Dvě důležité extraligové výhry si připsal inline hokejový kolektiv Devils Zlín. Sezonu v krajské soutěži družstev začali nohejbalisté.

ATLETIKA

Tomáš Navrátil ve Veřovské desítce vystupňoval tempo

Kroměříž – Velmi dobrou formu má v posledním období reprezentant AK Asics Kroměříž Tomáš Navrátil. Devětadvacetiletý atlet z Hané dokázal vyhrát 15. ročník Veřovské desítky, když závod na Novojičínsku ovládl v čase 32:07. Druhý v pořadí Václav Bitala z Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice dosáhl v deset kilometrů dlouhém podniku, času 32:15. Bronzový skončil Marek Zeman (SSK Vítkovice, 34:49).

,,Od začátku závodu bylo zřejmé, že si to s Bitalou rozdáme o první příčku. Nakonec se mi v posledních dvou kilometrech podařilo vystupňovat tempo a silného soupeře jsem o osm sekund porazil. Spokojený jsem i s dosaženým časem," pochvaloval si Tomáš Navrátil.

ATLETIKA

Jana Žaludková stihla za jeden den půlmaraton i závod Napajedelské schody

Zlín – Dva závody za jeden den a k tomu jako bonus dvě vítězství stihla minulou sobotu Jana Žaludková.
Zlínská atletka nejprve dopoledne vyhrála 1. ročník Komenského půlky, když v deštivém půlmaratonu v Uherském Brodě dosáhla času 1:41:54. Blanka Selucká za ní na trati v okolí místního náměstí zaostala o sedmnáct minut a třicet sekund. Třetí v pořadí Simona Knotková dosáhla na čas 2:04:37.

,,V nejtěžším půlmaratonu na Zlínsku bylo na rozbahněné kluzké trati několik prudkých výběhů a také spousta nebezpečných seběhů. A protože jsem závod absolvovala v botách bez krosové podrážky, tak to byl opravdový boj," přiznala Jana Žaludková, které se ovšem nový závod v krásném prostředí velmi líbil. ,,Na cestě za jasným prvenstvím mě zbrzdila pouze rozvázaná tkanička," prozradila krosařka z krajského města.

Odpoledne Jana Žaludková ovládla 2. ročník Napajedelských schodů, kde za dvacet minut uběhla 15 okruhů. Zbývající medailové pozice obsadily domácí běžkyně. Druhá byla Petra Tunisová, bronzová skončila Šárka Polášková. Obě uběhly 13 kol.

,,Závod se konal na 250 metrů dlouhém okruhu, na němž se většinou běželo po schodech ke kostelu," vysvětlovala Žaludková, jež byla z dopoledne z Uherského Brodu dobře rozběhaná. ,,Zajímavý podnik jsem proto zvládla lehkou nohou a už ve druhém kole jsem šla do vedení," pochvalovala si zkušená atletka.

V Napajedlech v hlavním závodu mužů zvítězil její manžel Přemysl Žaludek. Ten za třicet minut na schodech u místního kostela uběhl 26 okruhů. Stříbrnou pozici za 25 okruhů vybojoval Jiří Kubíček (Freerun Zlín), třetí příčku obsadil Jaroslav Vicher ze Sazovic, který stihl 24 okruhů.,,Chvíli jsme byli na čele s Kubíčkem i Vichrem. Po několika minutách jsem se ale oběma těmto největším soupeřům začal vzdalovat a postupně se mi na zlaté pozici dařilo zvyšovat náskok," potěšil úspěch Přemysla Žaludka.

CYKLISTIKA

Biker z Morkovic Pavel Žák se na Slovensku stal králem Záhoria

Region – Pavel Žák vyhrál bikemaraton Král Záhoria. Člen klubu Bike Triatlon Morkovice na Slovensku dosáhl v 50 kilometrů dlouhém závodu s celkovým převýšením 1580 metrů, rozloženém do dvou okruhů v okolí rekreační oblasti Zlatnická dolina, času 2:05:11. druhé místo obsadil s třísekundovou ztrátou Tomáš Višňovský, třetí dojel Vladimír Hojník (oba PROefekt Team, 2:08:34).

