Pestrá bude i nadcházející sobota. Příznivci dračích lodí se sejdou na Štěrkovišti v Otrokovicích a cyklisté pojedou v okolí Pusteven a Velkých Karlovic Beskyd Tour.     

ATLETIKA

Višněvský se blíží k pokoření hranice deseti minut. Kolárikovou těší, že se udržuje v dobré kondici

 

Zlín – Vynikající konkurence se sešla v červencovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. 3,2 kilometrový sedmý závod sezony nakonec opanoval člen domácího pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Andrej Višněvský, který dosáhl na trati v Přílukách, času 10:10. Stříbrný Jakub Janíček (AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště) byl o třiadvacet sekund pomalejší, třetí místo obsadil časem 10:59 valašskomeziříčský Jan Adámek. Josef Hubáček z Bílovic (Kesbuk Team Otrokovice, 11:17) skonči čtvrtý. O pátou pozici se dělili Richard Vašíček a František Palla (oba KB Halenkovice). Oba se prezentovali časem 11:28. Závodu se zúčastnilo celkem 50 mužů.

,,Úvodních 800 metrů jsme na čele běželi s Jakubem Janíčkem. Pak jsem zrychlil tempo a na první příčce jsem ve zbytku závodu navyšoval náskok,“ prozradil Andrej Višněvský, který si navíc o šest sekund zlepšil osobní rekord ve zlínském Běhu na 2 míle. ,,Takový výsledek jsem ovšem nečekal. Hodně mi ale pomohly ideální podmínky. Bylo okolo dvaceti stupňů a bezvětří. Sen pokořit hranici deseti minut se tak zase víc přiblížil,“ pochvaluje si aktuální formu Višněvský.

,,Byl to můj první start na dvoumílové trati v Přílukách. V rychlém závodu, těžkém v intenzitě mě však můj výkon překvapil,“ přiznal Jakub Janíček.

 ,,Jsem šťastný, že se mi podařilo poprvé v kariéře zaběhnout dvě míle pod jedenáct minut. A to jsem celý závod běžel na bronzové pozici sám,“ radoval se také třetí v pořadí Jan Adámek.   

Mezi osmadvaceti ženami se radovala ze zlaté příčky matadorka SKOB Zlín Irena Koláriková (14:37). Druhý byla s jedenáctisekundovou  ztrátou Renata Flašarová (Biathlon Halenkovice), bronz brala za čas 14:51 její týmová kolegyně Aneta Nádvorníková.

,,Dvě míle ve Zlíně si zaběhnu jedenkrát až dvakrát za rok. Proto mě těší, že se mi daří udržovat se v dobré kondice a pořád konkurovat místním dobrým soupeřkám,“ užívala si závod 54letá Irena Koláriková, jež se na zlatou pozici posunula v polovině závodu.

,,Bylo to zajímavé měření sil. Kolarikové jsem dlouho vzdorovala a Nádvorníková mě až do cílové rovinky ze třetího místa pořád atakovala,“ upozornila na dramatický průběh Renata Flašarová.     

V závodu, v němž rozhodoval poměr věku a výsledného času dominovali 39letý Jakub Janíček (AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště, 10:33) a sedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 17:27).

V Přílukách měly na 800 metrů dlouhé trati svůj závod také děti. Kategorii kluků vyhrál Štěpán Palla (3:02), před Ondřejem Hubáčkem (oba Biathlon Halenkovice, 3:05). Třetí byl Stanislav Krček ze Sokola Lípa (3:07).

V kategorii holek zvítězila v čase 3:09 reprezentantka klubu Biathlon Halenkovice Monika Železníková. Druhá v pořadí Adéla Zapletalová ze Želechovic zaběhla čas 3:20, ziskem bronzové příčky se pyšní Klára Kolajová (Košíky, 3:25).

 

CYKLISTIKA

Beskyd Tour zavítá i na silnice Zlínského kraje. Horské prémie jsou na Pustevnách a Kasárnách

 

Region – Cyklomaraton Beskyd Tour se pojede v sobotu i po silnicích Zlínského kraje. Jeden z nejnáročnějších cyklomaratonů na českém území startuje v 9.30 hodin v Bílé v Beskydech. Pořadatelé připravili tři tratě. Nejdelší 163 kilometrů má převýšení 3660 metrů, střední trať je dlouhá 121 kilometrů s převýšením 2480 metrů, nejkratší měří 53 kilometrů s 700metrovým převýšením. Trať hlavního závodu vede směrem na stoupání na Bílý kříž, poté zamíří i na Slovensko do Turzovky, dále se cyklisté vrátí přes Kelčovské sedlo do Bílé. Poté pojedou kolem přehrady Šance a dále pak směrem na Smrček, Trojanovice, Pustevny, Prostřední Bečvu, Soláň, Velké Karlovice, Podťaté, Kasárna, Makov, Bumbálku a do cíle opět v Bílé. Horské prémie jsou na Pustevnách a Kasárnách. Šanci na dobré výsledky mají také jezdci stále FORCE KCK Cykloteam Zlín.           

