V kabině vítěze základní části panuje bojovná atmosféra a pro všechny není většího cíle, než oplatit Karviné porážku z uplynulé sezony.

„Jsme všichni už moc natěšení. Volno před finále bylo neuvěřitelně dlouhé a už se nemůžeme dočkat. Je to vrchol sezony a pro všechny to bude velký zážitek,“ hlásí z kabiny Zubří 19letý kanonýr Jakub Hrstka. Jeho tým začne bitvu o titul na domácí palubovce, kde ještě letos ani jednou nezaváhal. Mladičký střelec však varuje, že je třeba dát si v úvodu série obrovský pozor. „Na domácí palubovce si věříme. Musíme si však dát pozor. Loni jsme také začínali doma a dokonce hned dvakrát jsme doma prohráli a bylo po všem. Věřím, že jsme letos opět o něco zkušenější a dokážeme výhody domácího prostředí využít mnohem lépe,“ pokračuje bleskurychlé levé křídlo zuberské eskadry.

Oba vzájemné zápasy v sezoně mezi Karvinou a Zubřím byly nesmírně vyrovnané a pokaždé vyhrál domácí tým o jedinou branku. Podobné boje se očekávají i ve velkém vyvrcholení celého ročníku. „Hodně budou rozhodovat obrany a to, jak se nám bude dařit dostávat se do rychlých brejků. Obě družstva se znají velmi dobře, budou rozhodovat maličkosti. Věřím, že v prvním zápase nás přijde podpořit hodně lidí a že by právě to mohlo být tou maličkostí, která může rozhodnout,“ přemítá Hrstka.

V průběhu play off, ve kterém Zubří porazilo ve čtvrtfinále Plzeň a v semifinále Lovosice, zatím neměli hráči žádný rituál. Před finále se to však dramaticky změnilo. „Někteří kluci si teď nechávají růst vousy a neholí se. Já mezi ně nepatřím. Kluci, kteří do toho šli, si chtějí vousy nechat až do konce finále a shodit je až po vítězství. Tak věřím, že se nám to vyplní,“ směje se Jakub Hrstka.