,,Hned v průběhu prvního kilometru jsme se s Višňovským odpoutali od všech soupeřů a poté jsme až do konce závodu jeli na čele sami. Ostatní jezdci za námi měli už větší ztrátu. O mém prvenství jsem rozhodl zhruba 500 metrů před cílem, kdy se mi podařilo zrychlit tempo, na které Tomáš nedokázal zareagovat," upozornil na klíčové momenty bikemaratonu na Slovensku Pavel Žák.

V náročném terénu poblíž Skalice z regionálních reprezentantů skončil ještě otrokovický Jaroslav Marek (Superior Riders, 2:13:42) čtvrtý, Petr Holzner pátý (2:15:02), Milan Zvonek (oba Zvonek Sport Valašské Klobouky, 2:16:18) šestý, Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice, 2:19:12) sedmý, Filip Chovanec (Cyklosport Chropyně, 2:21:29) osmý a Jan Dřevojánek z SKP Vsetín bral za čas 2:26:23 desátou příčku.

Na Slovensku se dařilo také Martině Latiňákové z týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky, jež v závodu žen obsadila v čase 3:10:51 bronzovou příčku. Vyhrála Radka Pospíšilová (T. S. Bohemia Kross, 2:58:08). Druhé místo získala Lucie Skřivánková (SupGirls, 3:09:16). Z bikerek ze Zlínského kraje vybojovala ještě Svatava Kučná z formace 4Ever Cyklo Bulis Bystřice pod Hostýnem čtvrté místo (3:22:19) a Petra Holznerová (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 3:30:55) si z okolí Skalice odvezla pátou pozici.

CYKLISTIKA

Cyklisté FORCE KCK Cykloteam Zlína odstartovali sezonu ziskem sedmi medailových pozic

Zlín – Sedm medailových pozic vybojovali na startu nové sezony v silničním Slezském poháru cyklisté FORCE KCK Cykloteam Zlín. Dařilo se zejména Tomášovi Galuškovi, který zvítězil v Ceně Karlovic a v Memoriálu Jana Ferdyna v Bohumíně obsadil stříbrnou příčku. Jedno první a jedno druhé místo bral rovněž Ladislav Pelc. Úspěšný byl i Jiří Slavík.

,,V 70 kilometrů dlouhé Ceně Karlovic startovaly všechny kategorie společně a na trati nás čekalo dvakrát stoupání přes Andělskou horu a jeden kopec na Hvězdu. Projeli jsme i Světlou horou, Malou Morávkou, Karlovou Studánkou, Vrbnem pod Pradědem a Suchou Rudnou," informoval Galuška, jenž byl u rozhodujících momentů při stoupání na Hvězdu.

,,V tomto úseku závodu jsem se udržel v čelní čtyřiadvacetičlenné skupině, která dojela do cíle pohromadě. V závěrečném spurtu se mi pak podařilo porazit jediného čtyřicátníka v této společnosti Petra Mitrengu," radoval se Tomáš Galuška.

Bohumínský Memoriál Jana Ferdyna měřil 72 kilometrů a byl rozložený do 10 rovinatých okruhů. ,,V takovém prostředí prověřuje výkonnost jezdců vítr, nebo razantní nástupu některého cyklisty. Ten se letos v šestém kole povedl Wojciakovi z Polska. Já jsem na druhou příčku zaútočil v sedmém okruhu.

Po několika metrech se ke mně připojili ještě Tomáš Patík, Jaromír Pytel a Vratislav Pietrzyk. Poctivou spoluprací jsme si později na hlavní skupinu vybudovali až tříminutový náskok. Wojciaka už se nám ale dostihnout nepodařilo. V závěrečném spurtu jsem se proto úspěšně porval o druhé místo," prozradil zlínský cyklista Tomáš Galuška.

