ATLETIKA

Navrátil ladil formu v Kaprunu. Esentierové se líbil vodní příkop

Holešov – Hlavní favorit Tomáš Navrátil ovládl páteční 6. ročník krosového běhu Zámecká pětka v Holešově. Reprezentant AK Asics Kroměříž dosáhl v závodu dlouhém 5 kilometrů, času 16:43. Stříbrný na trati rozložené do dvou okruhů v holešovském zámeckém parku skončil s desetisekundovým mankem v cíli Petr Kučera z otrokovického Kesbuk Teamu, třetí místo bral Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov, 17:03). Zlínský Jiří Kubíček vybojoval časem 17:27 čtvrtou příčku a Aleš Dedek hájící barvy SK Přerov obsadil pátou pozici (17:29).

,,Vzhledem ke konkurenci, která se letos sešla v Holešově, tak jsem už před startem věřil, že závod vyhraju," hýřil v páteční podvečer sebevědomím Tomáš Navrátil. Ten se na závod připravoval na nedávné dovolené ve známém rakouském středisku zimních sportů a turistiky v Kaprunu. ,,Začal jsem ve svižnějším tempu. Kučera se mě ale až do čtvrtého kilometru držel. Kilometr před cílem na rovině před zámkem jsem ovšem ještě zrychlil a pak už jsem až do konce kontroloval pobyt na první příčce. A to jsem se ještě šetřil na sobotní závod v Napajedlech. Příští rok se však pokusím v Holešově zaútočit na traťový rekord," slibuje Navrátil.

Mezi ženami získala prvenství za čas 19:28 Adéla Esentierová (Baláž Extréme Team Ostrava), před Janou Žaludkovou ze Zlína (19:41). Bronzová doběhla v čase 21:37 Silvie Pavlíčková z Aspotu Hulín. Renata Michálková (Slovan Luhačovice, 21:53) byla čtvrtá a Veronika Brázdová (Sýkora Running, 22:24) pátá.

,,Pobyt na Hané jsem si chtěla hlavně užít. Nicméně první příčka mě samozřejmě potěšila. Na té jsem se ocitla někdy kolem druhého kilometru. Rovněž se mi líbil vodní příkop, který na trati pořadatelé připravili," pochvalovala si v cíli Severomoravanka Adéla Esentierová.

,,V Holešově jsem si chtěla vyzkoušet, jak na tom jsem čtyři dny po zlínském Festivalovém půlmaratonu s formou. Půlmaraton v krajském městě mě totiž vzal hodně sil. Neběželo se mi špatně, cítila jsem však, že nejsem čerstvá a nedokázala jsem zrychlit," přiznala Jana Žaludková.

Již tradičního červnového holešovského závodu se zúčastnilo 86 mužů a 60 žen. V mládežnických kategoriích si v místním zámeckém parku zazávodilo také 147 dětí.

ATLETIKA

Běh okolo komína Fatry v Napajedlech vyhráli Lukáš Kučera a Tereza Ďurdiaková

Napajedla – Ve 2. ročníku Běhu okolo komína Fatry v Napajedlech regionální atleti na medailové pozice nedosáhli. Desetikilometrový závod v mužích vyhrál časem 33:35 Lukáš Kučera z Univerzity Brno, mezi ženami dominovala v čase 38:17 Brňanka Tereza Ďurdiaková.
Úvodní pasáž trati byla situována do průmyslového areálu Fatry Napajedla. Poté se běželo na nedaleký kopec Makovou a odtud přes Spytihněv po hlavní silnici zpět do cíle v Napajedlech.

V mužích z běžců ze Zlínského kraje dosáhl na nejlepší výsledek Tomáš Navrátil z AK Asics Kroměříž, který vybojoval za čas 34:54 čtvrté místo. Přemysl Žaludek ze Zlína skončil šestý (35:43), další reprezentant krajského města Jiří Kubíček devátý (37:35) a Roman Odstrčilík (Holešov, 38:08) desátý.
,,Podle předpokladů se závodu v Napajedlech zúčastnila spousta kvalitních běžců," upozornil nejúspěšnější regionální atlet ve výsledkové listině Tomáš Navrátil.
Ten po startu z areálu Fatry vybíhal z páté pozice. ,,Vpředu udávali tempo Lukáš Kučera, Jiří Petr a Tomáš Steiner. Já jsem v prudkém stoupání mezi druhým a třetím kilometrem předběhl Pavla Hrdinu. Na kopci byl v blízko i Steiner. Ovšem při seběhu mezi třetím a šestým kilometrem se rozestupy na čele zvětšovaly. V závěrečné rovinaté pasáži už si soupeři přede mnou pozice pohlídali," prozradil Navrátil.

Toho ovšem mrzí, že neskončil na bronzové příčce. ,,V součastném období mi ale chybí lehkost z konce dubna. Lukáše Kučeru a Jiřího Petra neporážím. A Steiner mi vrátil čtrnáct dní starou porážku z Brna," konstatoval kroměřížský vytrvalec.

Naopak spokojený byl šestý v pořadí Přemysl Žaludek. ,,Momentálně jsem dost pracovně vytížený. Proto nemám moc času na trénink ani na pořádnou regeneraci. Přesto jsem byl v cíli jenom zhruba 100 metrů za Hrdinou, což je pro mě dobrým počinkem," měl dobrý pocit ze závodu Žaludek.
V ženách vybojovala zlínská Jana Žaludková časem 42:04 čtvrtou příčku.

,,Na začátku bylo mým záměrem odstartovat závod volněji. Čekala jsem, co mi tělo dovolí. Také později jsem běžela spíš v tréninkovém tempu. Cítila jsem únavu, protože v posledních čtrnácti dnech jsem absolvovala pět závodů," přiznala při vyhlašování výsledků Jana Žaludková, jež ihned po závodě s celou svoji rodinou odcestovala odpočívat na dovolenou na Elbu.

ATLETIKA

Červnový zlínský Běh na 2 míle rozhodl Jiří Daněk po 800 metrech. Vinati Docziová byla suverénní

Zlín – Jiří Daněk z Uherského Hradiště zvítězil v červnovém Běhu na 2 míle ve Zlíně. Čtyřicetiletý atlet ze Slovácka dosáhl v šestém podniku sezony, který měřil 3,2 kilometru, času 10:43.

Druhou příčku v Přílukách v konkurenci 35 mužů vybojoval s jednatřicetisekundovou ztrátou domácí Jiří Kozubík, třetí místo obsadil valašskomeziříčský Jan Adámek (11:25). Výborné časy zaběhli také čtvrtý v pořadí František Dosoudil z Hulína (Solario Team, 11:32) a pátý slušovický Daniel Brázdil (11:36).

,,Úvodních 800 metrů jsme byli na čele společně s Kozubíkem a Adámkem. Poté jsem se na první příčce osamostatnil a už jsem na ní zůstal až do cíle," prozradil Jiří Daněk, jehož v Přílukách potěšil také dosažený čas.

,,V nohách jsem měl dva nedávné náročné závody. Přesto jsem ve zlínském dvoumílovém běhu zaostal pouze čtrnáct sekund za osobním rekordem," pochvaloval si rovněž druhý v pořadí Jiří Kozubík. ,,Po startu před týdnem ve Valašském hrbu mě tentokrát horké počasí unavovalo," přiznal bronzový Jan Adámek.

I mezi ženami byly k vidění kvalitní výkony. V dvaadvacetičlenné konkurenci vyhrála časem 13:36 reprezentantka pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín Vinati Docziová, před Ivetou Píškovou (EASY Fitness Zlín, 16:22).

Bronzovou pozici získala Divyata Malíšková (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 16:27). Čtvrtá doběhla zlínská Lenka Kühnová (16:41), pátá byla Lenka Zlámalová z Bystřice pod Hostýnem (16:52).

Docziová byla tentokrát naprosto suverénní.

,,A to jsem závod začala volněji. Po několika metech jsem si však uvědomila, že se šetřím až příliš a tempo jsem zrychlila," svěřila se v cíli Vinati Docziová.

,,Druhou příčku jsem získala díky taktice rovnoměrného tempa," pronesla při vyhlašování výsledků Iveta Píšková. ,,Ve dvoumílových bězích jsem poprvé v kariéře vybojovala pobyt na stupních vítězů," užívala si třetí místo Divyata Malíšková.

V závodu, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času, ovládl kategorii mužů 40letý Jiří Daněk (10:43), mezi ženami byla nejlepší sedmdesátiletá Anežka Janečková z AK Zlín (17:23).

V Přílukách si zazávodilo také 30 dětí. V kategorii kluků vybojoval na 800 metrů dlouhé trati zlatou příčku otrokovický Petr Solař (Solario Team, 3:09). Druhý skončil Tobias Riessler ze Zlína (3:15), třetí místo získal člen TJ Sokol Lípa Stanislav Krček (3:17).

Kategorii holek vyhrála časem 3:13 Monika Železníková z Babic hájící klub Biathlon Halenkovice. Stříbrná doběhla Anna Bémová (RBC Praha, 3:20), třetí pozici brala zlínská Natálie Pavlenková (3:39).

ATLETIKA

Tomáš Blaha zvítězil v Hanácké Křetínské desítce. Reprezentant AK Kroměříž dominoval také v Běhu ve Skalce

Kroměříž – To je forma. Kam krosař Tomáš Blaha přijede, tam sbírá úspěchy. V posledním období nositel barev AK Asics Kroměříž dominoval v dalších dvou závodech.

Blaha nejprve vyhrál 5. ročník Hanácké Křetínské desítky, kde dosáhl času 33:46. V podniku zařazeném do Středomoravského běžeckého poháru skončil druhý časem 34:29 Tomáš Steiner z AK Drnovice, bronz bral další kroměřížský reprezentant Josef Sedláček (34:45).

,,Dlouho jsem na čele běžel společně se Steinerem, Sedláčkem a olomouckým Ambrožem. V průběhu šestého kilometru jsem ale zrychlil tempo a pak už jsem se až do cíle zůstal na první pozici sám," pochvaloval si Tomáš Blaha.

Ten nenašel přemožitele ani v desetikilometrovém 11. ročníku Běhu ve Skalce. Blaha zvítězil na Prostějovsku v závodu zařazeném do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, časem 36:32. Stříbrný tam byl s dvousekundovou ztrátou Pavel Dvořák (Biatlon Prostějov), třetí příčku obsadil Milan Adamec (Orel Vyškov, 37:50).

,,Dneska jsem se na trati rozložené do tří okruhů docela trápil," přiznal překvapivě v cíli elitní kroměřížský krosař. Tomu to v okolí lázní Skalka nešlo do kopců.

,,Manko jsem proto musel dohánět při sebězích. V průběhu druhého kola jsem se však Dvořákovi mírně vzdálil a nakonec jsem zlatou pozici uhájil," prozradil Tomáš Blaha.

ATLETIKA

Atleti na Slovácku v sobotu poběží závod O pohár města Kunovic

Kunovice – V sobotu se koná 7. ročník městského běhu O pohár města Kunovic. Start 6,8kilomerového závodu mužů rozloženého do dvou okruhů, je v 11.15 hodin u místní sportovní haly. Ve stejnou dobu statují také ženy. Ty poběží 3,4 kilometry.

Organizátoři připravili 6 mužských a 2 ženské kategorie. Na zkrácených tratích můžou poměřit síly také junioři, juniorky, dorostenci, dorostenky a několik žákovských kategorii. Zazávodit si můžou i vozíčkáři a zdravotně postižení muži i ženy. Závod je zařazený do Moravsko-Slovenského běžeckého poháru a do Hodonínského běžeckého poháru mládeže.

Vítězství v loňském roce v Kunovicích vybojoval Lukáš Kučera z Univerzity Brno. Ten 6,8 kilometrů dlouhý podnik zvládl v čase 22:28. Mezi ženami 3,4kilometrový závod vyhrála časem 12:52 Irena Pospíšilová z AK Drnovice.

ATLETIKA

Kozařský horský půlmaraton se poběží i kolem vrcholu Kameničná

Dolní Lhota – Kozařský horský půlmaraton se poběží v sobotu v Dolní Lhotě a okolí. Start nového 21,1 kilometru dlouhého krosového závodu na Luhačovicku, je ve 13 hodin u myslivecké chaty v Dolní Lhotě. Pořadatelé vypsali kategorii pro muže a kategorii pro ženy. Startovné je dobrovolné a jeho výtěžek bude věnovaný na charitativní účely.

,,Trať s celkovým převýšením 584 metrů povede po zpevněných polních a lesních cestách kolem vrcholu Kameničná, pak na Uhliska, potom k silnici na Haluzice pod Popradnou a zpět. První polovina závodu se poběží do mírného kopce. Po obrátce naopak bude následovat seběh až do cíle," informuje jeden z pořadatelů Juraj Riečičiar.

Ten také vysvětluje, proč má půlmaraton v Dolní Lhotě název Kozařský.

,,Proto, že obyvatelům v oblasti, kde se nachází místo startu a cíle u myslivecké chaty se říká Kozaři," prozradil Riečičár.

Jeho organizační tým na Luhačovicku očekává účast možná až 50 vytrvalců.

,,Pokud se závod chytne, tak bychom ho od příští sezony chtěli zařadit do termínové listiny sdružení Běhy Zlín," plánuje do budoucna Juraj Riečičár.

CYKLISTIKA

Pavel Žák za vítězství v Milovické padesátce získal víkendové zapůjčení obytného vozu

Milovice – Pavel Žák z Bike Triatlonu Morkovice zvítězil ve 2. ročníku bikemaratonu Milovická padesátka. Žák dosáhl v podniku dlouhém 55 kilometrů s celkovým převýšením 1450 metrů, času 2:07:13.

Stříbrný v absolutním pořadí fryštacký Radoslav Šíbl hájící barvy klubu 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem na ním v cíli zaostal o tři minuty a sedm sekund.

Třetí místo obsadil Pavel Holec (CGB Racing Team, 2:10:24). V kvalitní konkurenci skončil ještě časem 2:14:27 Tomáš Strnka čtvrtý a Vladan Kopeček (oba Bike Team Sazovice, 2:14:59) pátý.

Žen se na náročné trati v okolí Milovic a v kopcích Chřibů postavilo na start jedenáct. Prvenství mezi nimi vybojovala Radka Pospíšilová z Lutopecen na Kroměřížsku (T. S. Bohemia Kross Bike Team, 2:38:30), před Soňou Vlachovou (Život na kole, 2:43.37). Na bronzové příčce dojela Svatava Kučná (4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem, 2:45:22).

,,Druhý ročník našeho bikemaratonu doprovázelo nádherné slunečné počasí, ale také velké horko. V hlavní kategorii se představilo celkem 147 vyznavačů horských kol. Deset z nich závod nedokončilo. V šesti dalších kategoriích si na zkrácených tratích zazávodilo ještě 80 dětí. Pro všechny účastníky jsme měli připravený bohatý doprovodný program. A to jízdu na koních, malování na obličej a ukázky RC modelů letadel," informoval ředitel Milovické padesátky Radim Kotas.

Závod na Kroměřížsku ale nakonec ovládli favorité.

,,Pavel Žák, přestože ho jel z plného tréninku, tak s převahou porazil všechny soupeře. Po zásluze tak získal hlavní cenu a to víkendové zapůjčení obytného vozu. Rovněž Radka Pospíšilová neměla na trati se svými soupeřkami slitování a loňskou vítězku Soňu Vlachovou v cíli zdolala o víc jak pět minut. Bikerka z Lutopecen si za první příčku od nás odvezla kvalitní matrace," prozradil Kotas.

CYKLISTIKA

Jiří Slavík jel časovku ve Frýdku-Místku nadoraz. Galuška porazil Machotku o dvě sekundy

Zlín – Dvě zlaté pozice vybojovali reprezentanti FORCE KCK Cykloteam Zlín v sedmém podniku Slezského poháru silničních cyklistů. Osmnáctikilometrovou časovku jednotlivců, která se konala v rámci Velké ceny Frýdku-Místku, vyhrál v kategorii třicátníků Jiří Slavík a ve společnosti čtyřicátníků dominoval Tomáš Galuška.

Slavík dosáhl času 26:14. Druhé místo mezi třicátníky obsadil se ztrátou šestnácti sekund Josef Dužík (CK Continental Frenštát pod Radhoštěm), třetí příčku získal Jakub Novák (Kilpi Rating Team, 27:40).

,,Na startu časovky v Morávce minutu za mnou startoval můj největší soupeř Josef Dužík. Proto jsem si uvědomoval, že hlavně v první polovině závodu v jízdě proti chronometru, která vedla převážně do kopce, musím jet na doraz. To se mi také dařilo. Nepříjemný byl ovšem silný točící se vítr. A protože jsem i po obrátce udržel tempo a soustředěný jsem byl i ve sjezdu, tak se mi časovku mezi třicátníky podařilo ovládnout," potěšil další výborný výsledek v letošním Slezském poháru Jiřího Slavíka.

Galuška bral prvenství v kategorii čtyřicátníků za čas 26:45. Stříbrný v pořadí Karel Machotka na něho v cíli ztrácel pouze o dvě sekundy, třetí pozici bral Milan Onderka (Yogi Racing Ostrava, 27:20.

Uspěli i další cyklisté zlínského FORCE KCK Cykloteamu. Medaili si ze severu Moravy přivezl také Ivo Odvárka. Ten skončil časem 27:06 v hlavní kategorii třetí. Ladislav Pelc dojel v čase 28:50 ve společnosti padesátníků čtvrtý a Radomír Zvoníček mezi nimi devátý (29:52). Michal Hradil obsadil ve společnosti třicátníků dvanáctou příčku (28:42).

INLINE HOKEJ

Mladí zlínští Ďáblové po skalpech Nového Jičína a Přerova míří do Final Four

Zlín – Inline hokejoví junioři Devilsu Zlín jsou blízko k postupu do extraligového Final Four. Mladí Ďáblové v posledních třech zápasech získali 6 bodů a k jistotě postupu jim ze závěrečných dvou utkání stačí jedno vyhrát.

Zlín nejprve v dohrávce 4. kola vyhrál v Novém Jičíně 3:2.

,,Na půdě silného soupeře nás výrazně podržel gólman Huf," chválil oporu vedoucí kolektivu Josef Vranec starší.

V 9. kole se Ďáblové znovu utkali s Nový Jičínem a na domácí ploše se Severomoravany prohráli 5:6 po samostatných nájezdech. ,,V tomto zápase jsme v devatenácté minutě vedli 5:1. Podcenili jsme však druhou polovinu střetnutí a Nový Jičín po velkém náporu v osmatřicáté minutě vyrovnal na 5:5. Poté jsme nezvládli ani rozhodující samostatné nájezdy," mrzela zbytečná ztráta Vrance staršího.

V 10. kole zlínský tým po zodpovědném výkonu udolal Přerov 4:3 v prodloužení. ,,S lídrem soutěže vyrovnával stav na 3:3 sedm sekund před koncem základní hrací doby Vranec mladší. V prodloužení nám pak zajistil dva body Lašák," prozradil vedoucí kolektivu Zlína.

Výsledky: Nový Jičín – Devils Zlín 2:3 (Karafiát, Pröschl, Klauda). Devils Zlín – Nová Jičín 5:6 po SN (Karafiát 2, Klauda, Pröschl, Pavlas), Devils Zlín – Přerov 4:3 v prodloužení (Karafiát 2, Vranec, Lašák).

Sestava Devilsu Zlín: Huf – Babulík, Karafiát, Klauda, Lašák, Luža, Marek, Pavlas, Pröschl, Suhrada, Vranec.

NORDIC WALKING

Letního setkání v nordic walkinku se v okolí Luhačovic zúčastnilo třicet příznivců severské chůze

Pozlovice – Letošní setkání v nordic walkingu se na začátku června na Luhačovicku vydařilo.

,,Podnik podporovaný městysem Pozlovice v čele se starostkou Olgopu Tkáčovou, zařazený do české Tour, se u nás konal podruhé v historii. I v horkém počasí, kdy se teplota pohybovala okolo třiceti stupňů, k nám přijelo 30 nordikářů z Beskyd, Jeseníků, okolí Brna, ale také Třeboně a ze středních Čech. Samozřejmě, že nechyběla ani spousta místních vyznavačů tohoto stále ještě mladého sportovního vyžití," informoval jeden z pořadatelů Miroslav Bětík.

Sekání začalo ranní registrací. ,,Poté všechny přivítal předseda Českého klubu nordic walkingu Radovan Douša a instruktorky Alena Knapová a Kristina Schejbalová se postaraly o zajímavou a netradiční rozcvičku," prozradil ještě Bětík.

Ten také připravil nádhernou jedenáctikilometrovou trať.

,,Ta začínala a končila u pozlovického hotelu Vega. Na ní jsme vyšplhali na nejvyšší kopec v okolí Komonec, navštívili jsme zříceninu hradu Starý Světlov, prohlédli si krásnou lesní studánku Sojsinku a také ochutnali sirný pramen," upozornil jeden z nejaktivnějších příznivců severské chůze ve zlínském regionu Miroslav Bětík.

STOLNÍ TENIS

Slavičínský matador Jaroslav Kučera vyhrál bez porážky turnaj v Trenčíně

Slavičín – Stolnímu tenistovi Jaroslavu Kučerovi se v Trenčíně líbilo. Reprezentant SK Slavičín v městě na řece Váhu vyhrál šestý turnaj Velké ceny Slovenska veteránů.

,,Turnaj se hrál na 18 stolech v trenčínské sportovní hale. Celkem se ho zúčastnilo 140 hráčů. V naší společnosti sedmdesátníků nás bylo čtyřiadvacet," prozradil Kučera.

Ten v základní skupině postupně zdolal Geschwantnera z Prievidze 3:1, Arwaiy z Martina 3:1 a Gregora ze Sučan také 3:1.

,,S postupem do vyřazovacích zápasů jsem neměl problémy. Oba prohrané sety jsem ztratil díky nepozornosti a podcenění soupeřů," přiznal slavičínský matador.

Stolnímu tenistovi z Valašska se dařilo i v následných důležitějších duelech. Ve čtvrtfinále Kučera porazil Diema z Brezna 3:1 (7, 8, -8, 6), v semifinále Mihályho z Prievidze rovněž 3:1 (6, -8, 8, 9) a ve finále Melka z Martina 3:0 (7, 8, 7).

,,Diem se dobře pohyboval, hodně riskoval, ale materiál na mojí raketě mu dělal problémy. Bývalého ligového hráče Mihályho jsem udolal oboustranným topspinem. Hodně nepříjemný byl Melko. Obranář s výpadem z Martina občas také zaútočil. Navíc se mě snažil rozhodit neustálými protesty. Ve finálovém duelu jsem však byl ve výměnách razantnější," prozradil po dalším stolně tenisovém triumfu na Slovensku Jaroslav Kučera.

TENIS

V Grand Prix Zlína vítězný Petr Handlíř dominoval na síti

Zlín – Petr Handlíř z Brna zvítězil v 5. ročníku turnaje tenisových amatérů nad padesát let Grand Prix Zlína 2017. Handlíř na antuce na Vršavě ve čtvrtfinále udolal otrokovického Michala Friedricha, v semifinále překonal domácího Dušana Machalu a ve finále zdolal Josefa Kučírku z Valašského Meziříčí.

Grand Prix Zlína 2017

Ve druhém semifinále Kučírka porazil Jaromíra Vičana (Zašová). Turnaje se zúčastnilo 24 tenistů. Mezi čtyři nejlepší tenisty postoupili tři hráči ze Zlínského kraje Kučírka, Machala a Vičan.

,,Handlíř se prosazoval nátlakovou útočnou hrou z forhendu. Dařil se mu servis a přechod na síť, kde výměny úspěšně zakončoval. Kučírka je tenista malý vzrůstem, ale velký výkonem. Valašskomeziříčského veterána zdobil také účinný servis, výborný forhend a k tomu ještě nepříjemný čopovaný bekhend," vyzdvihl oba finalisty ředitel turnaje Jan Nahodil.

Ten chválil i zbývající dva semifinalisty.

Grand Prix Zlína 2017

Grand Prix Zlína 2017,,Vičan soupeře ničil pestrou hrou od základní čáry. Levorukého útočně laděného Machalu ovšem v souboji o postup do finále Handlíř překonal větší razancí," prozradil Nahodil.

V krajském městě uspořádali také Soutěž velké útěchy (o 9. místo). V ní vyhrál ve finále zlínský Dalibor Novák díky dobré hře na síti nad Mariánem Dobrotkou (Sidonie) 6:3.

Soutěž malé útěchy (o 15. místo) ovládl Vlastimil Kadlec. Matador z Lomničky u Tišnova ve finále pokořil Karla Křena (Luhačovice) 6:3.

Výsledky Grand Prix Zlína 2017: čtvrtfinále: Petr Handlíř (Brno) – Michal Friedrich (Otrokovice) 7:5, Dušan Machala – Petr Polák (oba Zlín) 6:1, Josef Kučírka (Valašské Meziříčí) – Jan Nahodil (Valašské Klobouky ) 6:1, Jaromír Vičan (Zašová) – Pavel Remiáš (Ostrava) 6:4. Semifinále: Handlíř – Machala 6:4, Kučírka – Vičan 6:1. Finále: Handlíř – Kučírka 6:4.

LUBOMÍR HOTAŘ