Od desíti hodin dopoledne se na čtyřech stolech proti sobě utkávala čtyřicítka mladých sportovců ve věku do patnácti let. „Turnaje se účastním letos už popáté. Největší změna oproti minulému roku je v počtu lidí. Dnes je jich tady opravdu hodně,“ porovnal předchozí ročníky dvanáctiletý Ondřej Babica z Valašské Polanky.

Množství konkurence mu dělá trochu starosti. „Loni jsem skončil na čtvrtém místě. Nevím, jestli ho s tolika lidmi zvládnu obhájit,“ řekl Babica.

Na turnaj dorazil spolu se svým starším bratrem. Ten je na turnaji teprve potřetí. „Mám za sebou zatím první zápas. Bohužel se mi moc nepovedl. Prohrál jsem. Ale snad se ještě zadaří. Vyhrát bude složité, ale budu se snažit,“ uvedl čtrnáctiletý Jiří Babica.

Organizátoři si letošní účast velice pochvalovali. „Předchozí ročníky tu bylo tak šest až jedenáct dětí. Letos zde máme pětatřicet chlapců a pět dívek,“ radoval se organizátor Stanislav Macháč.

Ve dvě hodiny odpoledne ke stolům nastoupili soutěžící starší patnácti let.

Pingpongový turnaj se hrál na dva vítězné sety. Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích. Chlapci dívky, muži a ženy. „První tři vítězové z každé kategorie získají pohár. Muži soutěží ještě navíc o putovní pohár. Ten však mohou získat až po pěti vyhraných turnajích za sebou. Zatím k němu nikdo blízko nemá,“ prozradil Macháč.