VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisník Lubomíra Hotaře

4.4.2018
SDÍLEJ:

Memoriál ZINC v Osvětimanech 2018Foto: archiv Heleny Kotopulu

ATLETIKA

Trailový Memoriál ZINC  v Osvětimanech vyhráli Petr Hének a Helena Kotopulu

Osvětimany – Sedmapadesát krosařů se představilo ve 4. ročníku běžeckého závodu Memoriál ZINC v Osvětimanech. Ten byl věnován památce nadporučíka Oldřicha Pechala a jeho spolupracovníků. Cílem tohoto podniku bylo nejen kvalitně si zasportovat, ale také upozornit na historickou operaci ZINC, která v březnu 1942 výrazně ovlivnila Osvětimany a okolí.

   Pořadatelé v Chřibech vypsali dva trailové závody pro čtyři kategorie. Trasa LONG měřila pro muže i ženy 24 kilometrů a měla převýšení 825 metrů. Trať SHORT byla dlouhá 13 kilometrů s převýšením 403 metrů. Obě vedly po lesních pěšinách, loukách ale zčásti i zpevněných cestách.

   Z regionálních reprezentantek na nejlepší výsledek dosáhla Helena Kotopulu (Moraviaman Otrokovice), jež zvítězila v ženském závodu LONG, když dosáhla času 2 hodiny a 2 minuty.  Druhá mezi nimi skončila s patnáctiminutovou ztrátou Alena Hénková z AK Drnovice, bronzovou příčku obsadila v čase okolo dvou hodin a třiceti minut Veronika Vavrušová (SK Březnice).

   ,,Hodně náročný závod se běžel v obtížném terénu. Na trati byla spousta překážek jako spadlé stromy, bahno, prudké stoupání a nebezpečné seběhy. Na trati měl každý běžec kartičku. Do ní dostal na kontrolních stanicích razítko,“ vysvětlovala Helena Kotopulu.

    Ironmanka otrokovického Moraviamanu byla od startu suverénní. ,,Poslední razítko mě však dostalo. To bylo v úplném závěru, kdy už se každý těšil že bude mít závod za sebou. Razítko ale bylo na vrcholu sjezdovky, kterou jsme museli ještě vyběhnout, a pak teprve seběhnout do cíle,“ prozradila Kotopulu.

   V závodu mužů LONG bral první příčku za hodinu a osmnáct minut Petr Hének z AK Drnovice. Stříbrný Petr Harnoš z Kolína (TPCA Bike Team) za ním v cíli zaostal o sedm minut, o další minutu zpět byl třetí Matěj Beníček z týmu Kesbuk Otrokovice.

   Závod mužů SHORT vyhrál Pavel Šedík z Kyjova. Druhý byl Martin Orlovský, pro třetí místo si doběhl Josef Zemánek.

   Nejrychlejší ženou na trati SHORT byla Veronika Jínková (AK Drnovice). Druhá skončila Gabriela Dvořáková, třetí příčku vybojovala Anna Pavlicová. ,,Závodu jsem se zúčastnila podruhé. A i letos okolo něho pořadatelé dokázali vytvořit skvělou téměř rodinnou atmosféru. Proto se mi v náročném a zajímavém terénu skvěle běželo,“ užívala si pobyt v Osvětimanech nejúspěšnější běžkyně ze Zlínského kraje v ženské kategorii SHORT Gabriela Dvořáková z Luhačovic.                      

ATLETIKA

Prvenství v Kroměřížském půlmaratonu obhajují Jiří Klement a Helena Kotopulu.

Kroměříž – V sobotu se na Hané se koná 6. ročník Kroměřížského půlmaratonu. Start 21,1 kilometru dlouhého závodu je v 10 hodin v prostorách loděnice u Bágráku (Hrubého rybníka). Prezentace na stejném místě začíná v 9 hodin. Pořadatelé vypsali tři kategorie pro muže a dvě kategorie pro ženy. Startovné je 150Kč. V jeho ceně je mimo jiné nápoj a chutné rizoto. Pro zájemce je připravený také čtvrtmaraton, který měří 10,5 kilometru. Stejně jako loni, tak i letos pořadatelé připravili také dětské závody. Ty začínají v 10.15 hodin a podle věku se poběží na tratích od 150 metrů do 1200 metrů.

