„Je to nádhera, splnili jsme cíl pro toto dvojutkání,“ zářil po utkání sice psychicky vyčerpaný, ale o to šťastnější kouč Zubří Michal Tonar. Při návratu domů přitom bylo v autobuse hodně veselo. „Kluci si oslavu zaslouží. Ale jen dnes. Po svátcích od úterý opět musíme nohama pevně na zem a začít tvrdě pracovat,“ má jasno trenér Robe. Sérii totiž čekají o víkendu další dva dva duely - tentokrát na Valašsku. „Nechci spekulovat co bude dál,“ pousmál se.

Na rozdíl od sobotního duelu vyšly v odvetě Zubří nástupy do obou poločasů. Snad i proto byli v prvním dějství více času ve vedení a po přestávce nedovolili vítězi základní části gólově výrazněji odskočit. Třebaže Baník vedl až o tři branky, byli v závěru blíže výhře Zubřané, ale duel nakonec skončil v řádné hrací době nerozhodně.

„Drama do poslední vteřiny. Zápas se mohl překulit na obě strany. Zvýšená bojovnost a koncentrace celého týmu se vyplatila. Odhodlání bylo znát na každém,“ cítil Tonar. „Zatímco v sobotu byl výsledek pro nás krutý, nyní jsme dokázali vzdorovat a hrát vyrovnanou partii celou dobu, navíc jsme měli v koncovce chladnou hlavu,“ potěšilo kouče Robe.

Za nerozhodného stavu následoval rozstřel ze značky pro sedmimetrový hod, ve kterém také Valaši tápali a byli v manku dokonce dvou branek, ovšem výborný Malina dokázal manko smazat. V nervydrásající „náhlé smrti“ neudržel nervy na uzdě karvinský Solák, naopak hrdina víkendu, kanonýr Lukáš Mořkovský, se nemýlil a rozhodl o výhře svých barev!

„Už na konci řádné hrací doby jsme byli lepším týmem, ale nedokázali jsme Karviné odskočit. Líbilo se mi, jak tým začal psychicky fungovat. Přestože si sáhl na dno, ve velké loterii prokázal svou sílu. Také se ukázalo, jak se vyplatilo nasadit do hry hned tři gólmany, to jim zamotalo hlavu,“ vycítil Tonar.

V současné chvíli jsou na hrušce házenkáři Zubří, kteří navíc dokázali první velký vzdor statistikám posledních let, kdy v deseti sériích prohráli 30 zápasů a vyhráli jediné. A nyní druhé. V důležitou chvíli!

„Nabízí se, že bychom měli být favority nyní my, ale opak je pravdou! Musíme zůstat nohama pevně na zemi - Karviná má zkušenější tým, s několika reprezentanty. My je máme také, ale převážně juniorské. Vítěz základní části má pořád papírově navrch. Škoda, že nám nyní nemohou pomoci naši fanoušci. S nimi bychom to měli snazší,“ pokrčil rameny trenér Zubří Michal Tonar.

Sobota: KARVINÁ – ZUBŘÍ 37:30 (19:13)

Nejvíce branek: Patzel 11/2, Užek, Solák 6, Urbanski 5, Mlotek 4. - Mořkovský 13/6, Havran 5. Rozhodčí: Marek Bareš a Jakub Uhlíř. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6. Vyloučení: 6:2. Bez diváků.

Neděle: KARVINÁ – ZUBŘÍ 29:30 po s. h. (13:12, 25:25)

Stav série 1:1

Nejvíce branek: Patzel 7/2, Skalický 6/2, Gromyko 5, Mlotek 4 – Šustáček 7/2, Mořkovský 5/5, Havran 5/1, Jurka 4, Mičkal 4/1, Hybner 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 3/1 – 4/4. Vyloučení: 1:4. Bez diváků.

DALŠÍ VÝSLEDKY čtvrtfinále play-off: Plzeň – Kopřivnice 29:22 (13:13) a 32:24 (17:11), stav série 2:0. Dukla Praha – Jičín 37:25 (17:16) a

Lovosice – Frýdek-Místek 36:20 (20:13)