Dlouho to přitom vypadalo, že si výhru i bez Davida Hladila a Pavla Vlčka odvezou hosté. Domácí tým, který do utkání nastoupil s trojicí mladých hráčů Tomášem Černohorským, Jiřím Škrlou a Tomášem Juřicou, které doplnil matador Vladimír Vaculík, v derby dlouho tahali za kratší konec. Po čtyřhrách to bylo 1:1. Později to bylo ještě 2:2 a 3:3. V dalším průběhu střetnutí ale Valašské Meziříčí vedlo 5:3 a 7:4. Dramatický byl závěr zápasu, kdy Vsetín otočil skóre na 9:7. V následující dvouhře Orlovský udolal Juřicu a bylo to 9:8. Vítězný vsetínský bod poté vybojoval Vaculík. Ten si poradil s Radimem Vlčkem.

,,Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas. Zejména, když nám z rodinných důvodů chyběl stabilní člen naší sestavy Štefan Sagáčik. Zdravotní důvody do duelu nepustily ani Libora Slováčka. Hosté totiž mají kvalitní a zkušené družstvo,“ přiznal Jiří Škrla, největší tahoun domácího týmu v derby.

Ten také upozornil na zlomové duely v utkání.

,,Klíčové bylo, že se nám od stavu 4:7 podařilo otočit vývoj střetnutí. V této pasáži zápasu byla důležitá Juřicova pětisetová výhra s Radimem Vlčkem a můj skalp meziříčské jedničky Daniela Ondryáše,“ prozradil Škrla, který ve valašském stolně tenisovém derby vybojoval čtyři singlové body. Kromě Ondryáše porazil ještě Radima Vlčka, Pavla Orlovského a Vojtěcha Jelínka.

Druhým domácím tahounem byl Tomáš Černohorský. Ten si v singlech poradil s Ondryášem, Orlovským a Jelínkem. Škrla s Černohorským zvítězili také ve čtyřhře. V deblu přehráli Ondryáše s Jelínkem.

Hosté utkání odehráli v sestavě Daniel Ondryáš, Radim Vlček, Pavel Orlovský a Vojtěch Jelínek.

,,V derby, ve kterém bylo k vidění několik vyrovnaných zápasů se spoustou dlouhých pohledných výměn, jsme podali dobrý výkon. Potěšily mě dva singlové body Jelínka. Na konečném výsledku se však projevila skutečnost, že mladí hráči Vsetína mají spoustu odtrénovaných hodin. Domácí navíc zvládli konec zápasu. Měli také víc štěstí. V konečném účtování duelu tak zvítězilo lepší družstvo,“ uznal Daniel Ondryáš, jednička sestava Valašského Meziříčí.

Další utkání měli na programu také Šarovy a Dolní Němčí. V nich se jim ovšem příliš nedařilo. Dolní Němčí se radovalo alespoň z výhry v Porubě.

V aktuální neúplné tabulce je Vsetín třetí, Dolní Němčí šesté, Valašské Meziříčí sedmé a Šarovy osmé.

Výsledky 23. a 24. kola:

KST VSETÍN – TJ DDM VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 10:8

Body Vsetína: Jiří Škrla 4, Černohorský 3, Juřica, Vaculík, čtyřhra: Černohorský – Jiří Škrla.

Valašského Meziříčí: Ondryáš 2, Orlovský 2, Jelínek 2, Radim Vlček, čtyřhra: Orlovský – Radim Vlček.

TJ OSTRAVA KST D – KST DOLNÍ NĚMČÍ 10:7

Body Dolního Němčí: Janča 2, Jančář 2, Uher 2, Brázdil.

TTC OSTRAVA-PORUBA – KST DOLNÍ NĚMČÍ 2:10

Body Dolního Němčí: Janča 2, Jančář 2, Brázdil 2, Uher 2, čtyřhra: Janča – Brázdil, 1x WO.

TTC OSTRAVA-PORUBA – SOKOL ŠAROVY 10:5

Body Šarov: Křen 3, Bojko 2.

TJ OSTRAVA KST D – SOKOL ŠAROVY 10:1

Bod Šarov: Bojko.