 Trať půlmaratonu je rozložená do dvou rovinatých okruhů. Na ní se převážně poběží po asfaltové cestě. Zhruba jeden kilometr povede po šotolině.

Loni se půlmaratonu v Kroměříži zúčastnilo 68 atletů. Závod mužů vyhrál domácí Jiří Klement (Dressme.cz, 1:17:37). Prvenství mezi ženami vybojovala časem 1:28:59 Helena Kotopulu z otrokovického Moraviamanu.

ATLETIKA

V Přílukách se koná čtvrtý letošní zlínský dvoumílový běh

Zlín – Čtvrtý závod z celoroční dvanáctidílné série Běh na 2 míle uspořádají v sobotu ve Zlíně. Start je v 9 hodin na tradičním místě v oblasti průmyslové zóny v Přílukách před budovou Madal Bal. 3,2 kilometru dlouhý závod je rozložený do dvou rovinatých okruhů a asfaltovým podkladem. Zváni jsou muži i ženy všech věkových kategorii. Pro děti pořadatelé připravili zkrácený 800 metrů dlouhý závod. Třech letošních zlínských dvoumílových běhů se doposud zúčastnilo 78 mužů, 46 žen a 16 dětí. V průběžném hodnocení jsou na čele Bronislav Matouch (Jisva Zlín) a Anežka Janečková (AK Zlín).

ATLETIKA

V Holešově v sobotu pořádají charitativní Běh pro zdraví

Holešov – V rámci 11. ročníku Dne zdraví pořádají v sobotu v Holešově charitativní běh pro zdraví. Ten se koná na podporu dětské části ORL oddělení nemocnice v Kroměříži. Pořadatelé připravili dva závody. Ve 14 hodin poměří síly na 300metrové trati rodiče s dětmi. Hlavní 5 kilometrů dlouhý závod startuje rovněž ve 14 hodin. Oba se uskuteční na holešovském náměstí Edvarda Beneše. Startovné je 100Kč. V jeho ceně je občerstvení a originální účastnická medaile.

CYKLISTIKA

V Morkovském bajku se sešla vynikající konkurence. Závod vyhráli favorité Marek Rauchfuss a Lucie Veselá

Morkovice – Bikeři z Českomoravské vrchoviny ovládli 7. ročník závodu horských kol Morkovské bajk. Prvenství v 46. kilometrů dlouhém podniku s celkovým převýšením 1150 metrů vybojoval časem 1:46:11 Marek Rauchfuss (Kellys Bikeranch Team), Druhou pozici obsadil Filip Adel (Superoir Suninvent Team), který byl v cíli o dvě a půl sekundy pomalejší. Oba jsou z Hlinska v Čechách. Bronzovou příčku získal Michal Kaněra z Červeného Kostelce u Náchoda (Ghost Team, 1:46:45).

Z regionálních reprezentantů dosáhl na nejlepší výsledek Pavel Skalický z formace Kolovka KM-BT Morkovice jenž bral za čas 1:53:23 sedmé místo, zlínský Jaroslav Marek (Superior Riders, 1:55:36) skončil dvanáctý a Jiří Slavík z holešovského týmu OD Morava díky času 1:55:52 čtrnáctý.

,,Letos se u nás sešla konkurence jako při Českém poháru. Navíc nám přálo počasí. Bylo oblačno, jenom čerství vítr byl trochu nepříjemný,“ pochvaloval si ředitel závodu Pavel Žák.

Ten se ho také aktivně zúčastnil a obsadil v něm čtyřiadvacáté místo. ,,Zpočátku jsem se pohyboval ve vedoucí sedmičlenná skupině. Okolo dvacátého kilometru jsem z ní ale odpadl. Čelo se později roztrhalo, aby si to nakonec na kopcovité trati zpestřené trailovými úseky o prvenství rozdali Rauchfuss s Adelem. V závěru měl nejvíc sil favorizovaný Marek Rauchfuss,“ informoval Žák.

Závod žen vyhrála Lucie Veselá (GT Opportunity Brno, 2:20:50). Stříbrná byla Polka Zuzanna Krzystaka-Stepien (2:22:41). Třetí pozici vybojovala další reprezentantka týmu GT Opportunity Brno Dana Pospíšilová (2:23:21). Martina Latináková z formace Zvonek Sport Valašské Klobouky dojela šestá (2:32:42), Alena Háblová (CK Salaš, 2:51:46) dvanáctá, Svatava Kučná z 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem třináctá (2:52:43) a Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:57:24) šestnáctá.

