Tento víkend se ve Zlínském kraji konají tři závody horských kol. Už v pátek můžou atleti poměřit síly v holešovské Zámecké pětce. V sobotu se bude běhat okolo komína Fatry v Napajedlech. Ve stejný den přijede do Kroměříže singlový nohejbalový mistr světa Ondřej Vít.

ATLETIKA

V Holešově se v pátek poběží 6. ročník Zámecké pětky

Holešov – V Holešově se v pátek koná 6. ročník Zámecké pětky.

,,Pětikilometrový krosový běh bude rozložený do dvou rovinatých okruhů v parku holešovského zámku," informuje ředitel závodu Ondřej Němec.

Pořadatelé vypsali pět mužských a tři ženské kategorie. Všechny mají společný start v příjemném podvečerním čase v 18.30 hodin. Zázemí závodu je na městském zámeckém koupališti v Holešově, kde prezentace začíná už v 16.30 hodin. Od 16.20 hodin budou mít na tratích různé délky od 120 metrů do 1300 metrů své závody mládežnické kategorie. Těch je na programu celkem čtrnáct.

V Holešově připravili také bohatý doprovodný program.

,,Nejmenší děti si mohou od 16 hodin vyzkoušet pod dohledem trenérů Atletiky Holešov atletický víceboj. Jedná se o nesoutěžní ukázkové disciplíny jako překážkový běh, skok daleký z místa, nebo hod raketou na cíl," zve Ondřej Němec.

Loni se hlavního závodu Zámecké pětky zúčastnilo 136 běžců. V kvalitní konkurenci mezi muži vyhrál v čase 16:08 Pavel Hrdina z AK Petrná. Stříbrný byl Martin Hečko z kašavského Valachbajk Teamu (16:49), třetí skončil Petr Kučera z Grymova (16:55). V ženách brala první příčku rovněž reprezentantka Atletického klubu z Perné Martina Vévodová, jež dominovala časem 19:09.

ATLETIKA

Tomáš Blaha, Tomáš Navrátil, Přemysl Žaludek a Jana Žaludková obsadili v Nadačním běhu v Přerově medailové pozice

Region – Regionální atleti si zcela podmanili nedávný 6. ročník Nadačního běhu Mamut v Přerově. Městský silniční 7,6 kilometru dlouhý závod rozložený do dvou okruhů, vyhrál v čase 25:45 Tomáš Blaha, před Tomášem Navrátilem (oba AK Asics Kroměříž). Navrátil byl v cíli o čtrnáct sekund pomalejší. Třetí místo vybojoval člen klubu Kola Malenovice Přemysl Žaludek (26:13). Petr Kučera z otrokovického Kesbuk Teamu skončil pátý (26:48) a veterán Vlastimil Bukovjan ze stejného týmu sedmý (28:44).

,,Závod velmi rychle rozběhl Tomáš Navrátil. V průběhu druhého kilometru jsem ho ale dostihl a na konci prvního kola už jsem se probojoval do čela. Pak už jsem si ve slušném tempu první pozici hlídal až do cíle," prozradil Tomáš Blaha.

,,Do čtvrtého kilometru jsem se dokázal Blahy udržet. Později už se mi to nedařilo," přiznal stříbrný v Přerově Tomáš Navrátil.

,,Blaha i Navrátil byli tentokrát velmi silní soupeři. Já jsem o třetí příčku bojoval s Ambrožem a Petrem Kučerou. Od nich jsem se odpoutal na začátku druhého kola při seběhu k Bečvě," prozradil bronzový Přemysl Žaludek.

V závodu žen obsadila Jana Žaludková (Kola Malenovice, 31:08) stříbrnou příčku. Zvítězila časem 30:54 Adéla Esentierová (Baláž Extréme Team Ostrava), třetí pozici brala domácí Eva Macíková (32:57).

,,Na start jsem šla s chutí, ale v závodu mi chyběla síla. Tělo bylo vyčerpané, protože mě sužovala střevní viróza. Proto mi na konci prvního kola Esentiérová poodběhla a její náskok na zlaté pozici už jsem nesmazala," konstatovala Jana Žaludková, pro kterou to však byla dobrá příprava na zlínský Festivalový půlmaraton.

