Kde hledat příčiny předposledního místa? 

Je to fotbal a ten prý nemá logiku, řečeno slovy internacionála Tomáše Pospíchala. Podzim nás zastihl v rozpoložení, kdy oprávněně vzhledem k výsledkům okupujeme spodek tabulky. Osobně si myslím, resp. jsem přesvědčen, že kvality hráčů nastupujících k jednotlivým utkáním sahají daleko výše, než na samé dno krajské tabulky.

Neukázal podzim, že VKK mají příliš úzký kádr? 

Úzký kádr je naším problémem již dlouhodobě, může za to jednak naše snaha, hrát v co největší míře s místními a samozřejmě se na nás podepsala i vlna zranění, kdy nastupují hráči s nedoléčenými problémy a šance na zhoršení zranění se násobí.

V čem pozvedl tým trenér Vyškovský a bude pokračovat i na jaře? 

Aleš Vyškovský vnesl do týmu nový impuls, je to zdatný trenér, který dále buduje své odborné trenérské znalosti a schopnosti. Jsme za jeho vstup do naší organizace rádi a o jeho dalším pokračování u nás budeme teprve jednat. Já osobně bych jej na lavičce rád viděl i na jaře.

V jakém světle se ukázali mladíci Jakeš a Ohryzek? 

Honza Jakeš se stal stabilním hráčem A - mužstva. Je to velice zdatný fotbalista, s výbornou individuální technikou. Potřebuje ovšem zesílit v osobních soubojích a více se prosazovat v kombinaci celého středu s konečnou tvrdou střelou na bránu. Pobyt vedle takových matadorů, jako je Pepa Mikula a Luboš Němec mu ale jde očividně k duhu.
Tomáš Ohryzek je momentálně platným hráčem B-mužstva, resp. sdruženého mužstva a dle trenéra Martina Šimáka je oporou týmu. Jeho čas určitě přijde, je velmi mladý.

Oceňujete výpomoc Martina Sváčka v brance?   

Martin Sváček je naší hrající legendou. Jeho přehled a brankářské schopnosti vždy rádi uvítáme a v současnosti nás zachránil od obrovské bryndy, kde se nám zranil Tomáš Bil a najednou ze dne na den jsme se ocitli bez brankáře. Moc mu za tuto výpomoc jménem organizace děkuji.

Je v silách týmu zachránit krajský přebor a neuvažujete o bližší spolupráci s rezervním týmem? 

Jestli je v silách se zachránit? Asi těžko můžete očekávat jinou odpověď, než tu, že samozřejmě. Máme ovšem letos těžký los, na jaře hrajeme se soupeři bojujícími o záchranu na jejich hřištích a ty naopak z horní poloviny tabulky přivítáme doma. Ale vracím se na začátek, o kvalitě kádru jsem přesvědčen, nicméně jeho úzký kádr musíme přes zimu řešit. Máme sice zdatné dorostence a starší žáky, kteří okupuji ty nejhornější příčky krajských soutěží, ale jejich čas teprve přijde. 

Současně využiji této příležitosti, abych touto cestou poděkoval trenérům obou mužstev mladších přípravek - Víťovi Surému a Ivu Davídkovi, trenérům starší přípravky Jirkovi Frydlovi a Sváťovi Vráželovi, trenérům mladších a starších žáků Jiřímu Gajdošovi a Láďovi Koňaříkovi, trenérům dorostu Mirkovi Kovářovi a Pepovi Gaškovi a trenérům dospělých Aleši Vyškovskému, Petrovi Ondřejkovi, Martinu Šimákovi a Markovi Měkynovi za jejich snahu o to, aby fotbal na Horním Vsacku resp. na jeho nejhornějším konci byl stále populárním sportem a bavil diváky.