Finále jsme vyhráli 3:1, což je pro mě zatím jeden z největších úspěchů mojí volejbalové kariéry," vrací se Jan Krba k trofeji, kterou získal v první polovině své volejbalové sezony, kterou odehrál ve Švýcarsku.

„Ze začátku sezony jsem se potýkal s lehkými zdravotními problémy (smečařské rameno), i přesto jsem doteď odehrál všechny zápasy. Volno jsem dostal pouze proti posledním týmům v lize. Ambice týmu byly ty nejvyšší, a to vyhrát vše co se dá. Sezona ve Švýcarsku byla opravdu bohatá, neboť jsme si zahráli všechny 3 možné finále (Super poháru, poháru a ligy). Bohužel pouze jednou jsme vyšli vítězně. I tak ale musím říct, že jsem si všechny finále opravdu užil. Všech 6 (1x pohár, 5x liga) finálových zápasů bylo vysíláno v televizi," pochvaluje si Jan Krba vydařený průběh švýcarské sezony.
Jan Krba si zahrál také evropský pohár. „Mimo to jsme se ještě zúčastnili poháru CEV (Konfederačního poháru) společně s 31 týmy z celé Evropy. V prvním kole jsme porazili Nizozemské mistry vicemistry Landstete Zwolle, čímž jsme postoupili mezi 16 týmů. Pro mě byl tento pohár velkým magnetem už při hledání klubu. Hrozně si užívám mezinárodní zápasy, které jsem odehrál docela slušně (6. místo v celkovém hodnocení nejvíce bodujících hráčů celé soutěže). V dalším kole narazíme 2. 11. 2015 na rumunské Volei Municipal ZALAU, které vyřadilo po zlatém setu Galatasaray Istanbul," vrací se Krba k pouti volejbalovou Evropou.

Finále domácího poháru se odehrálo před plnou halou ve Fribourgu, kde přišlo téměř 3000 diváků – většina z Lausanne. Krbův tým prohrál 3:1 proti Näfels. „Byl jsem vyhlášen jako nejlepší hráč finále z Lausanne," chválí se oprávněně Jan Krba.

„Během play - off jsem měl opět problémy s ramenem, neboť jsme hráli dvakrát týdně a rameno bylo přetížené ze zápasového a tréninkového vytížení. (Na dva zápasy mě přijeli povzbudit Taťka Jan Krba, bratranec Martin Maděra a kamarád Marek Petrovič.) Musel jsem lehce omezit posilovnu. I přesto všechno se mi povedlo připravit na finálové zápasy. Během finálových zápasů jsem patřil k tahounům týmu, ovšem na vítězství v lize to nestačilo. Prohráli jsme v rozhodujícím 5. zápase (série hraná na 3 vítězné) v 5. setu 15:11. Zklamání bylo velké, ale myslím si, že tým Amriswill byl o něco lépe připraven a měli i více štěstíčka," uznal Jan Krba sportovně kvality soupeře.

Sezona byla pro něho jako na houpačce, neboť měl v průběhu sezony lehké zdravotní problémy. „I tak jsem ovšem musel hrát (často za pomocí prášků). A mnoho skvělých zápasů, kdy si myslím, že jsem táhl náš tým k vítězství. (Celkově 2. nejvíce bodující hráč švýcarské ligy), což, mi dodávalo energii dále bojovat. Byly to pro mě první finále v mém životě a já si je opravdu užíval. Hrál jsem s čistou hlavou a i přes lehké zdravotní problémy jsem mohl podat solidní výkon.

Jsem rád, že jsem si mohl zahrát ve Švýcarské lize, a že jsem mohl ochutnat finálové zápasy této ligy ale díky lehkým zdravotním problémům a života bez přítelkyně, rodiny a přátel jsem se rozhodl pro krátkou pauzu. Chci si letos dát rameno dohromady a třeba příští rok si ještě někde v zahraničí," říká k plánované pauze ve volejbalové kariéře Jan Krba.

„Chtěl bych poděkovat celé mé rodině za velkou podporu a energii, kterou mi dodávali po celou dobu, co jsem hrál volejbal. To díky nim jsem mohl dělat tento krásny sport a zahrát si na Evropské úrovni.

Švýcarsko je to hodně multikulturní země. Všechno má svůj řád. Služby jsou na vysoké úrovni, stejně jako životní styl a platy. Nádherná příroda, kam se člověk podívá!," dodává na závěr úspěšný valašský volejbalista Jan Krba.