Stříbrnou příčku vybojoval Jakub Ambroz z pořádajícího domácího AK Emila Zátopka, který byl v cíli pomalejší o 24 sekund, třetí byl v čase 18:17 další vytrvalec z AC Sportguides Rožnov pod Radhoštěm Marek Tretera. Daniel Mičola ze stejného klubu doběhl díky času 19:11 na sedmém místě.

,,Do závodu jsem šel s tím, že mi na zisk celkového prvenství v letošní Lašské běžecké lize při dvojnásobném bodování v Běhu okolo koupaliště stačí v Kopřivnici skončit na třetím místě. Proto jsem nebyl pod tlakem a poslední letošní běh jsem si užíval,“ prozradil Cimbálník.

Od startu se běželo nezvykle rychle.

,,V úvodním kopci v terénu se nedalo předbíhat a tak jsem se v tomto úseku snažil probojovat na první pozici. To se mi podařilo a na prvním místě jsem si vytvořil malý náskok, který jsem při seběhu z kopce v prvním kole ještě navýšil. V dalších třech kolech už jsem si pobyt na vítězné pozici kontroloval,“ radoval se z prvenství vytrvalec ze Zašové Pavel Cimbálník.

Běh okolo kopřivnického koupaliště byl rozdělený do 4 okruhů. V polovině každého okruhu byl hodně blátivý technický úsek v terénu.

Závod v Kopřivnici byl posledním šestnáctým ze série ve 30. ročníku Lašské běžecké ligy. V ní letos mezi muži absolutně zvítězil Pavel Cimbálník, před Jakubem Ambrozem, třetí skončil Milan Vinklárek (oba AK Emila Zátopka Kopřivnice).