V 17. kole Valaši vyhráli ve Žďáru nad Sázavou 79:63. ,,V polovině zápasu jsme prohrávali 37:39. Ve třetí čtvrtině jsme ale zlepšili střelbu z dálky i ze střední vzdálenosti. Navíc se nám dařil útočný doskok. Proto jsme utkání otočili v náš prospěch,“ našel podstatu úspěchu svého kolektivu na Vysočině hostující trenér a manažer Petr Nachtmann.

Toho překvapil a hlavně potěšil výkon šestadvacetiletého pivota Martina Václavka. ,,Martin na půdě osmého celku soutěže dal 24 bodů,“ chválil největšího tahouna ve Žďáru nad Sázavou Nachtmann.

V 18. kole valašskomeziříčský tým zvítězil v Žabovřeskách 75:69.

,,Zápas jsme i v oslabené sestavě bez pivota Adama Robenka, křídla Davida Jakela, kteří hráli první ligu za Snakes Ostrava a také bez Alexandra Markla, jenž má výron v kotníku, dobře začali. Z rychlých protiútoků jsme dávali jednoduché koše a na konci druhé čtvrtiny jsme si vypracovali sedmnáctibodový náskok. Ve zbytku střetnutí se však hra vyrovnala a domácí naše vedení smazali. V závěru zápasu jsme ale uplatnili naše větší basketbalové zkušenosti a i souboj v Brně jsme dovedli k další výhře,“ potěšilo trenéra Valachů.

,,Důležité ale byly hlavně proměněné trestné hody Jakuba Blažka na konci utkání,“ upozornil ještě Petr Nachtmann.

V neúplné tabulce je po 18. kole Valašské Meziříčí na druhém místě.

I k dalším duelům Valaši zajíždí na palubovky soupeřů. V sobotu 15. února budou od 18 hodin hrát v Šumperku a v neděli 16. února v 10 hodin nastoupí v Olomouci.