ATLETIKA

Dominik Sokola vybojoval v Ostravě český titul v hodu oštěpem. Alena Symerská skončila ve čtyřstovce stříbrná

Kroměříž – Začátek září byl znovu úspěšný pro reprezentanty AK Kroměříž. Atleti z Hané získali na mistrovství republiky mužů a žen do 22 let na dráze dvě medaile. Dominik Sokola vybojoval výkonem 69.55 zlatou příčku v hodu oštěpem. V soutěži oštěpařů obsadil ještě Lukáš Král (55.98) sedmé místo a Vojtěch Březka skončil výkonem 50.89 dvanáctý.

,,Sokola v Ostravě získal svůj první seniorský titul v kariéře. Ten navíc přikrášlil osobním rekordem v hodu oštěpem. Osobním rekordem se může pochlubit také Lukáš Král,“ je pyšný na svoje svěřence šéftrenér atletického klubu z Kroměříže Ota Šedý.

,,Dominik Sokola si navíc zaslouží velký respekt. Celý loňský rok totiž nezávodil, protože se podrobil operaci ramene na odhodové ruce. Znovu začal trénovat až na podzim. V té době nikdo, kromě něho nevěřil, že se dokáže vrátit k výkonnosti před operací. Díky poctivému přístupu a odhodlání se mu to podařilo,“ vyzdvihl vůli kroměřížského šampiona jeho kouč.   

Na ostravském tartanu se ještě představila Alena Symerská. Účastnice srpnového seniorského mistrovství Evropy v Berlíně si na Hanou ze severu Moravy odvezla stříbrnou medaili z běhu na 400 metrů, když dosáhla času 53.11. Titul za čas 52.96 brala Lada Vondrová (Hvězda Pardubice), třetí doběhla Alžběta Kratochvílová z Dukly Praha (55.48).

,,Alena se v závěru náročné sezony potýká s poklesem výkonnosti. Přesto v hladké čtyřstovce v Ostravě zaostala pouhých devět setin za osobním rekordem v této disciplíně,“ upozornil Šedý.           

ATLETIKA

Jiřímu Matouškovi, Tomášovi Navrátilovi, Tomášovi Blahovi, Václavovi Bitalovi, Milanovi Trlicovi, Tomášovi Píchalovi, Ondřejovi Němcovi a Dagmar Vrajíkové se v Přerově dařilo

Region – Reprezentantům ze Zlínského kraje se dařilo ve 4. ročníku silničního běhu Precheza Agrofert Run v Přerově. Jiří Matoušek na Hané v absolutním pořadí vybojoval stříbrnou příčku, když v desetikilometrovém podniku zaběhl čas 33:26. Třetí místo obsadil Tomáš Blaha (33:45), Tomáš Navrátil skončil čtvrtý (34:27). Vítězný Lukáš Kučera z Univerzity Brno dosáhl času 33:03.

 ,,Hned po startu se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina. V ní diktoval tempo Lukáš Kučera, který se také brzy vzdálil všem ostatním soupeřům. Já jsem ho měl na trati pořád na dohled, ale nezvládl jsem konec závodu, kdy mi došly síly“ mrzel nepovedený závěr Jiřího Matouška.

,,Den před závodem jsem si byl zaplavat a projet se na kole. A to byla dobrá příprava. Na trati jsem se totiž cítil dobře. Jenom škoda, že jsem nedokázal udržet kontakt s Lukášem Kučerou a hlavně s Jiřím Matouškem,“ mírně zalitoval Tomáš Blaha.

Mezi ženami se dařilo Dagmar Vrajíkové. Otrokovická veteránka skončila v čase 44:26 šestá. V kategorii čtyřicátnic brala třetí příčku.

 ,,Závod na Hané jsem brala jako trénink před říjnovým půlmaratonem v Košicích. Vzhledem ke konkurenci, která se na startu sešla, jsem však nevěřila, že v absolutním pořadí skončím v první desítce,“ přiznala Dagmar Vrajíková.

Ta v ideálních podmínkách v bezvětří a při příjemné dvacetistupňové teplotě začala svižně. ,,Po dvou kilometrech jsem ale musela zvolnit. Poslední dva kilometry jsem však tempo znovu zrychlila. Nakonec se mi v porovnání s loňským rokem na přerovské trati podařilo zlepšit čas o dvě minuty,“ byla se svým výkonem v cíli spokojená běžkyně z Otrokovic Vrajíková.

Regionální atleti se zviditelnili také v jednotlivých kategoriích. V mužích do 39 let skončil Jiří Matoušek druhý (33:26) a Tomáš Navrátil třetí (34:27). Společnost čtyřicátníků vyhrál Tomáš Blaha (všichni AK Kroměříž, 33:45), Václav Bitala z Rožnova pod Radhoštěm mezi nimi doběhl druhý (34:36). Milan Trlica ze Vsetína ovládl kategorii padesátníků (41:34), Tomáš Píchal (Růžďka, 42:53) v nich obsadil bronzovou příčku. Ondřej Němec zvítězil mezi šedesátníky (43:00) a mezi ženami nad 40 let si Dagmar Vrajíková do Otrokovic odvezla za čas 44:26 zisk třetího místa.  

ATLETIKA

Jiří Kubíček v Nočním běhu ve Vyškově nestačil pouze na Pavla Dvořáka

Region – Člen týmu Mattoni Freerun Zlín Jiří Kubíček vybojoval stříbrnou příčku v Nočním běhu ve Vyškově. V šestikilometrovém rovinatém závodu zařazeném do seriálu Night Trail Run 2018, který se běžel okolo rybníka, dosáhl času 22:49. Prvenství vybojoval prostějovský Pavel Dvořák z týmu ONěmec (21:43), třetí místo obsadil Jiří Novotný z Kladníků (23:07).

 ,,Když jsem na startu uviděl Pavla Dvořáka, tak jsem věděl, že budu bojovat maximálně o druhé místo,“ uvědomoval si sílu největšího soupeře Jiří Kubíček.

Zlínský krosař ale favoritovi chvíli vzdoroval. ,,Do mety prvního kilometru jsme s Dvořákem běželi na čele společně. Poté prostějovský atlet v barvách týmu prusinovického Ondřeje Němce zrychlil. Na jeho nástup už jsem nedokázal odpovědět,“ uznal Kubíček.      

Na Hané se dařilo také ženám ze Zlínského kraje. Petra Nováková z Bořenovic zvítězila časem 30:33 v kategorii juniorek a Zdenka Procházková z Hulína (31:39) ovládla kategorii veteránek nad 50 let.

 Poslední šestý závod z letošní Night Trail Run bude v sobotu 6. října Noční běh v Holešově. Ten v tamní Zámecké zahradě odstartuje v 19.30 hodin.           

ATLETIKA

V sobotu se koná 3. ročník Běhu Napajedelskou bránou

Napajedla – Město Napajedla, Sokol Napajedla společně s místní Tělovýchovnou jednotou v sobotu pořádají 3. ročník Běhu Napajedelskou bránou. Start hlavního závodu na 5 mil v okolí kina a sokolovny, je v 16.30 hodin. Tam je i cíl. Prezentace končí v 16.15 hodin. Od 14 hodin jsou ještě na zkrácených tratích připravené dětské běhy, běhy pro mládež, rodinný běh a nesoutěžní běh pro širokou veřejnost. V Napajedlech nezapomněli ani na bohatý doprovodný program. Hlavní závod se poběží na okruhu Na Kapli a na okruhu na cyklostezce podél řeky Moravy.

Loni zlatou příčku v hlavním pětimílovém závodu vybojoval časem 30:37 Jiří Kubíček (Mattoni Freerun Zlín). V ženách brala prvenství Petra Tunysová (Slečinky Napajedla, 39:01).   

ATLETIKA

Cíl sobotního Běhu rodným krajem Emila Zátopka bude ve Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm – V sobotu se již po šestnácté uskuteční silniční Běh rodným krajem Emila Zátopka. 22,3 kilometru dlouhý závod startuje před technickým muzeem v Kopřivnici v 11 hodin. Trať má převýšením 375 metrů. Poběží se směrem na Štramberk, Ženklavu, Veřovice, sedlo nad pramenem Jičínky, do Rožnova pod Radhoštěm. Cíl bude v rožnovském Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě. Slavnostní vyhlašování vítězů je na programu v 14.30 hodin. Účast při předávání cen přislíbila i Dana Zátopková.

Loňského Běhu rodným krajem Emila Zátopka se zúčastnilo 213 mužů a 41 žen. Prvenství vybojoval Keňan Willy Korir Kimutai (1:14:38). Nejlepším regionálním běžcem vy výsledkové listině byl Tomáš Blaha z AK Kroměříž, ten obsadil časem 1:19:05 sedmé místo. Závod žen ovládla Matebo Ruth Chemisto (Keňa, 1:24:36).

CYKLISTIKA

Ivo Odvárka a Josef Slezák si ve Slatině zazávodili s Tomášem Bucháčkem a Tomášem Veleckým

Zlín - Ivo Odvárka a Josef Slezák z FORCE KCK Cykloteam Zlín mají v závěru sezony formu. Oba ve Slezském poháru v kategorii padesátníků v posledních dvou silničních závodech sbírali medailové pozice.

Ve 26. ročníku Ceny města Petřvaldu skončil Odvárka druhý a Slezák třetí. ,,Závod byl rozložený do sedmi zvlněných desetikilometrových okruhů. Cíl byl do mírného kopce,“ podal základní informace o tradičním podniku na Novojičínsku Ivo Odvárka, který se v něm pokusil o několik nástupů.

,,Všechny si ale moji největší soupeři pohlídali. A tak se rozhodovalo až v závěrečném spurtu. V něm byl nejrychlejší Mojmír Daňhel z Opavy. My jsme na něho s Josefem Slezákem v cíli ztráceli necelé dvě sekundy,“ prozradil jeden z lídrů zlínského týmu FORCE KCK Cykloteam.     

V následném podniku ve Slatině si zlínští veteráni pořadí prohodili. Slezák poblíž Bílovce vybojoval stříbrnou příčku a Odvárka tam obsadil třetí pozici.

,,Ve Slatině nás čekal těžký čtyřiadvacetikilometrový okruh. Na něm se střídaly nepříjemné kopce a technické sjezdy. Padesátníci ho jeli třikrát,“ představil trať předposledního závodu letošního Slezského poháru Ivo Odvárka.

Tomu se v náročném podniku dařilo. ,,V zajímavém měření sil startovaly všechny kategorie společně. Proto jsem měl možnost zazávodit si s například s profesionálem Tomášem Bucháčkem ze stáje Elkov Author, nebo také s Petrem Svačinou z Petřvaldu.,“ potěšila konfrontace cyklistu ze Zlína.

,,Velký balík se na konci prvního kola rozdělil na menší skupiny. My jsme se Slezákem zůstali ve druhé skupině a ani jsme nevěděli, že v té první je jeden padesátník. Bývalý reprezentant Tomáš Velecký z Yogi Racing Teamu. Toho se nám dostihnout už nepodařilo,“ uvedl ještě Odvárka.    

cyklista FORCE KCK Cykloteam Zlín Josef SlezákZdroj: archiv Josefa Slezáka

Další výsledky cyklistů FORCE KCK Cykloteam Zlín ve Slezském poháru 2018:

Silniční závod O cenu města Petřvaldu:

Muži do 39 let: 4. Jiří Hradil, 7. Michal Hradil, 17. Pavel Kokeš.

Muži do 49 let: 7. Tomáš Galuška.

Silniční závod Slatina:

Muži do 39 let: 5. Jiří Slavík.

Muži do 49 let: 10. Tomáš Galuška, 22. Milan Sedlář.

CYKLISTIKA

V neděli se v okolí Podkopné Lhoty uskuteční 5. ročník Lhotské pětadvacítky

Podkopná Lhota – Pátý ročník závodu horských kol Fagus Bike Kopná 2018 Lhotská 25ka se koná v neděli v Podkopné Lhotě a okolí. Pořadatelé vypsali celkem čtyři kategorie pro muže, dvě pro ženy, a po jedné kategorii pro juniory a juniorky. Na kilometrovém, nebo pětikilometrovém okruhu si zazávodí také děti od 6 do 15 let.

 Start je v 11 hodin u Myslivecké chaty na Kopné. Na stejném místě je i cíl. Prezentace bude probíhat v Penzionu Kopná mezi 9. a 10.30 hodinou. Startovné je 250 Kč.

Hlavní 25 kilometrů dlouhá trať má převýšení 900metrů a v Hostýnských vrších povede přes Vápenky, Držkovské polesí a Humenec.

