Nejlepší tým dosáhl v Brumově v závodu složeném z 500 metrů plavání, 22 kilometrů cyklistiky a 8 kilometrů běhu, výsledného času 1:15:46. Na stříbrné pozici skončili se ztrátou 3 minut a 39 sekund reprezentanti společného týmu Zvonek Sport Valašské Klobouky § Valachbajk Team (Barbora Bačová, Petr Holzner, Ondřej Minařík), třetí místo vybojovala v čase 1:22:04 Hopa Slavičín (Anton Bonko, Michal Mana, Michal Vaculík)

Trimity Sport Academy dovedli k zisku zlaté příčky Martin Kadlec, který úvodních 500 metrů zaplaval za 6:05, Dalibor Hudeček ujel 22 kilometrů cyklistiky za 41:48 a Martin Čmelík uběhl 8 kilometrů v čase 27:43.

Vítězové měli o motivaci postarané. Na Valašku chtěli obhájit loňské týmové prvenství.

,,Formu jsme ladili při proběhnutí po trase. Já pak ještě na maturitním večírku v pátek večer před závodem. Proto jsem chtěl běžecký úsek hlavně přežít,“ přiznal s úsměvem finišman nejlepšího družstva na Valašsku Martin Čmelík.

Valašskomeziříčtí Bobři novou sezonu druhé ligy zahájí v sobotu 18. září.
Los II. ligy: Bobři v říjnu přivítají "B" Komety. Sezonu zahájí venku

,,Martin Kadlec při plavání i Dalibor Hudeček na kole však podali skvělé výkony a díky nim jsem do závěrečného běhu vybíhal s velkým náskokem. Na trati jsem se vypořádal i s velkým horkem, proto jsem měl první příčku pod kontrolou,“ potěšil povedený výsledek Čmelíka.

A jak nejlepší tým triumf oslavil?

,,Všichni společně jsme si hned na stupních vítězů připili nealko šampaňským. A já po závodě zaslouženým odpočinkem po maturitních oslavách,“ prozradil ještě spokojený vytrvalec z Leskovce Martin Čmelík.

Závod si užíval také Dalibor Hudeček.

,,Skvěle zaplaval Martin Kadlec, který po prvním úseku pro naši štafetu zajistil na první příčce čtyřiatřicetisekundový náskok. A to byl i pro mě jeden z klíčových momentů celého závodu,“ tvrdí Hudeček.

Zdroj: Youtube
 

Ten si na cyklistickou část věřil. Zejména, když se zpočátku jelo po asfaltu. A ani druhá polovina v terénu mu nedělala problémy.

,,Pestrou trať s dvěma většími kopci a dvěma nepříjemnými sjezdy jsem znal, ale nevěděl jsem, co můžu čekat od ostatních soupeřů. A protože jsem neměl přehled, jak jsou za mnou daleko, tak jsem jel pořád naplno,“ uvedl biker z Hulína.

Hudeček do druhého depa přijel na čele s náskokem 3 minut a 18 sekund před Petrem Holznerem.

,,Ani jsem nepředpokládal, že náš náskok na první pozici tak výrazně navýším. Proto jsem si po předávce Martinovi Čmelíkovi už byl jistý, že štafetu vyhrajeme,“ užíval si Dalibor Hudeček pobyt na Valašsku, který si byl po závodě zaplavat a za dobrý výkon se odměnil i chutnou pizzou.

Talentovaný fotbalový záložník Adam Fojtík (v modrém vpravo) už ve svých 17 letech druhým rokem hraje za muže v Brankách.
Defenzivní mladík Adam Fojtík už řádí mezi muži v dresu Branek

V Brumově hodnotili také soutěž jednotlivců.

V zajímavém závodu mužů obhájil první místo z roku 2020 Robert Kocián (Titan Trilife Zlín, 1:30:00), před René Slánským (Orel Valašské Klobouky, 1:36:43), bronzový byl domácí Pavel Chuchma (1:39:36). Závod žen vyhrála Zdeňka Bednářová z brumovského klubu Kolo-běžky (1:47:22).

Letošního ročníku Valašského triatlonu družstev se zúčastnilo 11 tříčlenných týmů, v jednotlivcích pak 11 mužů a 2 ženy.

V jednotlivých disciplínách dosáhli na nejrychlejší časy v plavání Martin Kadlec (Trimity Sport Academy, 6:05) a Tereza Šenkeříková (Běhatlon V.K.) 6.56, v cyklistice Dalibor Hudeček (Trimity Sport Academy, 41:48) a Zdeňka Bednářová (Kolo-běžky, 1:03:42), v běhu Martin Čmelík (Trimity Sport Academy, 27:43) a Jana Žaludková (Cyklogat I., 1:20:02).