Výsledky reprezentantů FORCE KCK Cykloteam Zlín ve Slezském poháru 2017:
1. závod: Cena Karlovic: Muži do 29 let: 11. Ivo Odvárka. Muži do 39 let: 2. Jiří Slavík, 12. Michal Hradil. Muži do 49 let: 1. Tomáš Galuška, 6. Milan Sedlář. Muži do 59 let: 2. Ladislav Pelc.

2. závod: Memoriál Jana Ferdyna v Bohumíně: Muži do 29 let: 29. Ivo Odvárka. Muži do 39 let: 3. Jiří Slavík, 4. Michal Hradil. Muži do 49 let: 2. Tomáš Galuška. Muži do 59 let: 1. Ladislav Pelc, 2. Radomír Zvoníček.

CYKLISTIKA

V sobotu se na Valašsku pojede závod horských kol Slavičínský bajkap

Slavičín – 12. ročník Slavičínského bajkapu na horských kolech se koná v sobotu ve Slavičíně. Pořadatelé město Slavičín a místní Velo – Club však v letošním roce vypsali pouze mládežnické kategorie od nejmladšího žactva po juniory a juniorky. Prezentace podniku, který je znovu zařazený také do 5. ročníku sedmidílného seriálu Valašskokarpatské cyklotour 2017, probíhá od 9 do 10.30 hodin. Start první kategorie je v 11 hodin. Hlavní závod juniorů měří 15 kilometrů, juniorky pojedou 10 kilometrů.

,,Závod se koná v zámeckém parku a kromě toho se pojede ještě v terénu v krásném prostředí místních rybníků," vybízí k možnosti zasportovat si mladé vyznavače horských kol jeden z pořadatelů Stanislav Petrů.

INLINE HOKEJ

Zlínští Ďáblové porazili favorizovaný Roller Brno a obrátili zápas s Hradcem Králové

Zlín – Dvě výhry a jednu prohru si o víkendu zaknihovali extraligoví inline hokejisté Devilsu Zlín. V tabulce jim po 6. kole patří osmé místo. V dalších zápasech se zlínský tým v sobotu přestaví od 14 hodin v Boskovicích a v 16 hodin v Olomouci.

V sobotu Ďáblové odehráli dva rozdílné zápasy. Zlín nejprve porazil Mission Roller Brno 7:4. ,,Využili jsme skutečnosti, že k nám soupeř přijel v oslaben sestavě. V devětadvacáté minutě jsme vedli 5:2 a pak už jsme se až do konce zápasu soustředili na udržení důležité výhry," prozradil domácí trenér Ivan Tomaštík. Toho potěšilo, že jeho mladý celek Brňany překonal ofenzivním pojetím.

,,Byli jsme pohyblivějším týmem. Hodně nám také pomohla přítomnost Davida Hrazdiry v sestavě. Dobře zahrál rovněž Michal Gago," chválil kouč.

Záhy však zlínský kolektiv prohrál s Černošicemi 4:12. ,,Do poloviny utkání jsme s favoritem drželi krok. Ještě v sedmadvacáté minutě jsme dokonce vedli 4:2. Poté jsme ovšem otevřeli obranu a Středočeši trestali naše chyby. Ve čtvrté čtvrtině jsme navíc odešli fyzicky," přiznal po debaklu od jednoho z velkých aspirantů na zisk letošního titulu Ivan Tomaštík.

V neděli Devils Zlín zdolal Hradec Králové 10:8. ,,Znovu jsme prospali začátek střetnutí a ve 12. minutě jsme prohrávali 1:5. Poté jsem změnil složení jednotlivých formací a v průběhu třetí čtvrtiny už jsme vedli 7:5 a 8:6. Východočeši později sice ještě srovnali skóre na 8:8, ovšem v posledních dvou minutách Kobylík a Pavlůsek definitivně strhli vítězství na naši stranu," popsal vývoj nedělní přestřelky vůdce lavičky Zlína.

,,K němu nás dovedl dobrý výkon brankáře Hufa, který nás od druhé části výrazně podržel. Tahounem byl i univerzál Vyoral. V závěru utkání jsme na tom byli také lépe kondičně," tvrdí Tomaštík.

Výsledky 4. - 6. kola:

DEVILS ZLÍN – ROLLER BRNO 7:4 (2:2, 1:0, 2:0, 2:2)
Branky Devilsu Zlín: Gago 4, David Hrazdira 2, Vyoral.
DEVILS ZLÍN – SK ČERNOŠICE 4:12 (0:1, 4:1, 0:4, 0:6)
Branky Devilsu Zlín: David Hrazdira 2, Vyoral, Kobylík.
DEVILS ZLÍN – HRADEC KRÁLOVÉ 10:8 (1:5, 4:0, 3:2, 2:1)
Branky Devilsu Zlín: Pavlůsek 2, Váňa 2, Kobylík 2, Karafiát, Vyoral, Janeba, Hlaváč.
Sestava: Huf, Stojar – David Hrazdira, Kobylík, Váňa, Janeba, Hlaváč, Valášek, Gago, Pavlůsek, Karafiát, Vyoral.

NOHEJBAL

Otrokovice si přivezly výhry z půdy rezervy Přerova i kurtů céčka Vsetína

Region – Povedený nástup do krajského nohejbalového přeboru družstev má za sebou kolektiv Jiskry Otrokovice, který vyhrál svoje úvodní dva zápasy. Celek ze Zlínska měl v 1. kole volný los.

Ve 2. kole Otrokovice zvítězily na půdě béčka Přerova 6:4. ,,Měli jsme vyrovnanější kolektiv. Domácí se opírali pouze o jednu silnou trojici. A právě když se nám s Pavlem Bršlicou, Radkem Macků a střídajícím Václavem Ščepkou, podařilo za stavu 1:2 překonat trio Matuška, Šilhavý, Richtar, bylo zřejmé, že na Hané budeme úspěšní.," radoval se z výhry hostující smečař Ladislav Bršlica.

Ve 3. kole jeho tým vyhrál na kurtech céčka Vsetína 8:2. ,,Proti mladému kolektivu Valachů, v jehož sestavě nastoupili pouze dva zkušení borci Vít Zgarba a Vychopeň, jsme byli důraznější a přesnější v útoku," prozradil Bršlica. Ozdobou tohoto utkání byl singl, v němž Úruba udolal Zgarbu. ,,V pohledné partii plné zajímavých výměn Jarda ve druhé sadě prohrával už 0:4. Zápas ovšem ještě otočil ve svůj prospěch," upozornil smečař Otrokovic Ladislav Bršlica.

Výsledky: 1. kolo: Přerov B – Bajda Kroměříž 1:9, Vsetín C – Vlčnov 5:5, Valašské Meziříčí – Sokol Prštné 9:1. 2. kolo: Vlčnov – Sokol Prštné 1:9, Přerov B – Jiskra Otrokovice 4:6 (Ladislav Bršlica - Pavel Bršlica - Macků (Ščepka) 2, Úruba - Willert - Hnaníček, Ladislav Bršlica - Hnaníček (Ščepka), Úruba - Willert, Pavel Bršlica - Macků), Bajda Kroměříž – Vsetín C odloženo. 3. kolo: Vsetín C – Jiskra Otrokovice 2:8 (Ladislav Bršlica - Macků - Švach (Ščepka) 2, Úruba - Hnaníček - Ondra 2, Ladislav Bršlica - Švach, Úruba - Hnaníček, Macků - Ondra, Úruba), Sokol Prštné – Bajda Kroměříž 6:4, Valašské Meziříčí – Vlčnov 10:0.

STOLNÍ TENIS

TOP 12 Valašska vyhrál pošesté Josef Řepa z Bylnice

Slavičín – Josef Řepa z Bylnice zvítězil ve 30. ročníku turnaje ve stolním tenise TOP 12 Valašska. Ten se konal ve sportovní hale SK Slavičín. Řepa porazil v semifinále Petra Fojtíka ze Štítné nad Vláří a ve finále překonal Marka Kuželu (Slopné). Kužela ve druhém semifinále udolal Pavla Rašku z Újezdu u Valašských Klobouk.

,,Z původně nominovaných hráčů se z turnaje omluvil pouze Patrik Unzeitig z Bylnice. Toho nahradil Jiří Šuráň ze Štítné nad Vláří," informoval za pořadatele Jaroslav Kučera.

Ten také ocenil výkon Josefa Řepy. ,,Reprezentant Bylnice dokázal prodat letité zkušenosti z krajských soutěží. Na všechny jeho soupeře platila jednoduchá, ale účinná taktika. Řepa v zápasech hrál z bekhendu obranu s antitopspinem a forhendem úspěšně zakončoval výměny," chválil vítěze Kučera.

,,Rovněž poražený finalista Kužela využíval materiál na své raketě. Bronzový Pavel Raška byl favoritem celého turnaje. Stolní tenista z Újezdu ovšem v semifinále nedokázal Kuželovi vnutit svůj způsob hry. Navíc byl jeho soupeř ve střetnutí o postup do finále psychicky odolnější," hodnotil zbývající medailisty v letošním Valašském TOP 12 Kučera.

Výsledky TOP 12 Valašska 2017: Modrá skupina: 1. Josef Řepa (Bylnice) 5 výher/0 porážek, 2. Marek Kužela (Slopné) 4/1, 3. Lubomír Martínek (Újezd) 3/2, 4. Miroslav Raška (Valašské Klobouky) 2/3, 5. David Malý (Slopné) 1/4, 6. Petr Malatinský (Rokytnice) 0/5. Zelená skupina: 1. Pavel Raška (Újezd) 5/0, 2. Petr Fojtík (Štítná nad Vláří) 3/2, 3. Dalibor Maniš (Újezd) 3/2, 4. Petr Trčka (Štítná nad Vláří) 3/2, 5. Libor Matějíčka (Újezd) 1/ 4, 6. Jiří Šuráň (Štítná nad Vláří). Semifinále: Řepa – Fojtík 3:0, Kužela – Pavel Raška 3:2. Finále: Řepa – Kužela 3:0.
Konečné pořadí: 1. Řepa, 2. Kužela, 3. Pavel Raška, 4. Petr Fojtík, 5. Martínek, 6. Maniš.

STOLNÍ TENIS

V Havířově kralovali Libor Slováček, Štefan Sagáčik, Petr Polák a Jaroslav Kučera

Region – Regionální hráči kralovali ve třetím turnaji české Velké ceny Masters stolních tenistů. Veteráni ze Zlínského kraje vybojovali v Havířově čtyři první místa.
Forma se drží zlínského Petra Poláka, který vyhrál kategorii šedesátníků. Polák na cestě za prvenstvím v rozhodujících soubojích porazil ve čtvrtfinále Šimonovského z Frýdku-Místku 3:0, v semifinále Zadubence z Bratislavy 3:1 a ve finále Tibora Laniho z Martina 3:2. ,,Šimonovský do čtvrtfinále nastupoval s vědomím, že musí hodně riskovat. Některé výměny se mu povedly, ale pouze několik v každém setu. Zadubenec má stejně jako Šimonovský normální potahy, výbornou ruku a těžko se odtlačí od stolu. Proti soupeřovi z Bratislavy jsem proto musel být trpělivý, ale při tom hrát stále aktivně. To se mi také dařilo. Nejtěžší však bylo finále. Lani má sendvič na bekhendu. Hraje útočně a chytře se snaží soupeři vnutit svůj styl hry. Jako levák jsem se tak musel pomocí topspinového útoku tlačit do jeho bekhendu," prozradil Petr Polák.

