Dodal, že předpověď slibuje na víkend slunečné počasí s teplotami těsně kolem nuly.

„Tedy skutečně skvělé podmínky, které by si lyžaři určitě neměli nechat ujít," zval Lubomír Sušila.

V sobotu bude připraveno také večerní lyžování – na sjezdovce Horal od půl sedmé do půl deváté a na hlavní sjezdovce Razula až do 21 hodin. Pro lyžaře, kteří nechtějí přijít o stěžejní okamžiky zimní olympiády v Soči, je navíc připraven projektor s plátnem v Gril srubu Razula.

V neděli 16. února se mohou děti zapojit do závodu O pohár nejrychlejšího tygra na sjezdovce Horal. Začíná ve třináct hodin, dětí závodí ve třech věkových kategoriích a mohou vyhrát skipasy, volné vstupenky do termálních bazénů a další ceny.

Běžkaři si ale ještě stále musí na svou příležitost počkat.

„Přestože napadl čerstvý sníh, ještě stále výška pokrývky neumožňuje úpravu stop pro kvalitní běžecké lyžování. Potřebovali bychom ještě alespoň deset centimetrů," uvedl Miroslav Koňařík, starosta obce Velké Karlovice, která se stará o údržbu běžkařských tras v údolí.

Připravení na lyžaře jsou také na Kohútce v Novém Hrozenkově.

„Připadlo asi patnáct centimetrů sněhu, spustíme další sjezdovky, v provozu budou už téměř všechny ve středisku. Těšíme se na ideální víkend, vždyť lidé si zatím pořádně ještě nezalyžovali," řekl zástupce ski areálu Kohútka v Javorníkách Miroslav Maczko.

Ve Skiareálu Karolinka musejí lyžaři v sobotu počítat s výrazným omezením. Od půl deváté do čtyř hodin se tady koná oblastní závod žactva v obřím slalomu.

„Jelikož není v provozu objízdná trasa, otevřena bude pouze asi třetina šířky sjezdovky. Na večerní lyžování a v neděli již bude v provozu sjezdovka celá," informovali provozovatelé.

Dobré podmínky hlásí také ze Ski areálu Sachova studánka v Horní Bečvě. Na sjezdovce je aktuálně od čtyřiceti do sedmdesáti centimetrů sněhu. Na Pustevnách jsou v provozu oba vleky na Velké sjezdovce, vlek Pod Šumnou a dětský provazový vlek. Pro běžkaře byla strojově upravená Standardní běžecká trať, částečně trasa na chatu Mír a částečně také okruh kolem Zmrzlého. Zpestřením soboty bude od 12 hodin na louce u rozhledny Cyrilka soutěž v bobování o ceny.