V dalším dvojkole druhé ligy se Valaši představí na domácí palubovce. Již tuto sobotu přivítají Poštornou, první zápas začíná tradičně v 10 hodin.
První vzájemný dvojzápas, který se hrál na samém začátku sezony na Valašsku, skončil také remízou. Nyní se pořadí vyhraných zápasů prohodilo. Hošťálková byla úspěšnější v úvodním duelu.

Valaši na palubovce soupeře urvali nejtěsnějším rozdílem první duel

„Hrálo se velmi vyrovnaně a každý set se rozhodoval až v koncovce. V rozhodujícím zkráceném setu jsme si od začátku vytvořili mírný náskok a dovedli jej do vítězného konce,“ uvedl jeden z hráčů Hošťálkové Pavel Tomeček k prvnímu duelu, který hosté vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem v pátém setu 15:13.

V odvetě se již lépe dařilo domácím. „Nastoupili velmi dobře a první dva sety byli jasně lepší. Ve třetím se nám díky dobrému servisu podařilo snížit, ale ve čtvrtém se opět soupeř zvedl a dovedl zápas k vítězství,“ doplnil Tomeček.

Výsledky:
Mor. Budějovice – Hošťálková 2:3 (-26,18,24,-20,-13) a 3:1 (15,11,-21,19).
Sestava Hošťálkové: Dresler, Tomeček, Chovanec, Šabršula, Mrlina, D. Gálik, Kajš, Katrušák.
Další výsledky 19. a 20. kola: Hlučín – Hrotovice 2:3 a 3:0, Poštorná – Drásov 3:2 a 1:3, Letovice – Brno 3:1 a 0:3, Holešov – Bučovice 3:1 a 0:3.