Dvojice jezdící v barvách továrního týmu Škoda Motosport neměla v pátek a v sobotu na Valašsku konkurenci a před v cíli druhou posádkou Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) měla komfortní náskok více než půlminuty. Třetí skončil obhájce loňského prvenství Pavel Valoušek s navigátorem Zdeňkem Hrůzou, který ztratil na stříbrného Krestu pouhou desetinku sekundy.

Jan Kopecký na Valašsku dominoval od samotného začátku. Z celkových deseti rychlostních zkoušek vyhrál hned osm, zbylé dvě se staly kořistí Valouška. „Valaška byla pro nás tentokrát pohodová. Jelo se nám od začátku do konce skutečně parádně. Každou erzetu jsme si užívali, v autě panovala dobrá atmosféra,“ pochvaloval si ideální průběh soutěže úřadující vicemistr Intercontinental Rally Challenge (IRC) Jan Kopecký. Ten si vypracoval solidní náskok už v pátečních čtyřech testech, po kterých vedl před Valouškem o šestnáct vteřin. Ve druhém dnu pak svůj náskok suverénním způsobem ještě navyšoval až na konečných 32 vteřin. „Musím velmi poděkovat celému týmu za skvělou práci. Neměli jsme vlastně po oba dny vůbec žádné technické problémy. Jen jsme trochu upravovali nastavení zadního diferenciálu, jinak vůbec nic. Jen jsme do auta nalévali benzín a měnili pneumatiky,“ smál se spokojený vítěz, jenž vyhrál Valašku vůbec poprvé v kariéře.

Ihned po triumfu na Valašce se už bude Kopecký soustředit na další úkoly, které má v rámci továrního týmu Škoda Motorsport. Pro Kopeckého totiž Bonver Valašská rally byla především nejlepší možná generálka před dalším podnikem Intercontinental Rally Challenge (IRC) na Kanárských ostrovech v polovině dubna. Kopecký je úřadující vicemistr IRC a právě tento šampionát je jeho i týmovou prioritou. „Teď po víkendu máme ještě nějaké testovací jízdy v Česku. Pak už následuje odlet na Kanárské ostrovy a klasický scénář. Tam nás čekají testy organizované pořadatelem, doladění auta a soutěž,“ předložil Kopecký svoje nejbližší plány.

O druhé místo se strhl ostrý souboj doslova o každý metr. Vítězně z něj nakonec vyšel Roman Kresta. „Honza Kopecký jede jinou ligu, na toho jsme neměli. Ale s Pavlem Valouškem to bylo velmi dramatické. Asi to budou velké souboje po celou sezonu. Myslím, že by to mohlo být na dalších závodech podobné a možná to bude pokaždé o desetinky nebo třeba o několik vteřin,“ uvedl v cíli stříbrný Roman Kresta. Na obhájce loňského prvenství Pavla Valouška zbylo „až“ třetí místo. „Jedeme poprvé s novým autem. Snažíme se prostě jet co nejrychleji a sžít se s vozem. Z toho pohledu můžeme být spokojeni,“ hodnotil první díl „velkého“ mistráku Pavel Valoušek.

Konečné výsledky Bonver Valašské rally: 1. Kopecký, Starý (Škoda Fabia S2000) 1:16:40,4 hodin, 2. Kresta, Gross (Škoda Fabia S2000) – 32,2 vteřin, 3. Valoušek, Hrůza (Peugeot 207 S2000) – 32,3, 4. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:34,8 minut, 5. Tlusťák, Škaloud (Škoda Fabia S2000) – 3:43,4, 6. Odložilík, Tureček (Škoda Fabia S2000) – 3:49,4, 7. Bujáček, Omelka (Mitsubishi Lancer Evo IX) –3:58,4, 8. Arazim, Gál (Mitsubishi Lancer Evo IX) –4:38,9.