Reprezentant Valašských Klobouk v podniku zařazeném do české série Senior’s Tour 2022, na antuce ve Frýdlantu nad Ostravicí, porazil Libora Zapletala (Lhotka u Zlína) 6:3, Slováka Cyrila Krajčíra z Moravského Svätého Jána 7:5, domácího Jaromíra Tomise 6:1, Tomáše Kučeru ze Sazovic 6:3 a prohrál s Milanem Bílkem (Mohelnice) 6:7.

,,Turnaj ve Frýdlantu nad Ostravicí jsem chtěl hlavně dohrát. V posledních dnech jsem měl totiž problémy se stehenním svalem, což mě omezovalo v tréninku,“ přiznal Jan Nahodil.

Na severu Moravy nakonec triumfoval.

,,V nejdůležitějším duelu se Zapletalem, který mě v posledních třech vzájemných zápasech třikrát porazil, jsem nemohl hrát dlouhé výměny. Ovšem vyšla mi v něm sázka na risk. Svoji hru jsem totiž postavil na útočném pojetí. Výměny jsem se snažil hrát ven z kurtu,“ pochvaloval si dobře zvolenou taktiku Nahodil.

Tenista z Valašských Klobouk měl ostatní duely, až na souboj s Milanem Bílkem, pod kontrolou.

,,Porážka s Bílkem ale moje první místo neohrozila. Zapletala jsem stejně musel porazit,“ vysvětloval Jan Nahodil.

Na severu Moravy se dařilo také Josefovi Hnaníčkovi. Matador ze Štítné nad Vláří vyhrál Soutěž Open. Tenista z Valašska pod Beskydami ovládl všechny zápasy. Zdolal Pavla Remiáše z Ostravy 6:3, Luboše Sojku (Poličná) 6:2, porazil Zdeňka Strohalma z Grygova 6:3, poradil si s Janem Neubauerem (Dub nad Moravou) 6:2 a překonal Rostislava Gažáka (Kunčičky u Bašky) 6:2.

Hnaníčkovi se turnaj povedl.

,,Díky nevlídnému počasí se ho ale zúčastnilo málo hráčů. Proto v něm hrály kategorie Medium a Open společně,“ informoval Josef Hnaníček.

Matador ze Štítné nad Vláří byl v tomto klání favoritem a tuto roli také potvrdil.

,,Turnaj měl velký náboj a velmi jsem si ho užíval,“ prozradil.

Na cestě za prvenstvím ani jednou nezaváhal.

,,Nejtěžší zápas jsem odehrál s Pavlem Remiášem, kterého turnaj rovněž zastihl ve skvělé formě. Na tenistu z Ostravy ale platila pestrá hra a problému mu dělalo i rotované podání,“ upozornil spokojený Josef Hnaníček.