,,Utkání na uskuteční v rámci 4. ročníku židenického projektu ,,Návraty domů“. Podobné zápasy se v minulých letech konaly v Uherském Brodě, Přerově a Znojmě. A právě v Uherském Brodě, kde se v listopadu v roce 2019 Židenice utkaly s celkem FbŠ Bohemians přišla historicky nejvyšší návštěva na podobný duel. Tenkrát si do hlediště našlo cestu 648 diváků,“ prozradila útočnice Židenic Barbora Sedláčková.

Zajímavý souboj ve Vsetíně pořádají díky Evě Urbáškové, která v tamním klubu začínala svoji florbalovou kariéru.  Za celek Židenic ale ještě nastoupí i uherskobrodské odchovankyně Barbora Sedláčková, Kamila Pravcová a Martina Indrová.

,,Liberci se zatím v elitní české soutěži nedaří. Této skutečnosti bychom měly využít a zápas chceme vyhrát. Naším přáním také je, aby na utkání s posledním kolektivem tabulky přišlo co nejvíc diváků, protože Ti na Valašsku dokážou vytvořit skvělou sportovní atmosféru,“ těší se na zajímavou florbalovou partii Barbora Sedláčková.  

Sobotní duel navíc oživí 16 let staré vzpomínky na sezonu 2002 – 2003, kdy tehdejší klub TJ MEZ Vsetín bojoval v nejvyšší ženské florbalové soutěži.