Po většinu vsetínského sprintu byla posádka Jiří Ševeček – Pavel Fišer s vozem Renault Clio Sport na čele své skupiny N3. Nakonec však dojela druhá. „Domácí soutěž nám vyšla skoro na jedničku s hvězdičkou. Dvě třetiny sprintu jsme vedli třídu, ale v závěrečných třech erzetách jsme neodolali ataku Petra Pelecha startujícího s Hondou Civic Type R. Přesto jsme velmi spokojeni. Závod jsme si užívali a perfektně se bavili,“ pochvaloval si závěrečné vystoupení sezony Jiří Ševeček.

Jen o jednu příčku níže – tedy na bronzu – skončil ve své třídě A7 Roman Stromšík s navigátorem Petrem Měrkou. „Pořadatelé připravili velmi náročnou trať s minimálními přejezdy. Erzety na pětníku se mi zamlouvaly. Před startem sprintu jsme měli jasný cíl, a to dokončit rally. To se nám podařilo a díky tomu můžeme slavit 2. místo v konečné klasifikaci rallysprintu ve třídě A7. Na Vsetínsku nás potrápila převodovka, ale jinak byly závody super,“ řekl k Würth Partr rally Roman Stromšík.

Dalším valašským želízkem v ohni vsetínského sprintu byli Tomáš Janíček s Veronikou Janíčkovou, kteří jeli na Hondě Civic Vti, a obsadili v K4 poháru ve třídě SA2 třetí místo. „Vzhledem k našemu zatím krátkému účinkování v rally jsme pro první kolo zkoušek zvolili špatné gumy. Zjistili jsme, že na suchých gumách se na mokru opravdu jet nedá. Tímto děkuji Tomáši Markovi, který nám zapůjčil mokré pneumatiky. To znamenalo, že jsme od 4. RZ mohli začít pořádně závodit,“ hodnotil vsetínskou soutěž Tomáš Janíček.

S technickými problémy se sice potýkal, ale nakonec šťastně dojel do cíle rally, Roman Vaněk s navigátorkou dcerou Dianou. Ve třídě V dojeli na svém voze Škoda 130 RS na třetím místě. „Chtěli jsme se na domácí trati ukázat, ale hned 1. RZ nám nabourala náš program. Asi kilometr před cílem se nám u škodovky ulomila kulisa řazení a vypadalo to na konec závodu. Naštěstí se mi podařilo zařadit 3. rychlostní stupeň a na tuto rychlost jsme pak odjeli zbývající dvě erzety. Trápení pokračovalo až do servisu, kde nám vyšli vstříc mechanici Pavla Valouška a s jejich pomocí jsme závadu odstranili. V té chvíli bylo i díky časové penalizaci o závodu rozhodnuto a my si jej v klidu užívali. Mechanikům od Valdy bych teď chtěl ještě jednou poděkovat za jejich pomoc,“ nezapomněl pilot Roman Vaněk poděkovat za pomoc.

Těsně pod bednou skončila ve své třídě N2 posádka Jaroslav Pešl – Radek Juřica. Valašskomeziříčská dvojice se od počátku soutěže potýkala se slabým výkonem Hondy Civic a pilot Jaroslav Pešl byl po závodě hodně zklamaný. „Nechci se vymlouvat nebo něco podobného, ale prostě nám auto nejelo tolik, kolik by mělo. Navíc se tentokrát hodně jezdilo do kopce a to už autu nesedělo vůbec. Jinak to byla velmi pěkná soutěž, tratě perfektní a hlavně byly jen kousek od sebe, v tomto ohledu to byla opravdu paráda,“ hodnotil poslední sprint sezony Jaroslav Pešl, jenž se může hned v nováčkovské sezoně radovat ze druhého místa celkově ve své třídě.

Na pódiových umístěních dojeli ještě další regionální posádky. Lumír Galia s Luďkem Kocmanem na Škodě Felicia Kit Car obsadili ve třídě A5 druhé místo, Pavel Vaculík s Martinem Hlavatým (Škoda 110 L ve třídě HA2) dojeli stříbrní a stejně tak se vedlo i posádce Jakub Klestil– Ludvík Karlík na Škodě Fabia v poháru mládeže.

MIROSLAV VEBR, MAREK HAVRAN