Druhý valašský zástupce v severomoravské skupině druhé ligy Zbrojovka Vsetín nestačil na soupeře v Olomouci. Naopak ve výbprných výkonech pokračují i nadále mladícu Zubří SCM. Ti prodloužili svou úctyhodnou sérii utkání bez porážky už na devět zápasů. V 19. kole druhé ligy porazili Zlín o dvanáct branek.

ZUBŘÍ SCM – ZLÍN 33:21 (15:11)

V Zubří se hrál vyrovnaný zápas jen na začátku, pak už se začali podle očekávání prosazovat domácí. „Do desáté minuty se ještě soupeř držel, bylo to 4:4. Pak se nám podařilo se utrhnout na čtyř až pětibrankový náskok, který jsme si udržovali až do konce poločasu,“ zhodnotil úvodní půli trenér Zubří SCM Jiří Mičola.

Po změně stran ještě domácí házenkáři svůj náskok vyvýšili a v poklidu dovedli utkání do vítězného konce. Bylo top už jejich deváté vítězství v řadě. „dařilo se nám v obraně a také v útoku, a to jak na postavenou obranu, tak i v brejcích,“ pochvaloval si Mičola.

Sestava branky Zubří SCM: Orság, Pohludka – Sedláček 7, Muškát 7, Žůrek 5, Mičkal 5, Šíra 3, Třeštík 2, Š. Krupa 2, Mičola 1, Mikulenka 1. Trenéři: Mičola, Kořínek.

STAVOMONTÁŽE OLOMOUC – VSETÍN 36:25 (18:13)

Na palubovce silného protivníka z popředí tabulky dokázali Valaši držet krok téměř po celý první poločas. „Až do 25. minuty jsme se s nimi drželi a prohrávali jen o jednu branku. Pak nám ale za pět minut stihli odskočit na pětibrankový poločasový rozdíl a ve druhém poločase náskok ještě navyšovali. Pomohli jsme soupeři i sami neproměňováním šancí,“ zhodnotil utkání Roman Vilímek, jeden z hráčů Zbrojovky Vsetín.

Sestava branky Vsetína: Kováč – Vilímek 2, Bartoň 6, T. Havran 4, Křupala, Korejčík 4, Bednárik 3, Weintritt 1, Vrána 1, Mrnuštík 3, Halamíček 1, R. Havran. Trenér: Pospíšil.

TRNÁVKA – LESANA ZUBŘÍ nedohráno, ukončeno ve 45. minutě

V zápase, který nakonec skončil kontroverzním ukončení po napadení rozhodčího, se hrála vyrovnaná házená. „V první půli jsme byli pořád mírně pozadu, domácí vedli o jednu až dvě branky a poločas vyhráli 15:13,“ uvedl k zápasutrenér házenkářů Lesany Zubří Zbyněk Mizera.

Ve druhém poločase však nastal obrat ve hře a také skóre se začalo převažovat na stranu Lesany. „Změnili jsme systém obrany, soupeř byl častěji vylučován a my jsme zápas otočili a vedli 23:19,“ popsal kouč Mizera momenty těsně před tím, než jeden z diváků napadl rozhodčího. „Atmosféra v hale byla dost hustá už před tím během zápasu. Ve 45. minutě za našeho vedení 23:19 to vyvrcholilo. Někdo z hlediště na sudího hodil smeták nebo něco podobného a ten poté zápas ukončil,“ přiblížil trenér Lesany kontroverzní moment, který předčasně ukončil zápas.

O osudu utkání rozhodne svaz zítra. S největší pravděpodobností bude zápas kontumován ve prospěch hostující Lesany Zubří v poměru 12:0 kvůli nedostatečné pořadatelské službě domácí Trnávky.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, P. Ulrych – Jurka 7, Tovaryš 5, S. Mičola 4, dědek 3, Šumurda J. 3, I. Hrachovec 1, Pobořil, Burdek, Balhárek, Pavlíček. Trenér: Mizera.

Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku ve středu 30. dubna