Komínek ve Frýdlantských zimních smečích ve vyřazovacích zápasech postupně porazil ve čtvrtfinále Slováka Mariana Babinského (Nižné Ružbachy) 6:3, v semifinále hladce překonal zlínského Dušana Machalu 6:1 a ve finále si poradil s Miroslavem Petruželou z Daskabátu u Olomouce 6:2.

,,Duel s Babinským jsem měl od začátku pod kontrolou. V utkání se slovenským soupeřem jsem byl ve výměnách jistější. Dařilo se mi i v partii s fyzicky zdatným Machalou. S Dušanem hráváme na antuce vyrovnané zápasy. Na tvrdém povrchu ve frýdlantské hale se mi ho však dařilo rozběhat. Díky pestré hře jsem pak získával důležité body,“ prozradil Martin Komínek.

Tenista z Valašska byl úspěšný i ve střetnutí o první příčku.

,,Ve finálovém souboji bylo klíčové, že jsem v prvním gamu po několika shodách prolomil Petruželovo podání. Brejk jsem pak hned při svém následujícím podání, přestože jsem v tomto gamu prohrával 0:30, potvrdil. Potom už jsem zápas dovedl do vítězného konce,“ potěšil Martin Komínka triumf ve Frýdlantských zimních smečích.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí se hrál také turnaj Jašek Cup. Ten vyhrál Libor Zapletal ze Lhoty u Zlína, který ve finálovém souboji pokořil Luboslava Turzu z Ilavy 6:2. V tomto turnaji se dařilo také dalším tenisovým matadorům ze Zlínského kraje. Jan Nahodil v hlavní soutěži postoupil do semifinále. V turnaji útěchy v Jašek Cupu (o 5. místo) zdolal ve finále Petr Polák ze Zlína luhačovického Karla Křena 6:1.

Letošní Frýdlantské zimní smeče se hrály na rychlém povrchu na čtyřech kurtech v zrekonstruované tenisové hale ve Frýdlantu nad Ostravicí. Na severu Moravy o body do Senior´s Tour 2022 bojovalo celkem 22 tenistů.