S omezeným provozem musejí počítat motoristé například v Malé Bystřici. „Naší obcí projíždění každý rok, lidé tak bezpečnost už takzvaně mají v krvi,“ vysvětlil starosta Bořivoj Ptáček. I přesto, že Bystřičané už vědí, jak zůstat při závodech v bezpečí, dohlédnou na ně jako pořadatelská služba také lidé z obce. „Na té se budu podílet. Kromě toho budeme zajišťovat i požární hlídku,“ dodal Ptáček.

Bezpečnostní plakáty jsou podle starosty vyvěšené na každém rohu. Před začátkem rychlostní zkoušky navíc Ptáček plánuje vysílání rozhlasu, aby na možná rizika ještě upozornil.

Bezpečnostní opatření nebudou jediná, která příští sobotu „zpestří“. Silnici od Velké Lhoty až po Vesník pořadatelé pro veřejný provoz uzavřou od půl druhé odpoledne do tři čtvrtě na šest večer.

Motoristický závod se v pátek i sobotu dotkne také Valašského Meziříčí, které je startovním místem i cílovou metou. Uzavřené budou přes den Poláškova, Pospíšilova a Mostní ulice. Druhou žádost AutoMotoKlubu Rallye – Sport Vsetín však radní nepovolili. „Jednalo by se o uzavírku komunikace v Krhové v lokalitě Hrádky v pátek pětadvacátého obřezna od čtvrt na jednu odpoledne, do pěti hodin večer. V blízkosti silnice se totiž nacházejí rodinné domy a komunikace není stavěna na testovací jízdy pro rally,“ vysvětlil vedoucí odboru komunálních služeb Václav Chajdrna.

Dopravní omezení navíc poznají i uživatelé autobusů. Některé ze spojů pojedou náhradní trasou, další se kvůli sobotním závodům zruší úplně.