem Boudným. Radka Pospíšilová od startu zvolila ostré tempo

Napajedla – Pavel Boudný z formace Česká spořitelna Accolade

vybojoval první příčku ve 2. ročníku závodu v cross county XC Cup Napajedla 2018, když se v podniku dlouhém 30 kilometrů s celkovým převýšením 720 metrů, rozloženém do šesti okruhů, prezentoval časem 1:05:47. Stříbrný Jan Procházka z Cyklosportu Chropyně byl v cíli o 2 minuty a 51 sekund pomalejší, třetí příčku získal za čas 1:09:27 Jaroslav Marek z týmu Superior Riders. Tomáš Strnka z Bike Teamu Sazovice skončil v čase 1:09:36 čtvrtý a Jan Kresta (Amenity Extrem sport Zlín, 1:10:38) pátý.

   ,,Napajedla jsou kousek od mého bydliště. Proto jsem chtěl v tamním závodu zajet co nejlepší výsledek a zároveň co nejvíc potrápit Pavla Boudného,“ plánoval Jan Procházka.

   Biker ze Žlutavy hájící barvy klubu Cyklosport Chropyně byl Boudnému tři kola vyrovnaným soupeřem. ,,Nečekal jsem, že na čele s ním vydržím tak dlouho. Po patnáctém kilometru už ovšem největší favorit zůstal na první příčce sám. My jsme s Pavlem Skalickým bojovali o druhé místo. Ve čtvrtém kole mi ale praskl drát u zadního kola a díky tomu jsem na reprezentanta týmu Kolovna KM-BT Morkovice nabral zhruba dvacetisekundovou ztrátu. V této fázi závodu jsem se soustředil na udržení bronzové pozice. Těsně před cílem však Skalický strhl převodník a ze závodu odstoupil. Proto jsem si v závěru bezpečně dojel pro stříbrnou příčku,“ popsal zajímavý průběh podniku v cross country v Napajedlech 24letý Procházka.

 Mezi ženami na 15kilometrové trati v čase rovných jednačtyřicet minut dominovala kroměřížská Radka Pospíšilová (Kolovna KM-BT Morkovice). Druhá Brňačka Dagmar Sladkovská (Česká spořitelna Accolade) byla o šestasedmdesát sekund pomalejší, třetí místo obsadila Svatava Kučná z klubu 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 42:38).

   ,,Protože byl závod poměrně krátký, tak jsem od začátku zvolila ostré tempo. Tato taktika mi vyšla. Brzy jsem si vpředu před největšími soupeřkami Sladkovskou a Kučnou vytvořila dostatečný náskok. Ve třetím kole jsem si dokonce mohla dovolit tempo zvolnit,“ měla radost z obhajoby první příčky z loňského roku v Napajedlech Radka Pospíšilová.    

CYKLISTIKA

Pavel Žák na prvenství v Kašavě zaútočil 500 metů před cílem. Petra Holznerová rozhodla na šestém kilometru

Kašava – Reprezentant týmu Kolovna KM-BT Morkovice Pavel Žák zvítězil v 1. ročníku závodu horských kol Kašavský Bajk-Kap. V závodu dlouhém 29 kilometrů rozloženém do dvou kopcovitých okruhů, který měl převýšení 940 metrů, zajel čas 1:16:44. Druhé místo obsadil se sedmisekundovou ztrátou Karel Hartl (Starbike.sk), bronzovou příčku vybojoval Fryštačan v barvách formace 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem Radoslav Šíbl (1:18:21). Čtvrtý byl Karel Ponížil ze stejného klubu (1:18:54), pátou pozici získal Radovan Holík (Cyklogat, 1:19:19).

,,Měl jsem volný termín, tak jsem využil možnosti zazávodit si v Kašavě. Také mě lákala pěkná trať s několika prudkými výjezdy,“ vysvětlil svoji účast v novém závodu na Zlínsku Pavel Žák.

Elitní regionální biker chtěl samozřejmě Kašavský Bajk-Kap vyhrát. ,,Na startu jsem byl sice trochu unavený, ale tušil jsem, že si to o první místo rozdáme s Karlem Hartlem,“ nezastíral Žák.

Ten si jel svoje tempo a čekal na příležitost zaútočit na prvenství. ,,V závěrečném spurtu jsem lepší, než můj největší soupeř z Hranic na Moravě,“ věřil si Pavel Žák, který se na zlatou příčku definitivně posunul 500 metrů před cílem.   

