Jedním z borců, kteří byli výsledkem semifinálové série mezi Duklou a Karvinou překvapeni, je i zuberský střelec Robert Plšek (na snímku). „Určitě jsem takový výsledek série nečekal. A také většina kluků v kabině spíše tipovala, že bude ve finále Dukla. Karviné se po celou sezonu zrovna moc nedařilo a Dukla vypadala na začátku semifinále hodně odhodlaně,“ přiznal 25letý Plšek. Podle něj se rozhodlo ve třetím zápase, ve kterém Karviná v Praze vyhrála. „Ten zápas venku se Karviná skvěle vzepřela a dokázala tam vyhrát. Pak už to doma ubojovala. Ukázala, že má stále i po četných odchodech velkou sílu hlad po úspěších,“ uznal kvality finálového protivníka zuberský hráč.

Bezmála dvoumetrová spojka je v Zubří druhou sezonu po svém návratu právě z Karviné, kde v roce 2007 vybojovala s Baníkem titul. I přesto Plšek nebere finálovou sérii proti svému bývalému klubu nijak zvláštně. „Karviná je totiž sama o sobě je vždycky prestižní soupeř. Já to samozřejmě částečně beru jako zvláštní zápasy, ale tolik už to neprožívám. Nicméně se na finále hrozně těším,“ uvažuje nahlas Plšek, jenž začínal s házenou ve Zlíně.

Finálová bitva vypukne příští pátek. Gumárny jsou oproti loňskému roku podle papírových předpokladů mírným favoritem série. V jejich prospěch by mohlo hovořit i to, že začne sérii doma a případný pátý rozhodující zápas by se hrál na Valašsku. „Bude to nesmírně těžká série. A je pro nás jen dobře, že kdyby se hrál pátý zápas, bude to u nás. To je však ještě příliš daleko. Teď je třeba se co nejlépe připravit na start série, který bude velmi důležitý,“ dodal Plšek.