Ve Valašském Meziříčí budou moci v rámci 42. ročníku navštívit technickou přejímku (Autocentrum Lukáš), projít se už zmíněným servisním areálem valašskomeziříčské společnosti DEZA.

Sobotní program následně vyvrcholí testovacím shakedownem a představením vybraných posádek na valašskomeziříčském náměstí. To doprovodí i hudební program, od 15 hodin zahraje valašskomeziříčská kapela Docuku.

„Obě akce se částečně budou prolínat, shakedown bude probíhat už od 16.30 hodin, představení posádek je naplánováno od 17 hodin,“ upřesnil předseda organizačního týmu Valašské rally ValMez Jaromír Tomaštík.

„Návštěva představení vybraných posádek je zdarma, na shakedown jsme přistoupili k výběru vstupného. Přece jen zajištění této rychlostní zkoušky v prostředí sportovních areálů si vyžaduje hodně nákladů. Částečnou kompenzací při koupi víkendové permanentky bude voucher na kávu zdarma v diváckém místě u kruhového objezdu, u plaveckého stadionu.“

Program shakedownu je pro všechny registrované účastníky naplánován v časovém rozmezí 16.30 – 19.30. Od 18 hodin pak bude testovací zkouška vyčleněna jen pro posádky se startovními čísly 1 až 30. Na shakedown se aktuálně registrovala téměř padesátka závodních vozů, samozřejmě převažují jezdci s nejnižšími startovními čísly (Jan Kopecký, Dominik Stříteský, Adam Březík, Erik Cais, Jaroslav Melichárek a mnoho dalších) a speciály kategorií RC2 a RC4. A třeba i letošní účastník juniorského světového šampionátu Polák Jakub Matulka, který osedlá vůz Škoda Fabia Rally2 evo. Své závodní vozy si plánuje vyzkoušet i několik jezdců kategorie historiků (Martin Černý, Martin Klepáč, Jan Šrámek).

Od 17 hodin odstartuje na náměstí ve Valašském Meziříčí představení vybraných posádek s komentářem Jiřího Dokulila. Místní obyvatelé i fanoušci se mohou těšit na posádky se startovními čísly 1 až 18, dále na řadu regionálních jezdců (Jaroslav Pešl, Dominik Jakeš, Radim Orava, Jan Španěl) a špičku historiků.

Kdo se bude chtít do centra ValMezu vrátit i na nedělní vyhlášení vítězů (od 15:15 h), „rozjezd“ obstará od 14 hodin hudební skupina Scorpions revival se vsetínským zpěvákem Martinem Filákem.