Závod žen ovládla šestačtyřicetiletá Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 1:52:41), před Martinou Doležalovou z Bike Teamu Sazovice (1:55:06). Třetí skončila zlínská Aneta Chudárková (2:01:43).

,,Na závod v Kašavě jsem se těšila. Ten se také po všech stránkách povedl,“ chválila pořadatele Petra Holznerová.

 Bikerka z Valašska se na začátku pohybovala na druhém místě za Martinou Doležalovou. ,,V kopci na šestém kilometru jsem však svoji největší soupeřku předjela a potom už jsem na vedoucí pozici zůstala až do cíle,“ upozornila na klíčový moment Holznerová.

 ,,Trať byla v lese suchá, nepříjemná byla jenom jedna velká kaluž,“ uvedla ještě reprezentantka valašskoklobouckého Zvonek Sportu.               

CYKLISTIKA

V pátek se ve Ski areálu v Trnavě pojede sjezd horských kol

Trnavy – Pátý závod z letošní Woodbike série se koná v pátek v Trnavě u Slušovic. Podnik ve sjezdu horských kol se uskuteční v tamním Ski areálu. Pořadatelem je klub SBT Fryšták. Přihlásit se do něho je možné elektronicky do středy 26. září. Za zvýšené startovné však i v pátek na místě. Ve čtvrtek  odpoledne bude v Trnavě probíhat trénink. Najet trať je ještě možné v pátek do 10.30 hodin. Start první ze čtyř RZ je v 11 hodin. Po odjetí hlavního závodu proběhne na trnavském lyžařském svahu vložený závod v Dual slalomu o Pohár starosty Fryštáku. Pro nejlepší bikery je připravené lákavé prize money.

CYKLISTIKA

V sobotu se na Valašsku koná závod horských kol Polický okruh

Police – V pátek se uskuteční závod horských kol Polický okruh. Ten je zároveň Memoriálem Ley Menšíkové. Pořadatelé připravili tři tratě. Nejmenší děti do 5 let si zazávodí 450 metrů, děti do 11 let poměří síly v podniku dlouhém 900 metrů. Hlavní závod s celkovým převýšením 390 metrů rozložený do tří okruhů, který se pojede po polní, lesní cestě, ale také po chodníku a louce, měří 12 kilometrů. Start první kategorie v Polici u Valašského Meziříčí je u místní klubovny ve 12 hodin.                 

CYKLISTIKA

Zlínská padesátka se pojede na nové trati. Patnáctikilometrový okruh povede směrem na Malenovice

Zlín – V neděli se v krajském městě a okolí koná pod záštitou Dany Zátopkové 11. ročník bikemaratonu Zlínská padesátka. Pořadatelé v porovnání s minulými ročníky připravili dvě nové tratě, které mají start i cíl u Sportovní haly Euronics. Delší měří 42 kilometrů, je rozložená do tří okruhů a má převýšení 1050 metrů. Hlavní závod startuje ve 12 hodin. V 12.10 hodin odstartuje kratší 15 kilometrový závod. Ten má převýšení 380 metrů. V obou těchto podnicích je vypsáno celkem 14 kategorii. Prezentace se koná mezi 8.30 a 11 hodinou v areálu závodu pod Sportovní halou Euronics. Vyhlášení vítězů proběhne v 16 hodin.

Patnáctikilometrový okruh povede směrem na Malenovice. Odtud se bikeři budou přes Maják vracet zpět do Zlína. Očekává se účast 400 až 500 příznivců horských kol.

Loňskou Zlínskou padesátku vyhrál Martin Stošek  (Symbio-Cannondale, 1:54:06, před Viktorem Stoškem ze stejného týmu (1:55:31). Bronzový do cíle dojel Jan Fojtík (FORCE KCK Cykloteam Zlín, 1:56:07). V ženách zvítězila Jana Pichlíková (SK Polar a Erste Premier Petr Čech MTB Team, 2:20:00). Stříbrná byla Irena Berková z Koryčan (Amenity Extrem Sport Team, 2:24:29), třetí skončila Monika Kučerová (VRV Team, 2:25:44).

DUATLON

Helena Kotopulu ovládla duatlon v Příbrami. Ve druhém běhu si dokonce mohla dovolit zvolnit tempo

Zlín – Letošní ročník Ford Czechman Tour je u konce. Poslední závod Českého poháru v dlouhém triatlonu a dualonu se konal v Příbrami. Vítězství v tamním Klasik Duatlonu vybojovala Helena Kotopulu. Reprezentantka klubu Titan Trilife Zlín dosáhla v podniku složeném z 5 kilometrů běhu, 60 kilometrů cyklistiky a 15 kilometrů běhu, výsledného času 3:14:52. Stříbrnou příčku obsadila časem 3:18:26 Ulrike Schwalbeová z Německa, třetí místo získala Jana Candrová z Triatlonu České Budějovice (3:24:50).

