Pavel Valoušek se spolujezdcem Zdeňkem Hrůzou jedoucí na voze Škoda Fabia WRC se do vedení v soutěži dostali poprvé po šesté rychlostní zkoušce, kdy předstihli dosavadního lídra Václava Pecha jedoucího na voze Mini John Cooper Works S2000. Ve zbývajícím dvou zkouškách si své drobné vedení udrželi, dokonce sedmou i osmou zkoušku vyhráli. V cíli pak měli na druhého Pecha náskok 6,4 vteřiny, třetí skončil Odložilík, jenž ztratil na vítěze 8,8 vteřin. Valoušek s Hrůzou ve Vsetíně z osmi rychlostních zkoušek vyhráli čtyři, tři se staly kořistí Václava Pecha a jednu vyhrál Polák Grzyb.

Na konci se tak mohl Pavel Valoušek radovat nejen z vítězství ve vsetínském sprintu, ale také v celkovém hodnocení sprintového šampionátu. „Celý závod jsme se snažili jet si svoje tempo a hlavně neudělat zbytečnou chybu, která by všechno rozhodla. Podařilo se nám to a jsme moc spokojeni,“ řekl v cíli šťastný vítěz. Po loňském triumfu ve „velkém“ mistráku, který byl pro Valouška vůbec prvním v kariéře, přidal otrokovický jezdec na svoje konto další cenný skalp. V cíli tak mohly vypuknout velké oslavy. „Ve Vsetíně nám vyšla hlavně druhá polovina závodu. Jsme rádi, že jsme to takto zvládli. Chtěl moc poděkovat celému týmu za skvěle odvedenou práci,“ radoval se čerstvý mistr republiky ve sprintrally. Z osmi podniků šampionátu Valoušek vyhrál čtyři a jednou byl druhý. Dvakrát nedojel kvůli technice a jeden závod musel vynechat kvůli zranění z Barum rally.

Jediným, kdo ještě mohl reálně ohrozit Valouška a uzmout mu celkové prvenství v šampionátu, byl Roman Odložilík. Ten by však musel skončit před Valouškem, ale to se nestalo. Odložilík ve Vsetíně dojel nakonec na třetím místě a v celkovém hodnocení mu tedy patří stříbrná příčka. A s tím jezdec příliš spokojen nebyl. „Jsme hodně zklamaní. Chtěli jsme se ještě o titul poprat ze všech sil, ale nevyšlo nám to. Měli jsme skoro po celou dobu problémy s podvozkem, auto nám hodně uskakovalo a nedalo se to vyřešit při závodě,“ ohlédl se za posledním podnikem seriálu stříbrný pilot celkového pořadí Roman Odložilík.

Na bronz měli před vsetínským sprintem políčeno dva jezdci. Souboj mezi Jakešem a Sýkorou nakonec vyzněl pro domácího Jakeše. Mladíček jezdící se velezkušeným navigátorem Petrem Grossem skončil sedmý, o jedno místo před Sýkorou a to mu stačilo na celkový bronz.

Výsledky Partr Rally Vsetín, posledního 8. podniku MČR ve sprintrally: 1. Valoušek, Hrůza (Škoda Fabia WRC), 2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) – 6,4 vteřin, 3. Odložilík, Tureček (Subaru Imprezza WRC) – 8,8, 4. Tlusťák, Tomeček (Mitsubishi Lancer WRC) – 15,6, 5. Grzyb, Dachowski (Polsko, Peugeot 207 S2000) – 23,8, 6. Tarabus, Norek (Fiat Grande Punto S2000) – 46,9, 7. Jakeš, Gross (Mitsubishi Lancer EVO IX) – 1:02,3 minut, 8. Sýkora, Škardová (Mitsubishi Lancer Evo IX R4) – 1:38,7.

Konečné pořadí sprintového šampionátu 2011: 1. Valoušek 144 bodů, 2. Odložilík 129, 3. Jakeš 121, 4. Sýkora 111, 5. Tarabus 86.