„Byl to další z velmi těžkých zápasů pro gólmana. Byl jsem po něm velmi unavený,“ přiznala 31letá opora Valachů mezi tyčemi.

„Opět jsme na můj vkus moc pouštěli soupeře do vyložených šancí a střel. Naštěstí ani on neměl svůj den,“ oddechl si Milan Malina, na něhož po utkání radostí naskákala celá lavička, včetně fanoušků.

„Hrdinou se ale necítím,“ odmítl skromně.

Tušil jste, kam bude sedmičku střílející Havlát mířit?

Čekal jsem pokus po ruce, ale na poslední chvíli jsem nechal ruce nahoře a jeho přetah intuitivně vyrazil.

Ve středu jste ale chytil Brnu dohromady tři sedmičky… To není náhoda, ne?

Docela jsem si věřil. Sedmička se vždy dá spíše zahodit než chytit. Dvě minuty před koncem jsem ale zaznamenal, že Havlát odmítl jít na předposlední sedmičku. I když se na tu poslední nominoval, tušil jsem, že si nevěří.

Jak cenné vítězství jste získali?

Velice. Dokud se nám neuzdraví lídři, musíme hrát tak, jak hrajeme. Tedy makat a dřít. Moc krásná házená to není. Spíše ucouraná, místy profesorská.

Byla to omluva za pohárový výpadek?

Ano, ale paradoxně touha napravit si reputaci nás dost svazovala. Každopádně jsme chtěli dokázat, že nejsme tak slabí, jak pohárový výsledek ukázal. Prostě jsme neměli svůj den. O to více jsme nyní za výhru nad Brnem rádi.

Jak jste spokojen s rozehranou sezonou?

Popravdě se to složitě hodnotí. Je to dobré, ale mohlo to být lepší. Sedm bodů za sedm kol s takovým týmem je dobrých. Jdeme zápas od zápasu a pak se uvidí. Letošní sezona bude náročná, když skončíme do osmičky, bude to skvělé.

Tým prošel velkou proměnou, máte nového trenéra. Jak to vnímáte vy?

Vše si musí sednout, nejde to v jedné sezoně. Možná příští anebo přespříští. Hrajeme jinou házenou, kluci si na vše musí zvyknout. Máme jiný tým, jiné myšlení, jiné tréninky.

V neděli jedete na půdu mistrovské Karviné…

To nebude sranda. Z pekelného zápasu se ženeme do dalšího pekla. Opět nebudeme kompletní, nezbývá nám než opět vsadit na bojovnost.