JIŘÍ FLAŠAR VYNIKAL RYCHLÝM BĚHEM

Dva skvělé výsledky vybojoval Jiří Flašar z Halenkovic, který v kategorii dorostenců M17 zvítězil ve vytrvalostním závodě i v závodě ve sprintu.

Flašar se na závody připravoval ve svém mateřském klubu v Halenkovicích a také v Biatlonové akademii Zlínského kraje. Den před závody trénoval v oficiálním tréninku v Novém Městě na Moravě.

,,Ve vytrvalostním závodě jsem chtěl mít co nejlepší střelbu, protože se v něm neběhají trestná kola, ale přičítají sekundy. Po dvou střelbách jsem v něm minul pouze jeden terč. Při třetí položce jsem sice třikrát chyboval, ale rychlým během jsem ztrátu dotahoval. Při poslední čtvrté položce jsem přidal pouze jeden minutý terč a tušil jsem, že bych mohl vybojovat dobrý výsledek. Ovšem nečekal jsem, že závod nakonec s tak velkým náskokem vyhraju,“ přiznal Jiří Flašar.

Do sprintu pak nastupoval trochu klidnější.

,,Na ležce jsem měl nulu, ale bohužel mě zbrzdily tři trestná kola na stojce. Rychlým během jsem však první místo ve sprintu uhájil,“ prozradil spokojený Flašar.

PRO MARKÉTU OBŮRKOVOU BYL VE VYTRVALOSTNÍM ZÁVODĚ NEJTĚŽŠÍ ZAČÁTEK

Na velmi dobrý výsledek dosáhla také reprezentantka Klubu biatlonu Rožnova pod Radhoštěm Markéta Obůrková, která vybojovala v kategorii dorostenek W16 ve vytrvalostním závodě stříbrnou příčku.

,,Nejtěžší byl začátek závodu. Hned první ránu jsem netrefila. Naštěstí mě to nerozhodilo a potom už jsem všechny rány a zbývající položky zastřílela čistě. To mě povzbudilo také v běhu. Jsem šťastná, že se mi vytrvalostní závod povedl,“ radovala se Markéta Obůrková. Ta v následujícím sprintu obsadila sedmé místo.

Stříbro ve sprintu v kategorii dorostenek W17 brala také Monika Železníková (Halenkovice). Třetí místo ve sprintu v kategorii dorostenců M19 potěšilo Marka Lattu z KB SKM Valašské Meziříčí.

VÝSLEDKY REGIONÁLNÍCH REPREZENTANTŮ V 1. KOLE ČESKÉHO POHÁRU V LETNÍM BIATLONU V NOVÉM MĚSTĚ NA MORAVĚ:

Vytrvalostní závod:

Dorostenci M16: 6. Ondřej Slováček (Halenkovice)

Dorostenci M17: 1. Jiří Flašar (Halenkovice)

Junioři: 5. Richard Vašíček (Halenkovice)

Muži M46: 10. Radek Žitník (Rožnov pod Radhoštěm)

Muži AMČR: 5. Richard Vašíček (Halenkovice)

Dorostenky W16: 2. Markéta Obůrková (Rožnov pod Radhoštěm). 4. Lucie Hajdová (KB SKM Valašské Meziříčí), 9. Andrea Pospíšilová (Rožnov pod Radhoštěm)

Dorostenky W19: 11. Kristýna Hegarová (Rožnov pod Radhoštěm)

Ženy: Kateřina Oralová (WOCO Vsetín)

Ženy W-W41: 15. Kateřina Oralová (WOCO Vsetín)

Sprint:

Dorostenci M16: 7. Ondřej Slováček (Halenkovice)

Dorostenci M19: 3. Marek Latta (KB SKM Valašské Meziříčí)

junioři: 12. Richard Vašíček (Halenkovice)

Muži M46: 13. Vladimír Gregor (Bystřice pod Hostýnem), 15. Radek Žitník (Rožnov pod Radhoštěm)

Muži AMČR: 11. Richard Vašíček (Halenkovice)

Dorostenky W16: 7. Markéta Obůrková, 11. Andrea Pospíšilová (obě Rožnov pod Radhoštěm)

Dorostenky W17: 2. Monika Železníková (Halenkovice)

Dorostenky W19: 9. Kristýna Hegarová (Rožnov pod Radhoštěm)

Ženy: 8. Kateřina Oralová (WOCO Vsetín)

Ženy W-W41: 10. Kateřina Oralová