VK AUSTIN – Nový Jičín 3:2 (-12, -12, 20, 22, 11), 0:3 (-15, -21, -23)

Sestava Vsetína: Tereza Barošová, Petra Evjáková, Dagmar Jasná, Anna Kabeláčová, Michaela Klimešová, Nikola Kostková, Adéla Krchňáková, Jana Mikulajová, Natálie Štachová, Martina Žůrková, Daniela Adamcová, Veronika Juřicová. Trenér: Jiří Žůrek.

Už při ranní rozcvičce bylo znát, že Nový Jičín disponuje velmi kvalitním kádrem, který od uplynulé sezony, kdy byl tento tým na druhé příčce, doznal dalšího posílení. Není divu, že Vsetín do utkání nastoupil poměrně zaraženě, což se projevilo i na jeho hře. Soupeřky se tak postupně dostaly do velkého vedení a vyhrály první sadu 25:12. Trenér Žůrek poté poprvé sáhnul do sestavy, což přineslo oživení hry Vsetína a zlepšený výkon, Ani to ale nestačilo na srovnání stavu.

Ve třetí sadě tak došlo k další změně v sestavě Austinu, který měl hlavně na smečařském postu nízkou úspěšnost. Krchňáková se vrátila na pozici univerzálky, na smeč se posunula blokařka Mikulajová a na blok nastoupila mladá Kabeláčová. Tento tah se ukázal jako správný. Vsetín následující dvě sady po vynikajícím výkonu vyhrál, a tak se šlo do tie-breaku. V něm se ujal Nový Jičín vedení 3:1 a v půli setu vedl ještě 8:7. V euforii hrající Austin pak ale čtyřmi body v řadě stav otočil a vítězství si už nenechal vzít. Vyhrál 15:11 a celkově 3:2.

Do odvety nastoupila vítězná sestava Vsetína, naopak Nový Jičín tu svou pozměnil. Na výkonu Vsetína se projevila únava po vypjatém prvním utkání, takže Jičín šel v první sadě do vedení a nakonec ji i vyhrál. Austin pak přistoupil k výměně nahrávačky, kdy Evjákovou vystřídala mladá Štachová. Její nástup přinesl změnu rytmu hry a výkon domácích šel nahoru. Ve středních fázích dalších dvou setů dokonce Vsetín vždy vedl, ale ve vyrovnaných koncovkách se nakonec radoval zkušenější Jičín, a zvítězil celkově 3:0.

„Jičín je velmi silný soupeř a herní kvalita jednotlivých hráček byla na jeho straně. Náš tým však v obou utkáních podal bojovný výkon. Hlavně v prvním zápasu to za stavu 0:2 vypadalo na pěkný výprask. Změny v sestavě naštěstí přinesly oživení hry. Skvělý výkon podala především Anna Kabeláčová, která byla na útoku takřka stoprocentní a také si připsala několik skvělých bloků včetně toho posledního vítězného. Pochvala ale patří celému týmu, a to nejen za první, ale i druhé utkání. To sice skončilo 0:3, ale rozhodně nebylo z naší strany odevzdané. Za odevzdaný výkon se rozhodně nemusíme stydět a myslím, že i diváci si to pořádně užili,“ řekl vsetínský trenér Jiří Žůrek.