Příznivci automobilových soutěží budou mít v jedenácti erzetách o délce 435 kilometrů možnost porovnat výkony všech současných rally jezdců na Valašsku.

N4 naplněna

Nejpočetněji obsazená třída v soutěži bude třída N4. Také Valaši jsou zde hojně zastoupeni. Jaromír Tomaštík, Silvestr Mikuláštík a David Spisar usednou do Subaru Impreza. Jaroslav Orsák, Tomáš Kubiš a Pavel Dohnal budou krotit konkurenční vůz ve třídě, Mitsubishi Lancer.

Spisarova premiéra

Premiéru v rally si na valašských kopcích odbude David Spisar. Jezdec má zkušenosti s jinou motoristickou disciplínou: s cross country. „Nedá se to s rally srovnat. Proto si neklademe před soutěží žádné cíle. Důležité pro nás bude dovézt do cíle auto v pořádku,“ uvedl k prvnímu startu v rally spolujezdec Radim Hájek. Jaromír Tomaštík, Jaroslav Orsák a Pavel Dohnal již mají své první starty v letošním roce za sebou, pro Silvestra Mikuláštíka a Tomáše Kubiše bude Valašská rally prvním závodem sezony.

obhajují stříbro

Právě česko-slovenská posádka ve složení Mikuláštík - Baran obhajuje loňské skvělé druhé místo. Silvestr ale ví, že obhajoba bude velmi složitá.
„Letos se na Valašce sejde silnější konkurence, než tomu bylo v loňském roce. Proto obhajoba loňského výsledku bude velmi obtížná. Auto máme nové a s jeho jízdními vlastnostmi jsem maximálně spokojený. V soutěži pojedu pro diváky, ale také na výsledek,“ prozradil taktiku do víkendového závodu Silvestr Mikuláštík.

Clioa Astra OPC

Tři domácí posádky startují ve třídě N3. Jiří Krajčík vyrazí do nové sezony s novým vozem. Po nevydařených startech s Hondou Civic přechází Jiří na Renault Clio. Stejný vůz je připravený i pro Jiřího Ševečka. Roman Stromšík má výhodu oproti svým sokům ve třídě v úspěšném startu, který absolvoval na Rally Vysočina. Po Valašsku se bude prohánět v Oplu Astra OPC.