V Letovicích nejprve Valaši vyhráli 3:0 a poté v obrovském dramatu 3:2 v tie – breaku. V dalším dvojkole se představí volejbalisté Hošťálkové na domácí palubovce. Nadcházející sobotu přivítají regionálního rivala Holešov. První utkání začíná v 10 hodin.

Oproti uplynulé sezoně se kádr Hošťálkové příliš nezměnil. Jedinou novou tváří je Petr Fojtů, jenž přišel ze Vsetína. Začátek sezony se týmu vyvedl skvěle. V prvním zápase v Letovicích neztratili ani set. „Úvodní zápas jsme odehráli převážně v základní sestavě a neměli jsme výraznějších problémů. Jen jeden set byl celkem vyrovnaný, když jsme jej vyhráli 25:21. V dalších už to bylo jasnější,“ uvedl k prvnímu souboji sezony jeden z hráčů Hošťálkové Pavel Tomeček.

Druhý zápas už byl o něčem jiném, přesto se z vítězství opět radovali hosté. „bylo to o poznání vyrovnanější. V zápase jsme vedli 1:0 a 2:1 na sety, ale domácí nás pokaždé stáhli. Rozhodnout se muselo v tie – breaku páté sady, který jsme vyhráli až po obrovském boji 24:22. Asi dva mečboy měli i domácí, ale více jsme jich měli my a nakonec jsme i jeden proměnili,“ poznamenal Tomeček ke druhé výhře v nové sezoně.

Výsledky: Letovice – Hošťálková 0:3 a 2:3. Sestava Hošťálkové: Šabršula, Dressler, Katrušák, Tomeček, Mrlina, D. Gálik, Březina, Šimek, Fojtů. Další výsledky 1. a 2. kola: Bučovice – Drásov 3:1 a 3:1, Střelice – Palkovice 1:3 a 1:3, Olomouc – Hlučín 3:1 a 3:2, Holubice – Holešov 3:1 a 1:3.