Společně s promítáním filmu, které pak bude zhruba od 21. hodiny opakováno, se ve stejný den, tedy v pondělí 7. května, uskuteční také velká freestyle motocross (FMX) exhibice, a to na pořádně atraktivním místě – přímo na náměstí ve Valašském Meziříčí.

Valašsku se tak dostává velké pocty, že může film režiséra Martina Přívratského Tomorrow will be better spatřit ještě dříve, než bude jeho hlavní a „velká" premiéra v Praze v kině Světozor (ta bude až 10. května).

„Věříme, že to bude pro všechny příznivce motoristického sportu a hlavně pro fanoušky Libora Podmola velká a mimořádná událost," říká Jan Kulajta z firmy Bonver, která má jedno ze svých sídel i ve Valašském Meziříčí – Poličné a podporuje Libora Podmola dlouhodobě. Stála i za jeho největšími kariérními úspěchy včetně zisku titulu mistra světa v roce 2010.

Není to však jen partnerství nebo sponzorství. Je za tím mnohem více.

„Máme spolu určitě velmi nadstandardní vztahy," směje se Jan Kulajta, který se s Liborem Podmolem mladším kamarádí celý život. Stejně tak byli dobří kamarádi i jejich otcové. A to až do doby, kdy v roce 1997 Libor Podmol starší tragicky zahynul při autonehodě (od té doby se jezdí v Brankách u Valašského Meziříčí tradiční Memoriál Libora Podmola v enduru).

„Z toho, že jsme se znali, pak později vyplynula vznikla dlouhodobá podpora Liborových freestylových aktivit," vysvětluje Kulajta zákulisní záležitosti.

V momentě, kdy šlo při vzniku filmu takzvaně „finančně do tuhého", se dlouhodobý partner Libora Podmola neotočil k úspěšnému sportovci zády a výraznou měrou tak přispěl k realizaci odvážného projektu, který vyšel.

„Když za námi Libor přišel s myšlenkou o filmu, moc se nám to líbilo a řekli jsme si, že ho v tomto snažení podpoříme. Proto jsme teď moc rádi, že můžeme slavnostní projekci filmu zrealizovat tady u nás ve Valašském Meziříčí. Věříme, že se to bude líbit a bude to mít úspěch," říká Jan Kulajta.

Velká předpremiéra filmu Tomorrow will be better v kině Svět a s tím spojená velká párty ve všech prostorách kina, však nebude zdaleka to jediné, co se v pondělí 7. května bude ve Valmezu dít.

V areálu meziříčského kina bude probíhat už od 1. května až do premiéry filmu výstava fotografií Jiřího Bučka, která bude mapovat všechny ročníky Memoriálu Libora Podmola, který se jezdí na památku tragicky zesnulého otce hlavního protagonisty nového snímku Tomorrow will be better.

Ruku v ruce s premiérou filmu půjde také velká freestyle motokrosová skokanská show, která vypukne v 16.30 hodin na náměstí ve Valašském Meziříčí. A na ní se ukáží skutečně známá jména tohoto adrenalinového sportu – například Petr Kuchař, Petr Koreň, František Máca, Matěj Česák a samozřejmě nemůže chybět mistr světa z roku 2010 Libor Podmol.

„Bude to tady ve Valmezu velká premiéra a ještě navíc na atraktivním místě, jako je náměstí. Chtěli jsme to udělat hlavně pro valašské fanoušky motoristického sportu, kteří uvítají, že na takovou show nebudou muset cestovat do Ostravy nebo Prahy a ještě za to i platit. Show na náměstí ve Valašském Meziříčí bude zdarma pro všechny. Určitě se přijďte podívat, uvidíte skvělou a světovou show," pozývá za organizátory Jan Kulajta.