Na domácí palubovce porazili v 5. i 6. kole třetí nejvyšší soutěže v zemi Hrotovice 3:1 a 3:0. V dalším dvojkole soutěže se představí Valaši už dnes na palubovce Drásova.

Díky dvěma povedeným domácím zápasům přeskočili volejbalisté Hošťálkové právě svého soupeře v tabulce a srovnali tak bilanci v novém ročníku na 3 vítězství a tři porážky. Po obě utkání byli domácí volejbalisté lepší a mířili za plným bodovým ziskem.

Mírné komplikace v cestě za čtyřmi body nastaly jen v prvním ze zápasů. „V úvodním duelu nám trochu trvalo, než jsme se dostali do herního tempa, a proto jsme prohráli úvodní set.

Další už byly plně v naší režii a jednoznačně jsme soupeře přehráli,“ vrátil se k prvnímu vítěznému souboji Pavel Tomeček, jeden z hráčů Hošťálkové. V odvetě už soupeř neuhrál v Hošťálkové ani sadu.

„Do druhého zápasu nastoupil soupeř s tím, že nemá co ztratit. Všechny tři sety byly sice více vyrovnané, ale v koncovkách se ukázala naše zkušenost a po zásluze jsme vyhráli bez ztráty setu,“ dodal spokojeně Tomeček.

Výsledky: Hošťálková - Hrotovice 3:1 (-14,16,19,20) a 3:0 ((21,25,22)
Sestava Hošťálkové: Dresler, Tomeček, Kajš, Šimek, Katrušák, D. Gálik, Šabršula, Mrlina, Gajdoš.
Další výsledky 5. a 6. kola: Drásov - Hlučín 3:2 a 3:0, Brno -Poštorná 1:3 a 0:3, Holešov - Moravské Budějovice 3:0 a 3:1, Bučovice - Letovice 3:0 a 3:1.

1. Poštovná 6 5 1 15:4 11
2. Bučovice 6 5 1 16:5 11
3. Drásov 6 5 1 15:5 11
4. Holešov 6 4 2 13:9 10
5. Brno 6 4 2 13:11 10
6. Hošťálková 6 3 3 11:10 9
7. Hrotovice 6 2 4 7:15 8
8. Hlučín 6 1 5 8:16 7