,,Podmínky v Morkovicích byly náročnější než minulý rok. Zavádějící okruh byl delší a techničtější. Blátivým brodem se proto pojíždělo třikrát,“ prozradila nejúspěšnější žena ze Zlínského kraje ve výsledkové listině Martina Latinková.

Té se dařilo držet stanovené tempo. ,,S přibývajícími kilometry jsem předjela několik soupeřek, a proto jsem vzhledem ke konkurenci se svým výkonem i výsledkem v prvním závodu sezony spokojená,“ svěřila se v cíli sehradická bikerka Latináková.

V Morkovicích uspořádali také 27 kilometrů dlouhý závod. V něm v mužích zvítězil Tomáš Obdržálek (Mapei Merida Kaňkovský, 1:11:41). Mezi ženami vybojovala zlatou příčku Alexandra Olivová (Head Bike TJ Opava, 1:33:21).                           

CYKLISTIKA

Cyklisté FORCE KCK Cykloteamu Zlín vybojovali ve Velké ceně Hlohovce tři medailové pozice

Zlín – Tři medailové pozice vybojovali reprezentanti FORCE KCK Cykloteamu Zlín v silničním závodu Velká cena Hlohovce. V úvodním podniku nové sezony v okolí Břeclavi obsadil v kategorii třicátků Jiří Hradil stříbrnou příčku. Rovněž druhý skončil mezi čtyřicátníky Tomáš Galuška. Na výborný výsledek dosáhl Ladislav Pelc, který vyhrál kategorii šedesátníků.

Na Břeclavsku se představili ještě čtyři jezdci zlínského FORCE KCK Cykloteamu. Jiří Slavík dojel mezi třicátníky osmý a Jiří Přikryl dvaadvacátý. Ivo Odvárka získal ve společnosti padesátníků čtvrté místo a Dalibor Kmenta mezi nimi bral devátou pozici.

 ,,Na startu se jako každý rok sešla početná a kvalitní konkurence. Závodu letos přálo také počasí,“ informoval manažer a ve Velké ceně Hlohovce i úspěšný cyklista Dalibor Kmenta.

Toho potěšila na začátku sezony dobrá forma jeho svěřenců. ,,Zejména Jiří Slavík neustále útočil a naskakoval do úniků. Šesté kolo dokonce ovládl sám daleko před hlavním pelotonem. Slavík se jednoznačně stal nejaktivnějším jezdcem v závodu,“ chválil Kmenta.

 Jeden z lídrů jeho formace byl však v posledním sedmém kole dojet. ,,V závěrečném spurtu se pak ve svých kategoriích prosadili Jiří Hradil, Tomáš Galuška i Ladislav Pelc,“ prozradil Dalibor Kmenta.

HOKEJBAL

Malenovice se chtějí se základní částí rozloučit výhrou nad Tišnovem

Malenovice – V neděli končí základní část Moravské hokejbalové ligy. Malenovice se v posledním duelu první části soutěže na domácí ploše střetnou s Tišnovem. Zápas v Lopik aréně začíná ve 14 hodin.

 ,,Tišnov patří ke slabším týmům Moravské ligy. Utkání na jeho půdě jsme po jednoznačném průběhu vyhráli 8:2. Domácí byli ve všem horší. Spoléhali na rychlé protiútoky, které jim příliš nevycházely,“ zavzpomínal na podzimní duel hrající malenovický kouč Martin Novák.

Čamlíci by na podobný výsledek chtěli dosáhnout i v neděli. ,,Budeme hrát ofenzívně. Šance si určitě vytvoříme. Bude ovšem záležet, jak s nimi naložíme. Utkání bychom ale měli bez problémů vyhrát,“ věří svému mužstvu Novák.

Ten ovšem možná bude v zápase postrádat dlouhodobě zraněné forvardy Skybu s Hrubošem a také obránce Ševčíka.

STOLNÍ TENIS

Šarovy v soubojích o druhou ligu proti Opavě spoléhají na podporu fanoušků

Šarovy – Zabojovat o postup do druhé ligy se o víkendu pokusí stolní tenisté Šarov. Družstvo ze Zlínska se ve finále play off třetí ligy utká s Opavou. První duel ze série na dva vítězné zápasy je na programu v sobotu od 15 hodin v Šarovech. Druhé utkání se uskuteční v neděli v 10 hodin v Opavě. Případně třetí střetnutí by se odehrálo v neděli 15. dubna od 10 hodin znovu na opavské půdě.

