Jako jediný Čech v historii tento 4800 kilometrů dlouhý závod ze západu na východ USA dokončil, navíc ve skvělém čase 10 dní, 15 hodin a 41 minut, a dojel tak na fantastickém šestém místě v hlavní mužské kategorii, ve které odstartovalo celkem 27 cyklistů a jen šestnáct dojelo do cíle. A právě o tomto závodě vydal Svatopluk Božák nedávno knihu s názvem Kdo spí, nevyhraje.

Kniha byla oficiálně představena na Veletrhu Forbikes v Praze koncem března a setkala se s velkým zájmem. „Celý stánek vydavatelství Cykloknihy byl velmi stylově vyveden ve znamení právě mé knihy. Velké díky patří Jiřímu Říhovi a celému kolektivu vydavatelství," řekl ke své knize Svatopluk Božák.

Podobného úkolu – tedy napsat knihu – se ujal vůbec poprvé v životě a hned se toho zhostil na jedničku. Důkazem budiž to, že mnoho korektur se před tiskem nedělalo. Spíše se jednalo o pár drobnůstek, základ zůstal z drtivé většiny původní od Svati Božáka.

„Trvalo mi asi sedm nebo osm měsíců, než jsem všechny podklady pro knihu dal dohromady. Bylo potřeba projít itineráře, fotky, všechno si časově sladit, aby to bylo podle reality. Věřím, že se mi to povedlo. Kniha je vlastně mou výpovědí, jak jsem celý RAAM prožíval. Vše je doplněno spoustou fotografií, které závod věrně dokreslí," představuje svoji knihu Svatopluk Božák. Sportovec byl mile překvapen zájmem o jeho dílo.

„Už na veletrhu v Praze byl zájem lidí velký, další se postupně ozývají mně nebo prostřednictvím mých webovek a chtějí knihu koupit, takže z toho mám určitě radost," usmívá se sportovec-spisovatel Svaťa Božák.

Kdo by si chtěl bezesporu zajímavou knihu Svatopluka Božáka „Kdo spí, nevyhraje" koupit, může tak udělat na webu sportovce www.svatabozak.cz.