Loňští semifinalisté 2. ligy ve skupině C se však na úvodní duely těšili. ,,Hodně nám pomohlo, že jsme si v letní přestávce užívali basketbalové volno. Občas jsme se ale scházeli. Lehce jsme potrénovali a pak vyzazili na přátelské pivo,“ hlásí, jak ladili ve Valašském Meziříčí v létě formu kouč Petr Nachtmann.

 Jeho mužstvo pořádnou přípravu zahájilo poslední srpnový víkend. ,,V ní jsme se nejvíc zaměřili na nabytí fyzické kondice a na sehrání týmu,“ prozradil trenér a manažer Valachů.

 Tomu se podařilo posilnit sestavu. ,,Novými tvářemi jsou teprve devatenáctiletý rozehrávač a křídlo David Jakel, který u nás hostuje z prvoligového Snakes Ostrava. Na hostování ze stejného klubu jsme získali také dvoumetrového pivota a výborného obránce Adama Robenka. Jinak kádr zůstává stejný jako loni. Jenom Roman Jurda bude až do konce roku pracovně v Austrálii a podobně až ve druhé polovině sezony se k nám připojí i náš nejlepší střelec Tadeáš Janík. Ten je na studijní stáži v Jižní Koreji,“ informuje Nachtmann.

Jeho kolektiv má tradičně vysoké cíle. ,,Chystáme se předvádět basketbal zaměřený na rychlý protiútok. Prosazovat se chceme i agresivní vytaženou obranou. Díky tomuto hernímu pojetí chceme nejprve postoupit do play off. Ve vyřazovacích duelech se potom uvidí,“ plánuje první muž lavičky loňského semifinalisty soutěže.

Valašskomeziříčský trenér se v letošní sezoně může spolehnout na zkušené opory Jakuba Blažka, který ještě před dvěma roky hrál NBL. Tahouny by měli být i výborný rozehrávač a střelec David Jakel a další střelec pivot Tadeáš Janík.

 Nachtmann má jasno i o favoritech ve skupině C druhé ligy. ,,Jednoznačně je to tým SA IMA Brno. Dále pak Podolí, Karviná a snad i my,“ typuje kouč.

 Na vítěznou vlnu chce Valašské Meziříčí navázat i o víkendu. V sobotu Valaši hrají v Kyjově, v neděli se představí v Podolí.

,,Oba zápasy chceme vyhrát. V obou bychom měli být už kompletní. V úvodních utkáních nás totiž sužovala zranění. Adama Robenka bolelo koleno, kapitán Martin Odstrčilík měl problémy s převráceným palcem, Lukáš Bezděk byl nemocný. Jan Kročil byl na svatbě a Jiří Kašpar na dovolené. Samozřejmě chyběli ještě i Roman Jurda a Tadeáš Janík. Přesto jsme souboje s favorizovanými brněnskými mužstvy zvládli,“ věří svým svěřencům, že i ve třetím a čtvrtém kole uspějí Petr Nachtmann.

Výsledky 1. a 2. kola:

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SA IMA BRNO 93:73 (21:15, 47:35, 71:54)

Body Valašského Meziříčí: Blažek 40, Jakel 23, Václavek 8, Denk 7, Stodůlka 5, Riemer 4, Markl 3, Palyza 3.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – SLOVAN ČERNÁ POLE 80:56 (18:14, 46:36, 66:46)

Body Valašského Meziříčí: Blažek 29, Jakel 13, Denk 13, Stodůlka 11, Palyza 8, Markl 4, Václavek 2. Lubomír Hotař