Původně přátelské setkání hokejbalistů a pocta zesnulému hráči Ondřeji Vaculíkovi Stoupa Cup se v posledních letech stalo prestižním kláním, které má také benefiční charakter. Každý rok je výtěžek z turnaje věnován konkrétnímu dobročinnému účelu. Letos výtěžek pomůže desítkám dětí, o které se společnosti Auxilium.

„Do data turnaje je sice ještě několik týdnů čas, ale již nyní mohou zájemci posílat příspěvek do charitativní sbírky,“ uvedl Jiří Žůrek ze vsetínské radnice.

Stoupa Cup svými sbírkami pomohl nemocným dětem i při minulých ročnících. „Před dvěma lety jsme sbírkou Kapitán je Kuba vybrali téměř tři sta tisíc korun čtyřletému Kubíkovi Stříteskému a loni Benefice Vojta vynesla tři sta padesát tisíc korun pro tříletého Vojtu Změlíka,“ připomněl organizátor turnaje Zdeněk Čablík.

Vrátnice do areálu firmy Kayaku Safety Systems v Jablůnce u Vsetína, kde v pondělí 2. července 2018 v 9 ráno došlo k výbuchu při zpracování pyropatron do airbagů.
Výbuch ve firmě v Jablůnce, zraněného muže převezli do popáleninového centra

Stejně jako minulé ročník je součástí benefice internetová aukce cenných sportovních relikvií, které věnují samotní sportovci. Aukce se koná čtrnáct dní před turnajem. Letos do dražby věnují své věci například hokejisté Jakub Voráček a Tomáš Plekanec, fotbalisté Tomáš Rosický a Antonín Barák, basketbalistka Kateřina Elhotová, plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou a další.

Samotných hokejbalových utkání, které se budou konat 28. července na hřišti za vsetínskou strojnickou průmyslovkou, se zúčastní řada známých hokejistů a hokejbalistů. Hrát se bude od 7.30 hodin, finálový duel by měl začít kolem 16 hodin. Další informace na www.stoupacup.cz.

AUTOR: Anna Vaculíková

Premiérovým Garden Food Festivalem ožil Rožnov pod Radhoštěm ve dnech 30. června až 1. července 2018. Hlavní hvězdou festivalu byl známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.
Rožnov ožil festivalem jídla. Pohlreichovu show sledovaly stovky lidí