„Chtěl jsem nějakou změnu, protože v Bratislavě jsem byl už strašně dlouho. Věděl jsem, že Zubří je házenkářské město a když se naskytla nabídka, tak jsem neváhal,“ říká třiadvacetiletý házenkář.

Ani jeho výkon ve 14. kole extraligy však body nepřinesl. Házenkáři Zubří na domácí palubovce prohráli s Kopřivnicí 28:30.

Co bylo v sobotním zápase špatně?

Řekli jsme si před utkáním, že pravé křídlo nesmí naskakovat, ale nedodrželi jsme to. To samé na pivotu. Kvůli tomu nám Kopřivnice v prvním poločase odskočila a potom jsme je už jen doháněli. Dostávali jsme se sice do šancí, ale neproměnili jsme je. Hráli jsme zbytečně zbrkle, rychle stříleli. Naopak soupeř vsadil na pomalou hru a postupně si vypracovával lepší šance.

Nakonec se vám ale podařilo zápas otočit.

Začali jsme dotahovat a soupeř se toho lekl. Líp jsme bránili, brankář se chytil. V závěru jsme ale opět párkrát ukvapeně vystřelili, byli i vyloučení a nakonec jsme bohužel prohráli.

V Zubří jste už půl roku. Jak hodnotíte své angažmá na Valašsku?

Jsem tady spokojený, je to příjemná změna. Hlavně atmosféra v šatně a v hale. Je to obrovský rozdíl oproti Bratislavě. Je tu krásná příroda, kopce, sníh. To v Bratislavě jsem viděl jen samý panelák. Občas domů ještě zajedu, ale moc ne. Naposledy jsem tam byl před měsícem a půl.

Hrajete v základní sestavě, takže na vytíženost si asi nebude stěžovat co?

Jsem na to zvyklý, i v Bratislavě jsem tak hrál. Tam jsem dokonce ve druhém poločase ani nestřídal. Kvůli tomu jsem se nakonec i zranil. Vykloubilo se mi rameno a pět měsíců jsem byl mimo hru.

Co říkáte na zuberský tým?

Máme mladý tým, který potřebuje hrát víc takticky a řekl bych i vychytrale. Abychom nehráli tak rychle, ale více se dostávali do připravených šancí.

Jaká je úroveň české ligy v porovnání se slovenskou?

Slovenská liga není tak vyrovnaná. Jsou tam první čtyři týmy, které se drží v tabulce nahoře a ostatní se bijí mezi sebou. Naopak tady může takřka každý prohrát s kýmkoliv. Jinak kvalita hráčů je přibližně stejná, ani v jedné lize nejsou vyložení střelci. Samozřejmě až na Prešov, který hraje na úplně jiné úrovni.

Jaký budete mít program o zimní přestávce?

Mezi svátky máme tři tréninky a pak se sejdeme třetího ledna. Jsou domluvené i nějaké přípravné zápasy. Snad se nám už vrátí i dlouhodobě zranění hráči, protože potřebujeme další spojky. Je těžké hrát ve dvou třech spojkách. Jedna se nechytía to už je potom problém.

Co vy a Vánoce, jste připraven?

No ani moc ne. Asi budu dárky shánět na poslední chvíli. (úsměv)

Autoři: David Janošek, Martin Břenek