ATLETIKA

V Napajedlech se bude v sobotu v areálu Fatry běhat okolo komína

Napajedla – V sobotu se areál společnosti Fatra v Napajedech znovu promění v běžeckou trať. V tomto prostředí se uskutečníˇ2. ročník závodu Fatra klimatex okolo komína. Ten je součástí pětidílné série Agrofern Run 2017.

Start hlavního desetikilometrového podniku je ve 12 hodin. Vypsány jsou kategorie pro muže i ženy. Trať povede směrem na kopec Makovou a Spytihněv. Pořadatelé připravili ještě nesoutěžní rodinný běh na 1 kilometr, který odstartuje v 11.30 hodin.

Dětské běhy na 200 metrů, 300 metrů. 600 metrů a jednokilometrový závod pro juniory začínají už v 9.45 hodin. Zábavný a sportovní program v Napajedlech zpestří různé soutěže a bohatá tombola. Vyhlášení vítězů je na programu ve 14 hodin.

Loňský napajedelský běh okolo komína vyhráli Jiří Petr z Kovalovic (33:13) a Martina Vévodová z Ivanovic na Hané (39:24).

CYKLISTIKA

Vítěz Mamut Touru Galuška byl letos v cíli o šestnáct minut rychlejší než loni. Odvárka skončil mezi padesátníky stříbrný

Zlín – To je forma. Reprezentant FORCE KCK Ćykloteamu Zlín Tomáš Galuška v posledním období sbírá samé úspěchy. Dařilo se mu také v silničním přerovském Mamut Touru, v němž vyhrál v kategorii čtyřicátníků 136 kilometrů dlouhý závod.

Na trati, na níž musel zdolat mimo jiné i stoupání na Tesák, Hadovnu a Grapy, dosáhl času 3:53:59. Druhé místo obsadil časem 4:02:50 Dalibor Votýpka, bronzovou pozici vybojoval Rostislav Lesniak (oba Brno, 4:10:03).

,,Už od startu se jelo dost vysoké tempo a hned v prvním stoupání v Pavlovicích se peloton nadělil na menší skupinky. Nejtěžší zkouška ale přišla v kopci na Tesák, kde jsem si musel nechat hlavní skupinu mírně poodjet a potom se spoléhat na své umění ve sjezdu. Čelo jsem později také dojel. O osudu závodu se rozhodlo v obávaném stoupání za Rusavou na Grapy. Tady se celé hlavní pole opět natáhlo a já na jeho konci opět ztratil kontakt. Naštěstí po spolupráci s několika dalšími soupeři jsem se na čelní pozice znovu vrátil a kolem 105 kilometru už jsme z naší kategorie zůstali vpředu pouze s Votýpkou. V cíli jsem pak byl o šestnáct minut rychlejší než v loňském roce," pochvaloval si Tomáš Galuška.

Na silnicích na Hané a v Hostýnských vrších se v kategorii padesátníků zviditelnil i Ivo Odvárka. Další nositel barev zlínského FORCE KCK Cykloteamu v této společnosti bral za čas 3:53:54 stříbrnou pozici. Zvítězil Petr Novák z Vysokého Mýta (3:48:58), třetí dojel Libor Hons (4:17:07).

,,V Mamut Touru startovaly všechny trasy krátká, střední i dlouhá dohromady, takže byl vývoj jednotlivých kategorii trochu nepřehledný. Já jsem se pokusil dostat do několika úniků, ale žádný se mi nepodařilo dotáhnout do povedeného konce. Nicméně s přibývajícími kopci na Tesák, Troják, Rablinu a Hadovnu se vedoucí skupina stále ztenčovala a na nejtěžším stoupání na Grapy se rozpadla ještě na několik menších skupinek. Mezi padesátníky už byl ve zbytku závodu lepší pouze Petr Novák," potěšil dobrý výsledek rovněž Ivo Odvárku.

CYKLISTIKA

V Ceně Krnova si Tomáš Galuška a Ladislav Pelc dospurtovali pro zlaté příčky

Zlín – Další dvě zlaté pozice vybojovali ve Slezském silničním poháru cyklisté stáje FORCE KCK Cykloteam Zlín. V šestém podniku sezony, kterým byl 32. ročník závodu O cenu Krnova v kategorii čtyřicátníků získal první místo Tomáš Galuška a mezi padesátníky vyhrál Ladislav Pelc.