 ,,Celek ze Slezska je v sérii favoritem. Jeho oporami jsou Kamil Knybel a Jan Dzida. My se však i bez zraněného Račáka o postup porveme,“ slibuje za tým ze Zlínska Lubor Křen.

Ten také ví, jak Opavu překonat. ,,Naplno bodovat musí naše jednička Karel Bojko. Úspěšní musíme být ve čtyřhře a další body bychom měli sbírat přes čtverku Severomoravanů Wallika. Rovněž spoléháme na tradiční domácí podporu fanoušků,“ věří v postup Lubor Křen.                         

STOLNÍ TENIS

Prestižní stolně tenisové TOP 12 Valašska se letos bude hrát ve Valašských Kloboukách

Valašské Klobouky – Ve Valašských Kloboukách se v sobotu uskuteční 31. ročník turnaje ve stolním tenise TOP 12 Valašska. Jednoho z nejsledovanějších turnajů ve Zlínském regionu se zúčastní dvanáct nejúspěšnějších hráčů z valašských klubů z regionálních soutěží okresu Zlín.

V zelené skupině se představí Petr Trčka, Jiří Šuráň (oba Štítná nad Vláří), Dalibor Maniš, Josef Bělaška (oba Valašské klobouky), Jaroslav Ptáček (Bylnice) a Filip Martinek z Újezdu.

 V modré skupině budou bojovat Marek Kužela, David Malý (oba Slopné), Josef Řepa z Bylnice, Petr Fojtík (Štítná nad Vláří), valašskokloboucký Miroslav Raška a Ivan Floreš ze Slavičína.

Prestižní podnik se bude hrát na třech stolech v sokolovně ve Valašských Kloboukách. Stolní tenisté budou nejprve od 9 hodin bojovat ve dvou základních skupinách. Nejlepší dva hráči z každé skupiny postoupí do semifinále. Vítězové semifinálových zápasů si zahrají finále, poražení semifinalisté změří síly v utkání o 3. místo. Na programu je duel i o 5. příčku. Turnaj vyvrcholí mezi 13. a 15. hodinou.

Loni se TOP 12 Valašska konalo ve Slavičíně. Vítězství v něm získal Josef Řepa z Bylnice, který ve finále porazil Marka Kuželu ze Slopného 3:0.

ŠACHY

Velikonoční turnaj v Horní Lhotě vyhrál mezinárodní mistr Milan Bahula s Vlčnova

Horní Lhota – Mezinárodní mistr Milan Bahula z TJ Vlčnov zvítězil ve 4. ročníku Velikonočního šachového turnaje v Horní Lhotě. Druhé místo obsadil Zdeněk Hába (ŠK Mahrla Praha). Oba získali 8 bodů. Bronzovou příčku vybojoval Stanislav Juříček ze Zbrojovky Brno (7 bodů). Čtvrté místo bral Denis Vilson z Ruska, pátou příčku získal Milan Petráš (ŠK DDM Slavičín). Z domácích šachistů ve výborné konkurenci skončil Jiří Goša jednadvacátý, Aleš Hanus dvaadvacátý a Martin Kadlec třiadvacátý.

 ,,Turnaje podporovaného starostou obce Horní Lhota Josefem Šenovským, se zúčastnilo šestadvacet hráčů z Česka, Ukrajiny a Ruska. Z Česka k nám přijeli šachisté z Prahy, Vlčnova, Vsetína, Slavičína, Brumova-Bylnice, Napajedel, Pozlovic, Malenovic a Huslenek. Zahráli si také tři reprezentanti Horní Lhoty,“ informoval předseda SK Horní Lhota Rostislav Polách.

,,Hrálo se švýcarským systémem na 9 kol. Každé kolo se hrálo v tempu 2x15 minut. K vidění byly zajímavé partie plné nečekaných zvratů a výměny figur,“ upozornil dále s úrovní i průběhem turnaje spokojený vedoucí domácího šachového oddílu Aleš Hanus.

V Horní Lhotě uspořádali také turnaj juniorů. Ten ovládl domácí Tomáš Kužela, před Jiřím Holubem (ŠO SK Pozlovice). Třetí skončil Marek Jakubčák, čtvrtý Vojtěch Úšela a pátý Jakub Váňa (všichni SK ŠO Horní Lhota).

,,Junioři hráli systémem každý s každým dvoukolově. Každý si proto zahrál osm partií. Tempo na jednu hru bylo 2x15 minut,“ prozradil organizátor turnaje Miroslav Procházka.       

TENIS

Zimní Grand Prix Zlína ovládl Brňan Petr Handlíř. Dušan Machala a Petr Polák vypadli v osmifinále

Zlín – Brňan Petr Handlíř zvítězil v 1. ročníku tenisového turnaje amatérů nad 50 let Zimní Grand Prix Zlína 2018.

Handlíř zdolal v semifinále Miloše Michela z Bytče a ve finále Petera Mišíka z Ilavy. Ve druhém semifinále Mišík porazil Pavla Saturku (Jihlava).

Regionálním tenistům se tentokrát v halovém turnaji na antuce na Vršavě nedařilo. V konkurenci 20 hráčů jenom dva postoupili do osmifinále. V soubojích o čtvrtfinále ale Dušan Machala ani Petr Polák (oba Zlín) neuspěli. Machala prohrál s Oškrobaným a Polák nestačil na pozdějšího poraženého finalistu Petera Mišíka. V konečném účtování turnaje skončil Dušan Machala devátý a Petr Polák desátý. Čtrnáctou příčku obsadil Ladislav Matušinec ze Štítné nad Vláří, který podlehl ve finále Soutěže malé útěchy Turzovi z Ilavy.

,,Na zlínské antuce se odehrála spousta pohledných a dramatických zápasů. O kvalitní úroveň se tentokrát postarali hlavně tenisté ze Slovenska. Překvapil zejména Peter Mišík, který ve čtvrtfinále vyřadil Petra Vrbu,“ chválil ředitel turnaje Jan Nahodil.

Ten také prozradil, že vítězný Handlíř měl trochu štěstí. ,,Brňan ve čtvrtfinále s Oškrobaným odvracel dva mečboly. V semifinále s Michelem a ve finále s Mišíkem už ale slavila úspěch jeho důrazná hra na síti,“ upozornil Nahodil. 

Autor: Lubomír Hotař

4.4.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 18 000 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha prodejny. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: OSTRAHA PRODEJNY, Nástup možný ihned., Požadujeme: příjemné vystupování, bezúhonnost, praxe výhodou není však podmínkou, První kontakt: POUZE telefonicky Po-Pá 9-15 hod. 775 872 835 pí. Škubalová, ov. 20.7.. Pracoviště: Pharm invest s.r.o. 02, Bezručova, č.p. 663, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Škubalová, +420 775 872 835.

Výroba - Výroba Seřizovači 18 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha CNC obráběcího centra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA CNC OBRÁBĚCÍHO CENTRA, Nástup možný ihned., POŽADUJEME: práce vyžaduje znalost obrábění kovů /kusová a malosériová výroba/, znalost technické dokumentace, samostatná práce, znalost řídícího systému Siemens Sinumerik výhodou. Přijmeme i absolventy, Směnnost: ranní, odpolední, PRVNÍ KONTAKT: osobně v sídle od 8-15 hod., telefonicky od 8-15 hod. 774 449 552, e-mail: jakubicek@ostax.cz, ov. 20.7.. Pracoviště: Ostax, spol. s r.o., 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Jaroslav Jakubíček, +420 774 449 552.

Výroba - Výroba Seřizovači 24 000 Kč

Seřizovači a obsluha číslicově řízených strojů Obsluha NC řezacího laseru. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: OBSLUHA NC ŘEZACÍHO LASERU, Nástup možný ihned., Požadujeme: znalost profese, samostatnost, pečlivost, aktivní přístup k řešení daných úkolů, vysoké pracovní nasazení, schopnost pracovat v týmu, flexibilita a ochota učit se novým věcem, loajalita, pracovní nasazení a vize dlouhodobé spolupráce., Nabízíme: zázemí stabilní prosperující a expandující české firmy, moderní pracovní prostředí, motivující finanční ohodnocení, další benefity (stravenky, příspěvky k narození dítěte), možnost práce přesčas., První kontakt: telefonicky na čísle 777 077 083 nebo e-mailem: ekonom@josef-matusik.cz, ov. 20.7.. Pracoviště: Josef matušík [2], Kouty, č.p. 1392, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Kateřina Ondryášová, +420 777 077 083.

