,,Šarovy, které vedou tabulku soutěže, mají letos kvalitní družstvo. Proto do zápasu nepůjdeme jako favorit. Zkusíme ale naplno využít domácí prostředí a hosty potrápit a možná je připravit i o nějaké body. Naše výkony jsou totiž na domácích stolech výrazně lepší, než výkony v duelech v hernách soupeřů. Takže naše šance na dobrý výsledek určitě nejsou úplně nulové,“ kalkuluje před derby jedna z domácích opor Štefan Sagáčik.

Kromě něho budou v sobotním zápase barvy Vsetína hájit ještě v posledním období ve výborné formě hrající Libor Slováček a mladíci Tomáš Černohorský a Tomáš Juřica. V záloze je ještě Vladimír Vaculík.

Bojovně naladěné jsou také Šarovy.

,,Vsetín má dlouhodobě kvalitní tým, který se každý rok pohybuje ve vyšších patrech třetiligové tabulky. Ačkoliv se může zdát, že bychom Valachy měli snadno porazit, protože jsme je v říjnu doma zdolali hladce 10:0, tak opak bude pravdou. V sobotu očekávám vyrovnané utkání,“ tuší hrající kouč Šarov Karel Bojko.

Jeho družstvo chce samozřejmě derby vyhrát.

,,Nebude to ovšem snadné, protože výhoda domácího prostředí, která dělá 20 % úspěchu, je na straně Vsetína,“ uvědomuje si Bojko.

,,Zápas budou rozhodovat maličkosti, jak to často ve stolně tenisových duelech bývá. Může ho rozhodnout vhodně napsaná sestava, úvodní čtyřhry, nebo třeba aktuální forma hráčů. Ve vyrovnaných utkáních je důležité, jak zahrají čtvrtí hráči obou týmů. Dobrý výsledek dělá celé družstvo, ne jednotlivci,“ tvrdí největší opora Šarov Karel Bojko.

Ten také prozradil, že do Vsetína hosté přijedou kromě Bojka ještě s Jiřím Resem, Petrem Jahůdkou, Matyášem Kolečkářem a Luborem Křenem.

,,Ale až 30 minut před zápasem se rozhodneme, v jaké sestavě k němu nastoupíme. Letos totiž máme vyrovnané družstvo, takže je možné, že v utkání budu dělat náhradníka třeba zrovna já,“ kalkuluje před derby Karel Bojko.

Vsetín bude o víkendu hrát ještě jedno lokální derby. Valaši v neděli 5. února od 10 hodin vyzvou Dolní Němčí. V dalším derby se v sobotu 4. února utká Valašské Meziříčí s týmem Dolního Němčí. Tento duel začíná ve 14 hodin.