Juliánov – VK AUSTIN 0:3 (-17,-27,-17), 3:1 (24,2 0,-14,20)

Vsetín absolvoval první dvojutkání letošního roku pouze s osmi hráčkami. Mnoho variant sestavy tedy nebylo. I přesto však hráčky vstupovaly do utkání s cílem bodovat. První sadu ale lépe zahájily domácí hráčky a ujaly se vedení 9:4.

Od tohoto stavu se začaly prosazovat Vsetíňanky, které nejprve srovnaly na 14:14 a v následných rozehrách šly do vedení 23:16. Soupeřky ještě opticky upravily stav dvěma body, Vsetína tak vyhrál 25:17.

I začátek druhé sady vyšel lépe Brnu a Vsetín musel opět dotahovat. Vyrovnat stav se mu podařilo až před vstupem do koncovky. Od stavu 19:19 byla hra opravdu vyrovnaná a oba celky se střídaly v jednobodovém vedení.

Hokejisté Vsetína. Ilustrační foto
Po famózním obratu hokejový Vsetín poprvé sťal Motor

Šťastnější nakonec byl opět Vsetín, který vyhrál 29:27. Třetí sada opět nabídla vyrovnanou hru plnou dlouhých výměn a obětavých zákroků v poli na obou stranách. Za stavu 15:15 však Austin na svého soupeře přitlačil a do konce sady už mu povolil pouze zisk dvou bodů. Po výsledku 25:17 vyhrál 3:0 a připsal si tři body do tabulky.

Odvetné utkání nabídlo opět kvalitní a vyrovnanou hru. V prvním setu se oba celky přetahovaly o drobné vedení až do koncovky, kterou tentokrát lépe zvládl Juliánov a vyhrál 26:24.

Ve druhém setu si Vsetíňanky ve střední části vytvořily až pětibodový náskok a vypadalo to na srovnání stavu. Následnými nevynucenými chybami, ale i z důvodu zlepšené obrany i útoku domácích o něj ale přišly, stejně jako o celou sadu poměrem 20:25.

I za stavu 0:2 však Austin nesložil zbraně a třetí sadu ovládnul přesvědčivě 25:14. V těchto chvílích byl lepším celkem a zdálo se, že otočení vývoje utkání je reálné. Ve čtvrté sadě se ale začala projevovat únava, které domácí využily, a dotáhly své snažení do vítězného konce po výhře 25:20.

Hodnocení trenéra Jiřího Žůrka: Utkání s Juliánovem jsou vždy vyrovnaná, to jsme věděli. A tak to i bylo. Po prvním zápase jsme sice pomýšleli na více bodů, ale konečný zisk tří bodů pro nás znamená, že jsme nic neztratili, ale ani nezískali. Dopolední utkání bylo bojovné a velmi kvalitní.

Ve druhém byly k vidění také pěkné výměny, ale v závěru jsme trošku doplatili na docházející síly.

Sestava Vsetína: Zuzana Bačůvková, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Jana Mikulajová, Martina Žůrková, Adéla Krchňáková. Trenér: Jiří Žůrek

Následující sobotu 19. ledna hraje VK Austin, kterému patří v tabulce i nadále třetí příčka, na domácí půdě. Začátek prvního zápasu proti devátým Odrám je netradičně v 11 hodin, odveta se uskuteční kolem 14. hodiny. Od 9 hodin se totiž uskuteční utkání volejbalového mužského krajského přeboru mezi VK MEZ Vsetín a Nivnicí. Muži sehrají svou odvetu po prvním zápase žen. Ty sobotní volejbalový program v hale Na Lapači následně uzavřou.