I přes zdánlivě vysokou porážku se soupeřem hrajícím o dvě soutěže výše panovala po utkání v táboře Vsetína spokojenost.

„Byl to pro nás všechny velký svátek. Vždyť naposledy tady byl soupeř z nejvyšší soutěže snad před dvaceti lety, nedávno jsme na to vzpomínali,“ pousmál se jeden z trenérů Vsetína Lubomír Liba, jenž v klubu trénuje i mládežnické týmy.

Zkušený kouč dokonce přiznal, že čekal, že Vsetín dostane právě Zubří. „Už před losováním jsem říkal, že by bylo výborné přivítat tady u nás Zubří. Že to bude svátek pro nás, a pro ně na cestování blízký soupeř. A nakonec to přesně tak vyšlo,“ smál se trenér.

Utkání bylo pod kontrolou Zubří od samého začátku. Vždyť už za prvních šedesát vteřin dali hosté tři góly. Domácí borci však nezůstávali pozadu a hráli na maximum svých možností.

„Zápas jsme si chtěli především užít, a to se nám povedlo. Zahráli si všichni kluci a budou si to pamatovat,“ je přesvědčen Liba. Vsetínští předvedli velmi sympatický výkon a málem se dostali na třicetigólovou hranici.

"Dali jsme osmadvacet branek. A to je o osm více, než Zubřanům dal Dvůr Králové v uplynulém extraligovém kole. Sice jsme hodně dostali, ale těch osmadvacet vstřelených branek je pro nás svým způsobem pocta,“ přikyvoval kouč Liba.

Podobného názoru byla i zuberská kabina. Favorit a obhájce vítězství v Českém poháru dostál své roli a je ve 4. kole.

„Určitě je třeba ocenit výborný přístup Vsetína k utkání. Chtěli hrát házenou a na palubovce předvedli opravdu sympatický výkon,“ chválil bojovného protivníka zuberský asistent a zároveň sportovní ředitel klubu Jiří Mika.