V Příbrami se představily ještě tři zástupkyně zlínského týmu Titan Trilife. Šárka Vašířová (3:59:14) skončila sedmá, Simona Švecová (4:07:23) desátá a Irena Pagáčová (4:35:11) šestnáctá.

 ,,Původně jsem účast v duatlonu v Příbrami vzhledem k přípravě na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu v Madridu neplánovala. Nakonec jsem do středních Čech jela podpořit můj mateřský oddíl Titan Trilife Zlín. V sázce totiž bylo celkové týmové vítězství v Českém poháru. To se nakonec podařilo,“ měla radost, že pomohla svému klubu Helena Kotopulu.

 Ta se od startu až do cíle téměř pořád pohybovala na prvním místě. ,,Menší problémy jsem měla v polovině cyklistiky, kdy mi spadl řetěz. V tomto úseku mě na chvíli předjela Němka Schwalbeová. Brzy jsem se však znovu dostala do vedení. Poté jsem si po pátém kilometru druhého běhu, kdy už jsem na zlaté příčce měla dostatečný náskok, mohla dokonce dovolit zvolnit tempo. To už jsem šetřila síly na evropský triatlonový šampionát,“ přiznala Kotopulu.

HOKEJ

Zlín proti Přerovu inkasoval tři góly při vlastní přesilovce. Ve Vsetíně berani nezvládli druhou třetinu

Zlín – Dva hororové duely mají za sebou extraligoví hokejoví junioři PSG Berani Zlín. Mladí ševci o víkendu utrpěli dvě nepříjemné porážky a v tabulce ve skupině D klesli na páté místo. V příštích zápasech se zlínský celek střetne v pátek od 15 hodin na domácím ledě s Havířovem. V sobotu berani v 18.30 hodin nastoupí ve Vítkovicích.   

V pátek Zlín prohrál s Přerovem 0:3. Domácí odehráli neuvěřitelný zápas. Všechny góly totiž inkasovali při vlastní přesilovce.

,,Podali jsme nejhorší výkon v letošní sezoně. Je jasné, že bez gólů se zápas nedá vyhrát. Hanáci byli lepším celkem. Nepouštěli nás do vyložených šancí. A když bylo potřeba, tak je podržel brankář Šimonů,“ konstatoval hodně zklamaný zlínský kouč Zbyněk Mařák.

 V neděli berani utrpěli ve Vsetíně debakl 2:7. O osudu tohoto střetnutí se rozhodlo v druhé třetině, kterou Zlín prohrál 0:5. ,,Valaši byli ve všem lepší. Vyhrávali většinu osobních soubojů, lépe kombinovali a měli také rychlejší rozehrávku,“ uznal hostující trenér Mařák. Jeho mužstvo na Valašsku získalo alespoň jeden dodatkový bod za vyhrané samostatné nájezdy.   

Výsledky 5. a 6. kola:

PSG BERANI ZLÍN – PŘEROV 0:3 (0:1, 0:0, 0:2 – N 0:1)

VHK ROBE VSETÍN – PSG BERANI ZLÍN 7:2 (1:1, 5:0, 1:1 – N 0:1).

Branky: Pospíšil 2, Klimek, Krupa, Ondračka, Lukačka, Frydrych – Kočica, Světlík. 

Zlín: Huf, Kořének, Šarman – Jarošek, Bednařík, Jaroněk, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Pröschl, Weintritt, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera, Kočica, Světlík.

Vsetín: Sachr (Málek) – Lašák, Ondračka, Zeman, Šimon Jenáček, Pernický, Kožený, Houser – Jindra, Klímek, Vrána, Veselý, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Frimel, Frydrych, Šánek.