Loňskou Lhotskou pětadvacítku vyhrál Pavel Žák z klubu Kolovna KM-BT Morkovice, který získal zlatou příčku za čas 1:05:10.

DUATLON

Valašskokarpatská cyklotour v sobotu pokračuje Polanským duatlonkem

Valašská Polanka – Šestým dílem letošní Valašskokarpatské cyklotour bude v sobotu oblíbený Polanský duatlonek. Podnik složený z běhu a závodu na horských kolech odstartuje na fotbalovém hřišti ve Valašské Polance nejmladšími kategoriemi v 9.30 hodin. Od 11.30 vyběhnou a vyjedou na trať junioři a juniorky. Po nich si postupně zazávodí všechny seniorské kategorie. A to muži do 39 let, 49 let a nad 50 let, ženy do 39 let a nad 40 let. Prezentace pro hlavní závod ve Valašské Polance končí v 10 hodin, pro děti v 9 hodin.     

HOKEJ

Mladí zlínští Berani vybojovali proti Vítkovicím a Třinci osm bodů 

Zlín – V posledních dvou zápasech hokejové juniorské extraligy získalo mužstvo PSG Berani Zlín osm bodů.  Po 4. kole se ševci ve skupině D posunuli do čela tabulky. V dalších duelech se zlínský tým nejprve v pátek představí na domácím ledě, kdy od 15 hodin přivítá Přerov. V neděli hrají berani ve 13 hodin ve Vsetíně.

V pátek Zlín po velmi dobrém výkonu zdolal Vítkovice 6:4. Berani měli zápas dlouho pod kontrolou. Vedli v něm 2:0, 4:1 a 5:2. Vítkovice ale ve třetí třetině korigovaly stav na 5:4. Ve čtyřiapadesáté minutě však domácím pojistil výhru Talafa. Domácí navíc získali také čtvrtý bonusový bod, když ve 4. minutě prodloužení osamocený Hefka překonal vítkovického gólmana Dolíška.

,,První třetinu jsme odehráli ve vlažném tempu. Ve druhé části jsme se výrazně zlepšili a vypracovali jsme si tříbrankový náskok. Vítkovice byly ovšem až do konce střetnutí nepříjemným soupeřem. Nicméně Severomoravany jsme udolali dobrým pohybem,“ chválil svoje svěřence trenér ševců Zbyněk Mařák.  

V sobotu si zlínské mužstvo přivezlo cennou výhru z Třince 4:3. Hosté v partii dvou nejlepších týmů soutěže znovu hráli velmi dobře a po gólech Pavlase, Václavka a Luže vedli ještě v šestačtyřicáté minutě 3.0. Třinec však v následujících necelých šesti minutách vyrovnal na 3:3. V pětapadesáté minutě po hrubé chybě domácí obrany ale vstřelil vítěznou branku beranů Dobiáš. Zlín pak znovu zvládl i nádstavbu.  O jeho čtvrtý bod se postaral proměněným rozhodujícím samostatným nájezdem Dan Handl.

,,Byl to zatím náš nejlepší výkon v této sezoně. Celé mužstvo poctivě bojovalo. Byli jsme důrazní před třineckou brankou. Ve třetí třetině však několik sporných výroků rozhodčích nahrálo Třinci k vyrovnání skóre. Nakonec jsme ale v souboji se silným celkem zaslouženě zvítězili,“ potěšil skalp Třince kouče Zlína Mařáka.      

Výsledky 3. a 4. kola

PSG BERANI ZLÍN – VÍTKOVICE 6:4 (2:1, 3:1, 1:2 – N 1:0)

Branky Zlína: Hefka 2, Jarošek, Pavlas, Václavek, Podešva, Talafa.

TŘINEC – PSG BERANI ZLÍN 3:4 (0:0, 0:2, 3:2 –  N 0:1)

Branky Zlína: Pavlas, Václavek, Luža, Dobiáš, Handl.

Sestava: Huf, Kořének – Jarošek, Hamrlík, Bednařík, Pavlas, Talafa – Václavek, Hefka, Pröschl, Bachánek, Handl, Lekeš, Podešva, Leška, Kozubík, Luža, Dobiáš, Fajkus, Sebera, Kočica.