Vsetín odcestoval do Ostravy povzbuzen bodovým ziskem z předchozího utkání s druhým týmem tabulky Bílovcem a s cílem získat alespoň nějaký bodík a stáhnout dvoubodovou ztrátu na předposlední Polanku nad Odrou.

V prvním setu úvodního utkání to vypadalo, že plán by mohl vyjít. Vsetínu se dařilo a svého soupeře přehrál 25:21. I další sety přinesly kvalitní volejbal na obou stranách sítě, Austin dokonce v jejich průběhu vedl, ale své vedení vždy ztratil po chybách při přihrávce těžkého servisu Ostravy, která využila i služeb hráček svého „A“ týmu. V koncovkách pak byly domácí hráčky šťastnější a otočily průběh zápasu ve svůj prospěch.

Hokejisté Vsetína ve 48. kole Chance ligy porazili Frýdek-Místek
Málek má třetí nulu, přidal i asistenci. Vsetín zvládl zápas Hokeje na dřeň

V odvetě se Vsetíňanky snažily ranní porážku odčinit. V každém ze setů, a to i při vedení Vsetína, však opět přišla série chyb na přihrávce, která se pro Austin stává noční můrou. Ostravanky vždy stav otočily a dokráčely si pro vítězství 3:0.

„Stále se potýkáme s chybami na přihrávce, které nás srážejí ke dnu. V mezihře podáváme kvalitní a bojovný výkon, ale pak přijde série chyb na příjmu a set je pryč. Nyní to musíme hodit za hlavu a soustředit se hlavně na nejdůležitější utkání jara s předposlední Polankou nad Odrou, které nás čeká v neděli 27. února na palubovce soupeře,“ zhodnotil utkání vsetínský trenér Jiří Žůrek.

Sestava Vsetína: Natálie Štachová, Petra Evjáková, Nikola Kostková, Martina Žůrková, Zuzana Bačůvková, Michaela Klimešová, Jana Mikulajová, Lucie Pruknerová, Lucie Macková, Adéla Krchňáková. Trenér: Jiří Žůrek.