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 25 000 Kč

Řezníci a uzenáři Řezníci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: ŘEZNÍCI, Nástup možný ihned nebo dle dohody. Možnost prodloužení doby určité dle ZP., Příspěvek na dopravu nad 35 km., POŽADUJEME: vyučení v oboru řezník, praxi v bourání masa; zodpovědnost, spolehlivost, chuť pracovat; dobrý zdravotní stav., NÁPLŇ PRÁCE: provádí zpracování masa na vepřovém páse za použití nože, zatřiďuje jednotlivé zpracování částí, provádí manipulační práce související s bouráním a opracováním masa., NABÍZÍME: jistota stabilního zaměstnání na HPP ve společnosti s dlouholetou tradicí; odpovídající finanční ohodnocení; roční bonus; odměny za odpracované roky a životní jubilea; po půl roce 5 dní dovolené navíc; dlouhodobou spolupráci; zaměstnanecké balíčky, závodní stravování, příspěvky na životní a penzijní připojištění, vnitropodniková telefonní síť, lázeňské pobyty, očkování proti chřipce, bezúročné půjčky, firemní akce atd., PRVNÍ KONTAKT: životopisy zasílejte e-mailem: prace@krasno.cz Informace na tel čísle 571 855 275., ov. 18.7.. Pracoviště: Mp krásno, a.s., Hranická, č.p. 430, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Dagmar Klímková, +420 571 855 275.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jarošov - Bánov. Ilustrační foto.

Fotbalové Prakšice cítí křivdu a prostestují!

FOTBALOVÉ PERLIČKY Z REGIONŮ
včera 14:28

To je celý Kohák. Sebral pohár a označil se za atomovou bombu

Chrlil ze sebe vtípky na adresu ostatních, ale i na sebe – tohle prostě bavič Jakub Kohák umí. Také proto si ho vedení Středočeského krajského fotbalového svazu hýčká a zve ho na každou větší akci. Naposledy ve čtvrtek, s úsměvnou nabubřelostí, převzal Kohák pohár pro vítěze krajského přeboru – FK Posázavan Poříčí nad Sázavou.

19.7.2018

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 14:47

Po mně potopa. Jak Andrea Stramaccioni přispěl k úpadku velkoklubu

Panathinaikos Atény. V řeckém fotbale jedna z nejprestižnějších značek. Tedy, ještě pár let zpátky tato rovnice platila, nyní se však dvacetinásobný mistr dostal do hluboké propas nemusí jen tak najít cestu ven. Na pádu slavného klubu se podílel svou šílenou přestupovou politikou také Andrea Stramaccioni.

dnes 12:28

Chci dělat problémy stoperům, říká Magera před startem druhé ligy

V české nejvyšší soutěži nastřílel devětapadesát gólů v 253 zápasech. Prosadil se v Rumunsku, v anglickém Swindon Town si vyzkoušel ostrovní fotbal a s Baníkem Ostrava dosáhl na mistrovský titul. Teď útočník Lukáš Magera straší soupeře v dresu brněnské Zbrojovky, kam v létě přestoupil z Mladé Boleslavi.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Mistři a účastníci 1. fotbalové ligy: Proklikejte si úspěchy všech týmů od 1912

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jak se dařilo vašemu oblíbenému týmu v nejvyšší fotbalové lize? Kolik dal gólů, kolikrát zvítězil, jak se umístil na konci sezony? Přinášíme data od roku 1912 až do letoška.

Tabulka po 1.kole Z V R P S B
1. FC Viktoria Plzeň 1 1 0 0 3:1 3
2. 1. FC Slovácko 0 0 0 0 0:0 0
3. Bohemians Praha 1905 0 0 0 0 0:0 0
4. SK Sigma Olomouc 0 0 0 0 0:0 0
5. FC Baník Ostrava 0 0 0 0 0:0 0
6. FK Jablonec 0 0 0 0 0:0 0
7. SFC Opava 0 0 0 0 0:0 0
8. SK Slavia Praha 0 0 0 0 0:0 0
9. FK Teplice 0 0 0 0 0:0 0
10. FK Mladá Boleslav 0 0 0 0 0:0 0
11. FC Fastav Zlín 0 0 0 0 0:0 0
ZOBRAZIT CELOU TABULKU

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT