V posledních duelech nejprve Prštné remízovalo s Valašským Meziříčím 5:5. ,,Utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů. V zápase s kvalitním soupeřem jsme však prohrávali 1:2 a 2:3. V zajímavé partii se nám ale vždy podařilo srovnat skóre. Důležitá byla hlavně výhra trojice Šíp, Hýža, Gavenda nad Kosíkem se Zbrožkem a Perůtkou,“ prozradil smečař a polař Prštného David Šíp.

 V rozhodujícím střetnutí celé soutěže pak třetí celek Vsetína hladce překonal Prštné 8:2. ,I bez zraněné opory Olšáka, i s čtrnáctiletým náhradníkem Davidem Dvořákem jsme zápas zvládli. O naší výhře rozhodly bohaté nohejbalové zkušenosti. Navíc se nám dařil razantní útok,“ radoval se z povedeného zápasu hrající vedoucí vsetínského družstva Petr Špok.

Jeho kolektiv si tak vybojoval právo účasti zahrát si listopadovou v kvalifikaci o 2. ligu. ,,Na ni se budeme celý říjen poctivě připravovat. Trénovat budeme, tak jak celou sezonu dvakrát týdně.  Chceme totiž postoupit o soutěž výš,“ plánuje Špok.  

,,V oslabené sestavě jsme nenašli recept na sehrané a kompaktní družstvo domácích. Duel se začal lámat už ve druhém zápase dvojic. V něm jsme vedli 1:0 na sety, ale Vsetín střetnutí otočil ve svůj prospěch. V podobném duchu se odehrálo rovněž střetnutí prvních trojic. Také v něm jsme promarnili po první vyhrané sadě další dobře rozehranou partii. Souboj na půdě nejlepšího týmu krajského přeboru jsme pak hráli v útlumu a bodovali jsme v něm až v závěru, kdy už bylo utkání rozhodnuté,“ konstatoval hostující David Šíp.  

SOKOL PRŠTNÉ – VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 5:5 (13:12)

Body Prštné: Šíp 3, Gavenda 3, Skřivánek 2, Honysz, Kábela, Hýža.

Valašské Meziříčí: Ferst 3, Lukavský 3, Pavelka 3, Zbrožek 1, Perutka 1, Kosík 1.

CLIMAX VSETÍN C – SOKOL PRŠTNÉ 8:2 (17:7)

Body Vsetín C: Švirák 3, Vychopeň 3, Bartoň 3, Spáčil 3, Dvořák 3, Špok 2, Doležel 2, Homola 1.

Prštné: Honysz, Gavenda, Šíp, Šustek.

TABULKA KRAJSKÉHO PŘEBORU DRUŽSTEV 2019

1. Climax Vsetín C             5   0   1    43:17    10

2. Sokol Prštné                    3   1   2    32:28     7

3. NK Valašské Meziříčí     2   1   3    22.38      4 (-1 bod)

4. KSK Vlčnov                   1   0   5    23:37      2