,,Oba naši jezdci zvítězili díky povedenému závěrečnému spurtu," prozradil další ze zlínských reprezentantů v Krnově Jiří Hradil.

Ten obsadil v kategorii třicátníků čtvrté místo. Jiří Slavík mezi nimi skončil devátý a Michal Hradil sedmnáctý. Prvenství bral Tomáš Bucháček z formace Whirlpool Author.

,,Závod jsme měli pod kontrolou. V pokusech o úniky byl hodně aktivní zejména Michal Hradil. Já a Jiří Slavík jsme se šetřili na závěr. Ten mi ovšem podle představ úplně nevyšel," přiznal Jiří Hradil.

V Krnově bojovali o důležité body ještě dva cyklisté zlínského FORCE KCK Cykloteamu. V hlavní kategorii dojel Ivo Odvárka dvaadvacátý a mezi padesátníky skončil Radomír Zvoníček osmý.

CYKLISTIKA

Ve Velkých Karlovicích a Nivnici se o víkendu konají bikemaratony

Region – Dva bikemaratony se pojedou o víkendu ve Zlínském kraji. V sobotu se koná na Valašsku v krásném horském prostředí Karlovská padesátka – Pepi maraton 2017. Připravené jsou dvě tratě. Delší měří 50 kilometrů a kratší pak 35 kilometrů.

Hromadný start obou závodů je v 11 hodin na parkovišti u koupaliště ve Velkých Karlovicích. Cíl bude u místní základní školy. Loni v Pepi Maratonu triumfoval Ondřej Fojtík z formace FORCE KCK Cykloteam Zlín (2:12:20).

Bikemaraton pořádají také v neděli na Slovácku. Tam vyznavači horských kol změří síly ve 2. ročníku Nivnické padesátky. V ní se kromě 50 kilometrů dlouhého závodu pojede ještě pětadvacetikilometrový závod. Oba startují ve 12 hodin v areálu nivnického koupaliště Riviéra. V loňském roce prvenství v hlavním závodu vybojovali Petr Šťastný z týmu Erste Premiér Petr Čech (1:59:26) a Silvie Zvonková (Zvonek Sport Valašské Klobouky), jež dominovala časem 2:35:58.

CYKLISTIKA

Závod horských kol Vařákovy paseky se pojede už po patnácté

Horní Lideč – V sobotu se uskuteční již 15. ročník závodu horských kol Vařákovy paseky. Třetí závod z letošní sedmidílné série Valašskokarpatské cyklotour, startuje ve sportovním areálu v Horní Lidči, v 10 hodin.

Prezentace na stejném místě začíná o hodinu a půl dříve. Pořadatelé vypsali kategorie od nejmladšího žactva až po veterány. Devětatřicet kilometrů dlouhý hlavní závod se pojede na trati směrem na Lačnov. Poté bikery čeká stoupání k vysílači přes Vařákovy paseky až na Bařiny. Potom se pojede zpět do Horní Lidče. Pro ženy a veterány nad 50 let je připravený kratší závod, který měří 21 kilometrů.

Vítězství v okolí Vařákových pasek v roce 2016 vybojoval Milan Zvonek (Zvonek sport Valašské Klobouky) a Slovenka Monika Tkadlecová z Lysé pod Makytou.

HOKEJBAL

Finále Malenovické ligy si zahrají celky Bostonu a Rivermenu

Malenovice – Dlouhé a velmi zajímavé semifinálové série play off v Malenovické hokejbalové lize skončily. Po nich si postup do finále vybojoval zlínský Boston a domácí tým Rivermenu.

V první sérii vítěz základní části Boston vyřadil bojovný Tigers po výsledcích 0:2, 4:1, 2:1 a 6:5 v prodloužení.

,,V prvním utkání se projevila skutečnost, že Tygři byli rozehraní ze čtvrtfinále. Navíc byl neprůstřelný jejich gólman Zálešák. My jsme naopak nemohli najít správné tempo. Následná partie, ve které nás gólově táhnul Radim Jurášek, se rozhodla až ve třetí třetině, kdy jsme vstřelili tři branky. Klíčový pro naši výhru ve třetím duelu byl skvělý výkon brankáře Štefka, dále trefa Šabackého na 1:1 a vítězná branka Radka Olši. Tu však vypracoval nejmladší hráč našeho mužstva teprve šestnáctiletý Martin Brázdil," prozradil kapitán Medvědů Martin Novák.

Jeho tým se nepoložil ani ve čtvrtém souboji. V něm prohrával 0:2 a 2:5.

,,Povedla se nám ovšem třetí třetina. V ní se Tigers stáhl do obrany a my jsme jeho pasivní hru potrestali. Zásluhou soustavného tlaku postupně Martin Brázdil, Fryšták a Svozil srovnali stav na 5:5. A v 7. minutě prodloužení nám díky důrazu před Zálešákovým brankovištěm zajistil Jurášek třetí vítězství v sérii a tím i postup do finále," radoval se Novák.

Druhá semifinálová série, v níž obhájce titulu Rivermen překonal ambiciózní Stator 5:6 v prodloužení, 4:3 v prodloužení, 3:2 v prodloužení, 1:2 a 4:1, byla ještě zajímavější.

,,V prvním utkání se nám stalo osudné ve druhé minutě prodloužení špatné pokrytí Kadlčáka. Druhé měření sil naopak v prodloužení rozhodl v náš prospěch Finsterle. Stejný hráč dal vítězný gól i ve třetím souboji," zavzpomínal na nevídaně dramatické zápasy bek Rivermenu Jan Herman.
V dalším duelu však jeho celek dlouho nemohl překonat Davida Ternu a proto znovu prohrál. ,,První branku jsme inkasovali z brejku při vlastní přesilovce. Druhou pak při power play minutu před koncem. Následný gól Věcheta na 1:2 už nic neřešil," smutnil Herman.
Rozhodující partii jeho kolektiv ovšem zvládl.

,,Vycházeli jsme ze zajištěné obrany. Prohrávali jsme sice 0:1, ale od stavu 2:1 jsme vývoj utkání kontrolovali," oddechl si obránce Rivermenu Jan Herman.

Výsledky semifinále play off Malenovické ligy 2016 – 2017 (na 3 výhry):

1. zápasy: Boston Zlín – Tigers 0:2 (Nohal, Hruboš), Rivermen Malenovice – Stator 5:6 v prodloužení (Mahdal, Finsterle, Hofrichter, Karásek, Sušina – Šimíček 3, Havlík, Navrátil, Kadlčák).

2. zápasy: Boston Malenovice – Tigers 4:1 (Jurášek 2, Novák, Svozil – Hruboš), Rivermen Malenovice – Stator 4:3 v prodloužení (Mahdal, Hladký, Finsterle, Hofrichter – Havlík, Navrátil, Skyba).

3. zápasy: Boston Zlín – Tigers Malenovice 2:1 (Olša, Šabacký – Juřena), Rivermen Malenovice – Stator 3:2 v prodloužení (Hladký, Finsterle, Karásek – Šimíček, Skyba).

4. zápasy: Boston Zlín – Tigers Malenovice 6:5 v prodloužení (Šabacký, Martin Brázdil, Fryšták, Olša, Svozil, Jurášek – Nohal 3, Březík, Hruboš), Rivermen Malenovice – Stator 1:2 (Věchet – Havlík, Koutský).

5. zápas: Rivermen Malenovice – Stator 4:1 (Finsterle 2, Rzesotto, Kučera – Navrátil).

INLINE HOKEJ

Devilsu Zlín skončila extraligová sezona. Ďáblové padli v osmifinále s Hradcem Králové

Zlín – Hodně krátkou sezonu měli letos extraligoví inline hokejisté Devilsu Zlín. Nejúspěšnější tým v historii elitní české soutěže skončil už v osmifinále play off, když ho vyřadil Hradec Králové.

Ďáblové v duelech o postup do čtvrtfinále s královéhradeckým družstvem prohráli 3:8 a 4:7.

,,Oba zápasy měly velmi dobrou úroveň. V obou jsme se tři čtvrtiny drželi, ovšem závěrečné pasáže jsme nezvládli," přiznal zlínský kouč Ivan Tomaštík.

Jeho celek do důležitých soubojů nastoupil i s Petrem Holíkem. Ale ani jeho přítomnost na ploše v PSG Aréně domácím nepomohla.

,,V prvním utkání to bylo ještě v devětatřicáté minutě 2:2. Závěr střetnutí ovšem patřil hostům. Ti v poslední čtvrtině vstřelili šest gólů a tím si zajistili jasnou výhru. Ve druhém zápase jsme byli dlouho lepší a dokonce jsme vedli 3:1. Ani tento dobře rozehraný duel se nám však nepodařilo dovést do úspěšného konce," smutnil trenér Zlína.

,,Hosté dokázali trestat naše poziční chyby. Zbytečné jsme totiž otevírali obranu. Hradec Králové byl rovněž psychicky odolnějším kolektivem," konstatoval po posledních duelech sezony vůdce zlínské lavičky.

Výsledky osmifinále play off 2017:

1. ZÁPAS: DEVILS ZLÍN – HRADEC KRÁLOVÉ 3:8 (1:0, 0:1, 1:1, 1:6)
Branky Devilsu Zlín: David Hrazdira, Karafiát, Janeba.

2. ZÁPAS: DEVILS ZLÍN – HRADEC KRÁLOVÉ 4:7 (2:1, 1:0, 1:2, 0:4) konečný stav série: 0:2
Branky Devilsu Zlín: Gago 2, Pavlůsek, Werbik.

Sestava: Stojar, Huf – Kobylík, Janeba, Pavlůsek, Vyoral, David Hrazdira, Hlaváč, Werbik, Holík, Gago, Karafiát.

INLINE HOKEJ

Mladí zlínští Ďáblové vysoko vyhráli v Uherském Brodě

Zlín – Na velmi dobrý výsledek dosáhlo v 5. kole juniorské extraligy v inline hokeji družstvo Devilsu Zlín. Díky skalpu Uherského Brodu se v tabulce mladí Ďáblové posunuli na čtvrté místo a tím si uchovali naději na postup do závěrečného Final Four.

Zlín na uherskobrodské ploše vyhrál 11:4. Hostům se na půdě druhého celku tabulky povedla první polovina zápasu. Po ní tým z krajského města vedl 5:1 a v osmé minutě druhé části dokonce 7:1. Slovácký kolektiv poté pouze korigoval stav na 7:2, 8:3 a 9:4. Ovšem poslední slovo mělo opět hostující družstvo a Pavlas a Vranec dalšími dvěma góly dovršili inline hokejovou zkázu domácích.

,,Poučili jsme se z porážky 2:9, kterou jsme od uherskobrodského týmu nedávno utrpěli na domácí půdě," pochvaloval si zlínský vůdce lavičky Roman Kořének.

Toho výkon mladých Ďáblů na Slovácku potěšil. ,,V duelu s druhým kolektivem soutěže jsme byli od začátku lepší. Domácí jsme přehrávali rychlostí a pohybem. Dokázali jsme se také prosadit v koncovce," vypočetl hlavní příčiny důležité výhry Kořének.

Uherský Brod – Devils Zlín 4:11 (Šmíd, Richter, Mikulec, Budil – Karafiát 3, Vranec 2, Pavlas 2, Marek 2, Babulík, Lašák).

Uherský Brod: Chovanec – Budil, Kadlic, Kenša, Kočica, Mikulec, Richter, Šmíd.

Devils Zlín: Huf – Babulík, Karafiát, Klauda, Lašák, Marek, Pavlas, Pröschl, Vranec.

NOHEJBAL

Otrokovice si v krajském přeboru družstev hladce poradily s Vlčnovem

Region – Předpokládanou výhru si v šestém kole krajské soutěže nohejbalových družstev připsal kolektiv Otrokovic, který neměl v domácím prostředí problém překonat Vlčnov.

Otrokovický tým, jemuž se v sobotu dařilo ve všech herních činnostech, Slovácký celek porazil 8:2.

,,Povedl se nám nástup do zápasu. Brzy jsme vedli 5:0. Teprve potom hosté získali první bod, když Řízek v singlu prohrál ve třech setech s Grazem. Náš hráč přitom v rozhodující sadě promarnil náskok 8:3," zavzpomínal na první polovinu utkání smečař domácích Ladislav Bršlica.

Také zbytek střetnutí jeho družstvo kontrolovalo.