 

DRAČÍ LODĚ

V Otrokovicích na Štěrkovišti bude k vidění Dračí biatlon  

 

Otrokovice – V sobotu se v rámci Letních otrokovických slavností koná 5. ročník závodu malých dračích lodí Otrokovická Zubr desítka. Zajímavý podnik desetimístných posádek na dračích lodích, který je mistrovství republiky v této sportovní disciplíně, bude k vidění na umělé vodní nádrži v rekreační oblasti Štěrkoviště. Pořadatelé připravili závody na 200 metrů. Vypsány jsou kategorie Mix Fun, Mix, Open a také kategorie pro ženy. Přihlásit se může kdokoliv bez omezení. Kormidelníci jsou zajištěni pořadatelem. Letos novinkou v Otrokovicích je Dračí biatlon, což je jízda na dračích lodích s kombinací střelby na biatlonové terče.

Program Otrokovické Zubr desítky 2017:

Pátek: Tréninky pro posádky (12-19).

Sobota: Porada kapitánů (8-8.30). Závody na 200 metrů (8.30-15). Trénink střelby (13-14). Dračí biatlon (15.30-18). Slavnostní zakončení a vyhlášení výsledků (18.15-18.45).

 

NOHEJBAL

Otrokovice i bez Úruby a Hnaníčka jednoznačně porazily vsetínské céčko

 

Otrokovice – Roli favorita bez vážnějších problémů naplnil v 10. kole krajského přeboru nohejbalových družstev kolektiv otrokovické Jiskry, který zdolal céčko Vsetína 8:2. V tabulce si proto Otrokovice upevnily pobyt na třetí příčce. Vsetínské céčko zůstává čtvrté.

,,Přestože jsme do zápasu nastoupili bez dvou opor, na dovolené v Chorvatsku odpočívajících Úruby a Hnaníčka, snaživého soupeře jsme jasně překonali,“ pochvaloval si domácí smečař Ladislav Bršlica.

Jeho tým vedl 1:0, Valaši záhy vyrovnali na 1:1, ale pak si Otrokovice vypracovaly náskok až na 8:1. ,,Utkání bylo možná vyrovnanější, než napovídá konečný výsledek. Nicméně nám se dařilo ovládnout i třísetové partie,“ prozradil jeden z otrokovických tahounů.

,,S ambiciózním třetím vsetínským družstvem jsme uspěli zásluhou lepšího útoku. Rovněž jsme měli kvalitnější sestavu. U hostů byl nebezpečný pouze smečař Vychopeň,“ radoval se ze čtvrté letošní výhry svého celku v krajském přeboru Ladislav Bršlica, jenž se podílel na čtyřech bodech Otrokovic.

JISKRA OTROKOVICE – CLIMAX VSETÍN C 8:2 (17:8)

Body Otrokovic: Ladislav Bršlica – Pavel Bršlica ml. 2, Ladislav Bršlica – Pavel Bršlica ml. - Ščepka 2, Pavel Bršlica st. – Macků – Ondra, Ondra – Willert (Ščepka), Pavel Bršlica st. – Macků, Macků.

Vsetína C: Zajíček – Daněk, Vychopeň – Dorňák.

 

TRIATLON

V Oseckém triatlonu překvapil šestnáctiletý Radim Grebik. Žaludkovou přibrzdilo plavání

 

Region – Tři medailové pozice vybojovali reprezentanti našeho regionu v 10. ročníku Oseckého triatlonu. V mužích si zaknihoval povedený výsledek teprve šestnáctiletý Radim Grebik, který v kvalitní konkurenci obsadil bronzovou příčku. Nový člen zlínského klubu Titan Trilife se v Oseku nad Bečvou v závodu složeném ze 450 metrů plavání, 35 kilometrů cyklistiky a 6 kilometrů běhu, blýskl výsledným časem 1:29:58. Třiadvacetiletý Petr Veselský z Aspotu Hulín skončil jedenáctý (1:33:09) a dvaačtyřicetiletý matador Roman Odstrčilík (Unite Holešov, 1:34:03) třináctý. Zvítězil Tomáš Matera (Kilpi Triatlon Team Opava, 1:27:54), před Alešem Dedkem (AD Team, 1:28:57).

,,Byl to teprve můj čtvrtý triatlonový závod v kariéře. Na konci června jsem ale skončil na druhém místě v kategorii dorostenců na Olympiádě dětí a mládeže v Brně,“ prozradil Radim Grebik.

Tomu se i v Oseku nad Bečvou dařilo. ,,Překvapilo mě, že po plavání jsem byl první. Cyklistika ovšem není mojí silnou stránkou a po jízdě na kole jsem se pohyboval někde okolo sedmého místa. V polovině závěrečného běhu jsem se však posunul na třetí pozici a na té jsem zůstal až do cíle,“ upozornil na klíčové momenty Grebik, jehož už koncem tohoto týdne čeká start na dorosteneckém mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v Litvě.