Zlatou pozici mezi sedmdesátníky získal rovněž Jaroslav Kučera. Člen SK Slavičín v osmifinále zdolal Balušku z Ostravy 3:1, ve čtvrtfinále překonal Melka z Martina 3:1, v semifinále udolal v pěti setech Hrnčiříka z Mariánských Lázní a ve finále pokořil Matějíčka (Jeseník) 3:1. ,,Turnaj mě zastihl ve velmi dobrém rozpoložení. Zejména finále se mi vydařilo. V něm jsem nezkazil žádný jednoduchý míček a konečně se mi podařilo po dlouhé době Matějíčka porazit. Před soubojem o první příčku jsem ale v semifinále proti Hrnčiříkovi proměnil až šestý mečbol," užíval si cenný výsledek Jaroslav Kučera.
Na havířovských stolech dominovali ještě další dva hráči ze Zlínského kraje. Svůj premiérový turnajový triumf mezi veterány získal Libor Slováček ze Vsetína. Ten ve finále kategorie čtyřicátníků porazil Pavla Jaška z Českých Budějovic. Mezi padesátníky po finálové výhře nad Vladimírem Jelínkem z Turnova dominoval Štefan Sagáčik z Valašského Meziříčí.

TENIS

Luhačovický matador Karel Křen ovládl turnaj v Hranicích na Moravě.

Region – Reprezentanti Zlínského kraje sbírali vavříny v tenisových turnajích zařazených do celostátního okruhu amatérů nad 50 let Senior's Tour 2017 v Hranicích na Moravě.

Na velký úspěch dosáhl Karel Křen, který vyhrál turnaj Jašek Cup. Matador z Luhačovic v semifinále porazil Libora Zapletala ze Lhotky u Zlína 6:3 a ve finále jasně překonal Františka Kocha (Vítkov u Opavy) 6:1. Ve druhém semifinále Koch zdolal Mariána Dobrotku ze Sidonie 6:1.

,,Pro Křena to bylo první turnajové vítězství v Jašek Cupu. Dosáhl na něho díky soustředěné a důsledné hře od základné čáry. Dařilo se mu rovněž připravovat a zakončovat výměny. Luhačovický tenista měl navíc ve finále s Kochem víc fyzických sil," prozradil ředitel celého okruhu Jan Nahodil.

V turnaji Medium Cup postupem do finále na sebe upozornil Michal Friedrich. Otrokovický veterán ve čtvrtfinále zdolal Milana Bílka z Mohelnice 6:1, v semifinále pokořil Vlastimila Kadlece (Lomnička u Tišnova) 6:2, aby ho zastavil až v zápase o první příčku po porážce 3:6 Pavel Remiáš z Ostravy.

,,Pro Friedricha to byla první letošní turnajová účast v podnicích padesátníků. Možná i proto dokázal svoje soupeře překvapit a zaskočit tvrdým forhendovými údery. Ve finále byl ovšem Remiáš trpělivější. Reprezentant Otrokovic naopak vyprodukoval spoustu nevynucených chyb," informoval Nahodil, který ve stejné společnosti ztratil už téměř vyhraný čtvrtfinálový zápas s Kadlecem.

,,Kadlec mě v posledních sedmi duelech porazil. Tentokrát jsem ale nad ním vedl 5:0 a 30:15. Později ještě 5:4 a 40:0. Navíc jsem neproměnil šest mečbolů," dlouho litoval promarněné šance na skalp rivala z Lomničky u Tišnova Jan Nahodil.

V Hranicích se konal také turnaj kategorie Open, jehož se zúčastnilo pět tenistů. Ti si zahráli systémem každý s každým. Třetí místo mezi nimi s bilancí dvou výher a dvou porážek vybojoval zlínský Dušan Machala, jenž se na kurty pozvolna vrací po zranění patní kosti. Lubomír Hotař