,,Slovácký tým jsme předčili zejména v útoku. Hosté proto už jenom korigovali stav na 6:2. Poté jsme však zvládli závěrečné dvě partie dvojek a tím jsme definitivně podtrhli naše vítězství," prozradil Bršlica.

Ten byl u čtyř bodů svého celku.

,,Standardní výkon podal Úruba a dobře zahrál ještě polař Švach," upozornil na další tahouny otrokovický smečař.

OTROKOVICE – VLČNOV 8:2 (17:5)

Body Otrokovic: Ladislav Bršlica – Řízek – Macků 2, Ladislav Bršlica – Řízek 2, Úruba – Hnaníček 2, Úruba – Hnaníček – Švach, Macků – Švach.
Vlčnova: Graz, Mikulec – Graz – Hoda.

NOHEJBAL

Singlový šampión na Kroměřížsku si zahraje proti mistrovi světa Ondřeji Vítovi

Kroměříž – Otevřené mistrovství okresu Kroměříž v nohejbalu jednotlivců se koná v sobotu v Kroměříži. Turnaj hraný na jeden, nebo dva dopady, bude k vidění na antukových kurtech u koupaliště na Bajdě. Hodnotně dotované přebory začínají v 8.30 hodin.

Vítěz získá 3000 Kč, poražený finalista 2000 Kč a bronzový v pořadí 1000 Kč. Turnaj vyvrcholí mezi 14. a 16. hodinou. Jako bonus si nohejbalový šampión na Kroměřížsku zahraje exhibiční zápas s úřadujícím singlovým mistrem světa Ondřejem Vítem.

STOLNÍ TENIS

Petr Polák ve finále v Praze porazil Studeckého. Jaroslav Kučera nečekaně skončil už ve čtvrtfinále

Zlín – Další turnajový stolně tenisový skalp si zaknihoval Petr Polák, který zvítězil v kategorii šedesátníků v podniku Velké ceny České republiky veteránů v Praze. Zlínský matador v hlavním městě v klíčových soubojích porazil v osmifinále ve třech setech Hrčku z Františkových Lázní, ve čtvrtfinále Slováka Lániho z Martina 3:1, v semifinále Zadubance z Bratislavy také 3:1 a ve finále Studeckého z Vrchlabí rovněž 3:1.

,,Ve čtvrtém turnaji sezony se v naší kategorii sešla nejpočetnější konkurence 25 hráčů. Mezi nimi bylo několik kvalitních českých, ale i slovenských stolních tenistů," upozornil Petr Polák.

Ten sice už v základní skupině prohrál s Cinibulkem, potom to však byla jeho spanilá jízda za turnajovým prvenstvím.

,,Několikanásobný medailista ze světových a evropských šampionátů Hrčka byl hodně zaskočený, že na mě narazil už v osmifinále. Jeho sendvič na bekhendu mi tentokrát ovšem vůbec nevadil. Konečný výsledek je ale pro něho krutý, protože v zápase s ním se ve všech třech setech rozhodovalo až v koncovkách. Potěšila mě také výhra nad Lánim. Dařilo se mi číst jeho podání a svůj servis jsem využíval k nátlakové hře blízko stolu. Těžké bylo semifinále. Zadubanec se neustále zlepšuje, nicméně v duelu s matadorem z Bratislavy jsem ani na chvíli nepochyboval o svém vítězství," věřil si Polák.

Tomu se hodně povedl i souboj o první příčku.

,,Se Studeckým se dobře známe. S Východočechem to proto byl boj o každý míček. O mém úspěchu nakonec rozhodla koncovka třetího setu. Ve třetí sadě jsem totiž odvrátil šest setbolů a nakonec jsem tuto pasáž utkání vyhrál 18:16," radoval se z turnajového triumfu v hlavním městě zlínský stolně tenisový veterán Petr Polák.

V herně pražské Elizzy se ze stolních tenistů ze Zlínského okresu představil ještě v kategorii sedmdesátníků Jaroslav Kučera. Člen SK Slavičín v konkurenci 40 soupeřů v základní skupině postupně porazil Molitorise z Jablonce, domácího Schovance a Hovorku z Vodňan. V 1. kole vyřazovací části matador z Valašska překonal ve čtyřech setech Basáka (Most) a v osmifinále ve třech sadách Rychlíka z Brušperku. Ve čtvrtfinále ho ale vyřadil po porážce 1:3 (9, -10, -9, -11) Schlappl z Hradce Králové.

,,S Východočechem jsem z dosavadních šesti vzájemných duelů prohrál poprvé. Dokonce jsem s ním do letošního utkání v Praze neztratil ani set," mrzela nečekaná ztráta Jaroslava Kučeru.

TENIS

Ve druhém turnaji ATP Valašska vítězný Jan Kostka ztrácel gamy až ve finále

Brumov – Druhý letošní turnaj ATP Valašska znovu ovládl Jan Kostka. Valašskokloboucký tenista na antuce v Brumově v základní skupině bez ztráty gamu porazil Milana Miklase z Luhačovic a Mariána Dobrotku (Sidonie).

Ve vyřazovacích utkáních Kostka v semifinále pokořil Jana Nahodila (Valašské Klobouky) 6:0, ve finále zdolal Martina Kačániho z Trenčína 7:6, 6.3. Ve druhém semifinále si Kačáni poradil se zlínským Romanem Válkem 7:6.

,,Semifinálový soupeř Nahodil měl v nohách těžké čtvrtfinálové utkání se zlínským Šenkeříkem. Proto na něho dolehla únava a já jsem ho udolal zásluhou vítězných úderů. Mnohem náročnější byl finálový zápas s Kačánim. Slovák má nepříjemný forhend. Nicméně po prvním vyrovnaném setu jsem i nasazenou turnajovou dvojku udolal útočným pojetím. Navíc i v duelu o první příčku jsem byl fyzicky zdatnějším tenistou," pochvaloval si Jan Kostka.

V Brumově uspořádali také Soutěž útěchy. Tu ovládl luhačovický Karel Křen, před Mariánem Dobrotkou. Třetí byl Tomáš Vašek z Luhačovic, čtvrté místo zbylo na Martina Lišku z Valašské Polanky.

TRIATLON

Helena Kotopulu slaví triumf v Czechmanovi. Vabroušek skončil v Pardubicích šestý

Region – Helena Kotopulu vybojovala zlatou pozici v závodu Czechman Triatlon 2017. Reprezentantka klubu Tri-Max Moraviaman Team Otrokovice dosáhla v Pardubicích, na tratích složených z 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a 21 kilometrů běhu, výsledného času 4:31:01. Druhá v mezinárodním podniku skončila v čase 4:39:17 Annett Jalowi z Německa, bronzovou pozici obsadila českobudějovická Petra Krejčová (4:40:23).
,,Horko, které v sobotu panovalo v Pardubicích mi vyhovovalo," přiznala Helena Kotopulu. Ta se však do poloviny plavání nemohla vymotat z obklopení ostatních plavců.

,,Až po kilometru jsem mohla teprve trochu zrychlit," prozradila.

Z vody tak Kotopulu šla z deváté pozice.

,,Účelně zvoleným tempem na kole jsem se potom posunula na druhé místo. Po třech kilometrech běhu už jsem ale byla první a na vítězné pozici jsem zůstala až do cíle," užívala si triumf v Czechmanovi Kotopulu.

Na východě Čech se představil také Petr Vabroušek. Člen týmu Titan Trilife Zlín tam vybojoval časem 4:12:07 šestou příčku. Mužský závod vyhrál Přemysl Švarc (TTK Slávia VŠ Plzeň, 4:04:29).

,,Czechmana jsem jel hlavně jako přípravu na Moraviamana a nějak speciálně jsem na něho formu neladil," uvedl Petr Vabroušek, který měl v Pardubicích představu o umístění do desátého místa.

,,Uvědomoval jsem si však, že v konkurenci rozšířené o reprezentanty v olympijském triatlonu to nebude snadné," přiznal malenovický Ironman.
Ten se po plavání pohyboval na hraně první dvacítky.

,,V průběhu cyklistiky se mi při průměrné rychlosti kolem čtyřiceti kilometrů podařilo posunout na devátou příčku. A protože na začátku běhu a v samotném půlmaratonu jsem se cítil skvěle, tak jsem v závěru vybojoval konečné šesté místo," potěšil výsledek Petra Vabrouška, který se v sobotu postaví na start dalšího závodu v dlouhém triatlonu v Maďarsku na Balatonu.

LUBOMÍR HOTAŘ