Mezi ženami Jana Žaludková (Kola Malenovice) vybojovala zásluhou času 1:41:08 druhou příčku. Helena Kotopulu z otrokovického Moraviamanu získala na Přerovsku třetí pozici (1:42:44). Natálie Šťastná z Aspotu Hulín byla čtvrtá (1:51:15) a Pavlína Symerská (Titan Trilefe Zlín, 1:52:13) pátá. Vyhrála v čase 1:38:10 Barbora Šimková z týmu Kilpi Triatlon Opava.

 ,,Po dovolené, kdy jsem v Itálii odpočívala a na kole se projížděla po Elbě, jsem se na druhou polovinu triatlonové sezony těšila. Hodně mi také pomohla triatlonová kamarádka Zuzana Odstrčilíková, která mi pohlídala děti,“ přiznala před startem Jana Žaludková.

 ,,Jenom škoda, že plavání nebylo úplně ideální. Kdybych plavala rychleji, možná bych Osecký triatlon vyhrála. Šimkovou jsem totiž viděla odjíždět z prvního depa, když jsem si teprve nasazovala tretry. Ztráta po první disciplíně pak zůstala stejná i v cíli. Po výběhu z vody už jsem totiž na kole i v běhu absolvovala sólo závod, zatímco největší soupeřka z Opavy jela na kole ve velkém balíku. Ovšem se ziskem stříbrné příčky jsem spokojená,“ konstatovala při vyhlašování výsledků Žaludková.

 

TRIATLON

Morkovského chlapa ovládl popáté v řadě Jiří Klíma. Ironmanka Kotopulu si závod na Hané užívala

 

Morkovice – Reprezentant klubu CK Kudrna Pemap Přerov Jiří Klíma vyhrál sobotní 19. ročník závodu ve sprint triatlonu Morkovské Chlap 2017. Triatlet z Hané tak v Morkovicích v posledních pěti letech popáté triumfoval. Klíma se blýskl v podniku složeném z 200 metrů plavání, 20 kilometrů cyklistiky a 5 kilometrů běhu, výsledným časem 54:46. Druhou pozici obsadil člen týmu Titan Trilife Zlín Lukáš Jasenský. Ten byl v cíli o třiapadesát sekund pomalejší. Bronz bral za čas 56:02 Pavel Žák z pořádajícího Bike Triatlonu Morkovice.

 ,,Po plavání jsem byl první. Na kole jsme s Jiřím Klímou bojovali o stříbrnou pozici, protože do čela se dostal Pavel Žák. O osudu závodu ale rozhodlo až v závěrečném běhu. Žák z první příčky brzy odpadl. Ovšem v pětadvacetistupňovém horku měl přerovský Klíma víc sil,“ konstatoval v cíli i se ziskem stříbra spokojený Lukáš Jasenský. ,,Na mém výkonu se však projevil tříměsíční tréninkový výpadek. V posledním období jsem se připravoval na zkoušky na vysoké škole,“ vysvětloval ještě Jasenský, který si navíc doma při odjezdu do Morkovic zapomněl běžecké boty.

Letošního Morkovského chlapa se ve všech kategoriích zúčastnilo 213 triatletů. Do absolutního pořadí se v mužích do první patnáctky výsledkové listiny z reprezentantů Zlínského kraje vešlo ještě šest vyznavačů sprint triatlonu. Petr Vabroušek  (Titan Trilife Zlín, 57:36) skončil šestý, kroměřížský Jiří Klement (Dressme.cz, 57:41) sedmý, zlínský Přemysl Žaludek (Kola Malenovice, 58:38) devátý, Petr Veselský (Aspot Hulín, 59:12) jedenáctý, Roman Odstrčilík (Unite Holešov, 59:35) dvanáctý a Radim Barták (Bike Triatlon Morkovice, 1:00:25) čtrnáctý.

V závodu žen zvítězila v čase 1:01:35 Helena Kotopulu ze Zlína (Moraviaman Otrokovice), před další triatletkou z krajského města Janou Žaludkovou (Kola Malenovice, 1:03:49). Třetí byla Martina Novotná (TÜV SÜD Rusava Bike Team, 1:07:03). Žaneta Bajerová získala za čas 1:08:57 čtvrté místo a Lucie Javorová si do Hvozdné (Valachbajk Team, 1:09:10) odvezla pátou příčku.

 ,,Po Moraviamanu už jsem byla odpočinutá. Nicméně časovkářské kolo ještě nemám opravené, proto jsem musela cyklistiku jet na mém starším silničním kole. Přesto to na kole stačilo na nejrychlejší čas. Dařilo se mi také na kopcovité trati běhu,“ pochvalovala si Helena Kotopulu, jež šla z vody z páté pozice a potom už se jenom posunovala na konečnou zlatou příčku. ,,A to mě ještě v cíli potěšily výsledky manžela a teprve jedenáctiletého syna, kteří se závodu také zúčastnili,“ užívala si sobotní pobyt v Morkovicích Kotopulu.

Lubomír Hotař