Autor: Lubomír Hotař

25.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Elektrotechnici a technici energetici 30 000 Kč Technici elektronici projektanti, konstruktéři Elektrokonstruktéři. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ELEKTROKONSTRUKTÉŘI, Nástup možný ihned., Náplň práce: návrh a konstrukce DPS desek plošných spojů pro zakázkovou výrobu elektroniky., Požadujeme: řidičský průkaz sk. B, znalost anglického jazyka., První kontakt: telefonicky: 774 462 000, e-mailem: b.redl@wanet.cz, ov. 23.11.. Pracoviště: Wanet s.r.o. 01, Šafaříkova, č.p. 1295, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Bruno Redl, +420 774 462 000. Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 17 000 Kč Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Dělníci mezioperační kontroly - Hošťálková. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště Hošťálková u Vsetína, - Náplň práce: měření rozměrů výkovků, posuzování a odhalování vad, průběžná kontrola výkovku v časových intervalech, provádění záznamů o kontrole, kontrola tvrdosti, - Požadujeme: vzdělání v oboru strojírenství (min. SOU), praxe na obdobné pozici výhodou, znalost základních požadavků metrologie, znalost měřicích přístrojů, zařízení a postupů, pečlivost a samostatnost, ochotu pracovat ve třísměnném provozu, - Nabízíme: zaměstnanecké benefity, příslušné mzdové ohodnocení, možnost osobního a profesního růstu, - Kontakt: přihláška formou zaslaného životopisu na emailovou adresu: zdenek@kmkonsult.cz nebo kontakt na tel. +420777776355 p. Večerka 8:00-16:00 hod. Po obdržení životopisu Vás bude kontaktovat personální oddělení a dohodne s Vámi další postup., - Pracovní místo je zprostředkováváno agenturou práce. Pro výběrové řízení na výše uvedenou pracovní pozici bude KM konsult s.r.o., jakožto správce, zpracovávat Vámi poskytnuté osobní údaje, a to v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů (EU) 2016/679. Odpovědí na tento inzerát poskytujete správci souhlas a své osobní údaje za účelem a po dobu realizace výběrového řízení. Souhlas lze vzít kdykoliv zpět.. Pracoviště: Km konsult s.r.o. - prac. hošťálková - agentura práce, 756 22 Hošťálková u Vsetína. Informace: Zdeněk Večerka, +420 777 776 355. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 000 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šičky *. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Šičky *, Zaměstnavatel požaduje: znalost šití, Náplň práce: šití svršků sedacích souprav, První kontakt: osobně v sídle: Lačnov 278, kancelář firmy od 7 - 14 hod., telefonicky 731 763 962 od 7-14 hod. nebo e-mailem: info@eurobeva.com. Pracoviště: Irena běhalová 01, 756 12 Horní Lideč. Informace: Magda Trčková, +420 731 763 962. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 15 000 Kč Svářeči Svářeči *. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: SVÁŘEČI *, Zaměstnavatel požaduje: svářečský průkaz, svařování metodou MAG 135, klasické CO v ochranné atmosféře, praxe v oboru vítána, První kontakt: telefonicky 571 495 937 nebo e-mailem: anna.krenkova@zamet.cz. Pracoviště: Zamet, spol. s r.o., 756 04 Nový Hrozenkov. Informace: Anna Křenková, +420 571 495 937.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Házenkáři Zubří ve žlutém. Ilustrační foto

Házenkáři Zubří špatně bránili a chybovali. Opět padli s Novým Veselí

České házenkářky (červené dresy) prohrály v posledním zápase základní skupiny D mistrovství Evropy s Německem 28:30 a na turnaji skončily.
AKTUALIZOVÁNO
8

České házenkářky se zraněnou Luzumovou podlehly Německu a na turnaji končí

Vsetín proti Plekancovi a spol. sérii venkovních proher neukončil

Devět branek, drsný hit, gesto fair-play, technický gól a nakonec i vyostřené emoce po závěrečné siréně. Šlágr 33. kola Chance ligy mezi Kladnem a Vsetínem pod dohledem kamer České televize však Valaši nezvládli a po porážce 3:6 padli na ledě soupeřů už počtvrté v řadě. Naopak Kladno i s hvězdným Tomášem Plekancem v sestavě vyhrálo posedmé za sebou a jsou pátí.

AKTUALIZOVÁNO

Kostka se stal svým pátým vítězstvím na Mikuláši rekordmanem

Zlínský pilot Tomáš Kostka se spolujezdcem Ladislavem Kučerou a vozem Škoda Fabia R5 se stali vítězi sobotní IX.Mikuláš Rally is Life ve Slušovicích.  

Vsetínu ukradli body Jestřábi z Prostějova

Po neúspěchu na ledě Českých Budějovice, prohráli prvoligoví hokejisté Vsetína podruhé za sebou. Tentokrát neuspěli v Prostějově, když o osudu zápasu rozhodly dvě branky domácích v krátkém sledu ve třetí třetině.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT